Кои апликации(за чат/запознавање) ги користите?

Дискусија во 'Сингл' започната од jackal, 27 април 2015.

 1. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  2.203
  Допаѓања:
  5.021
  Пол:
  Машки
  taa strana kolku sto znam e epten stara, duri postara i od ognot.

  Baraj na fb ili instagram
   
 2. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.864
  Допаѓања:
  48.895
  Пол:
  Машки
  На hi5 Адам ја запознал Ева,па види ти сеа..
   
  На edna_malecka, Shery, Mrs.Styels и 3 други им се допаѓа ова.
 3. love_fighter92

  love_fighter92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2017
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Машки
  Ок,ви благодарам!

  А инаку која е нај-reliable апликација за запознавање,покрај FB и Instagram и е најчесто користена во земјава?
   
  Последна измена: 3 ноември 2018
 4. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  2.203
  Допаѓања:
  5.021
  Пол:
  Машки
  Колку што знам, нема баш.
   
 5. Dirizabl

  Dirizabl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2017
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Машки
  pa nemoze da mu tekne na nekoj da otvori ?
   
 6. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  524
  Пол:
  Женски
  Во живо си е најубаво :angel:
   
  На Elena 28, Decibel и Prijatelot им се допаѓа ова.
 7. Dirizabl

  Dirizabl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2017
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Машки
  тоа несомнено ,но како како вовед односно увертира
   
  На love_fighter92 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. love_fighter92

  love_fighter92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2017
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Машки
  Има ли некој искуство со Tinder?
   
 9. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.630
  Допаѓања:
  5.347
  Дали има нови страници и фyнкционални,за запознавање на сродна душа?
   
 10. Dirizabl

  Dirizabl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2017
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Машки
  и јас истото одамна се запрашав
   
 11. Dragonfly88

  Dragonfly88 Активен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2020
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Јас го користев Тиндер,така и го запознав сегашниот дечко.

  Генерално не сум имала лошо искуство,повеќето
  од дечките со кои сум контактирала таму биле пристојни и ок.Не дека немало напаленковци:Dама сума сумарум нормални луѓе.
   
 12. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.671
  Допаѓања:
  3.623
  Пол:
  Женски
  Знам дека е стар коментаров, ама друже ми го направи денот :))
  Не можам да престанам да се смеам :rofl::rofl:
   
 13. Markian

  Markian Активен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2020
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  110
  Пол:
  Машки
  Tagget избираш која држава сакаш,не ти бара оргинална слика,треба да внимаваш да не вклучиш премиум,да не испракаш пораки на премиум девојки,од мкд такви ги има сосема малку,но можно е и да налетате и на фрикови,тст женски профил а машко е не ми е јасно засто тие си знаат,и се малку повозрасни 30/ 50 год,сепак не би го препорачал сакам да го избришам,шо знам имаше и убави моменти но повекето фрикови.
   
 14. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  2.779
  Пол:
  Женски
  Феминче
   
 15. Markian

  Markian Активен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2020
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  110
  Пол:
  Машки
  Ако ти се свиѓам во ЛП
   
 16. Markian

  Markian Активен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2020
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  110
  Пол:
  Машки
  Јасно ке добиеш бројче за чекање
   
 17. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  2.779
  Пол:
  Женски
  Еии поише од 3 минути не даваш?
  А поминат 3 минутки одма делиш бројчиња за чекање:rofl:
   
  На Markian му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Markian

  Markian Активен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2020
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  110
  Пол:
  Машки
  15 септември
   
  На jasbi му/ѝ се допаѓа ова.
 19. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  2.779
  Пол:
  Женски
  попуст нешто? :rofl:
  далеку е септември :rofl:
   
  На jasbi и Markian им се допаѓа ова.
 20. Markian

  Markian Активен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2020
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  110
  Пол:
  Машки
  Секаде има исклучоци 24/7 ти одговара