Кои ви се омилени американски серии?

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од FansyChick, 18 август 2011.

 1. FansyChick

  FansyChick Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Гледам се повеќе луѓе гледаат турски,шпански и индиски серии.Многу ме инересира дали некој од вас гледа и американски.Јас на пример ги обожавам Brothers and Sister и Keeping up with the Kardashians(иако е повеќе е реалити шоу)
   
 2. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  511
  ееј абе со тие турските амааааан веке :puke: кај да пуштиш само турски серии од сабајле до вечер.
  Јас ги обожавам американските серии посебно Gossip Girl, Grey's Anatomy, NCIS, 7-th Heaven итн....
   
  На FamousGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Grunge

  Grunge Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  623
  House M.D. - all time favourite.
  Criminal minds
  NCIS
   
 4. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  706
  Grey's Anatomy, Gossip Girl, Married with children, Living with Fran, Yes dear, How i met your mother.... :)
   
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.203
  Допаѓања:
  41.200
  SEX AND THE CITY и SOUTH PARK, и ништо друго!
  немам време ја за другиве серии :D Hе ни сакам да ги глеам :D
  ама оние од типот на GOSSIP GIRL не сум ги ни глеала, нема ни да ги :)
   
 6. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.765
  Допаѓања:
  4.081
  Пол:
  Женски
  -Friends
  -Gossip girl
  -Two and a half man
  -According to Jim
  -Sex and the city
  -Desperate housewives
  -Ugly betty
   
  На FamousGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.282
  Допаѓања:
  49.990
  Пол:
  Женски
  Моментално ја гледам Хаус. Исто ги гледам Вовед во анатомија, Домаќинките, Приватна пракса, Игра на тронови, Борџии, Мејк ит ор Брејк ит...
  А од ситкомите Како ја запознав мајка ви, Теоријата на Бинг Бенг, Два и пол мажи...
  Овие онака на нет што ги пратам.
  А на Фокс Лајф кога ќе ги фатам ги гледам Хоуп и Фејт, Кугар таун, Хот ин Кливленд, Софи Паркер. Рулс оф ингејџмент :)
  Турски, индиски, шпански не пратам.
   
 8. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Е камо среќа да им текне на нашиве телевизии да даваат повеќе американски хит серии место да го тупат со овие турските.Јас стварно не знам што луѓето гледаат интересно во тие серии,па уште ме прават мене луда затоа што не ги гледам.А американските ги обожавам,омилени ми се Госип Грл,Очајни домаќинки,Вовед во Анатомија,Шепотот на духовите а од хумористичните Два и пол мажи,Како ќе каже Џим,Хоуп и Феит.А порано обожавав да ги гледам Волшебнички и Округот Оринџ штета што завршија.
   
 9. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.790
  Јас гледам само американски серии, никои други. Да се живи Fox Life и АXN, се изнагледав. :lol:
  Омилената: How I met your mother. Други убави ми се: House MD, Life unexpected, Gray's Anatomy; NCIS, NCIS:LA, Ghost whisperer, Desperate housewives, Yes dear, Hope & Faith, The Class итн.
  Кога ја емитуваа порано, се знае, омилена ми беше Friends. :rofl:
   
 10. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.709
  House M.D. , Grey`s Anatomy, Sex and the City, а да не ја заборавам легендарната Friends. :)
   
  На ivanaronan му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  952
  Допаѓања:
  7.281
  Пол:
  Женски
  Ги има повеќе ама тие редовно што ги пратам се
  The Big Bang Theory
  Desperate Housewives
  Greys Anatomy
  Gossip Girl
  Pretty Little Liars
  The Vampire Diaries
  а на ТВ гледам најчесто на Fox Crime од кои најинтересна ми е Bones.
   
 12. Arris

  Arris Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  21
  Нај нај најомилени серии:
  Sex and the City :D мислам дека ги знам на памет сите епизоди и никогаш нема да ми се здосадат. :D :D :D :inlove:
  Friends - класика, нема некој што не ги сака :D
  Gossip Girl - fashion, fashion, fashion and Serena :D уу и ќе го заборавев Chuck
  Останати серии што често си ги гледам:
  How I met your mother, Desperate Housewives, Will&Grace, Private practice...CSI :D
  И сите што ги даваат на FoxLife :D :D
   
 13. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Мојата нај нај омилена, сигурно веќе сите сте ја заборавиле а согурна сум дека сте гледале барем 1 епизода:
  1.Will and Grace 8) -не толку за нив колу за Керен. фантазија од жена ме има насмеано и кога анјмалку ми се смееше
  [​IMG]
  2. Незаборавните Sex and the city
  [​IMG]
  3. И според мене една од најдобрите серии што е снимена некогаш-how i met your mother. Урнебеси. НАЈЈАКИ ДО СЕА! :rofl:
  [​IMG]
  Останати можам да кажам Gossip Girl(и тоа заради блер највеќе :P ), Friends, Big bang theory, и мн други ми се интересни од фох. Тоа се најинтересните :lol:
   
 14. selly.gomez

  selly.gomez Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  42
  Charmed дефинитивно
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.673
  Допаѓања:
  19.343
  Пол:
  Женски
  Friends и 2 и пол мажии! :D
   
 16. oktavija

  oktavija Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  100
  [​IMG]

  Oваа е најдобра
   
 17. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  1.849
  Пол:
  Женски
  F.R.I.E.N.D.S. ги ставам на прво место, секогаш. :l:
  [​IMG]

  Во последно време на Fox Life ги гледам и ми се многу интересни Yes Dear, How I Met Your Mother, Hope & Faith, Surviving Suburbia. Инаку, поодамна ... According To Jim, Reba, Ghost Whisperer (и сега ја гледам, ама порано поинтересна ми беше.)
   
 18. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.028
 19. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.523
  Sex&City
  South park
  Gossip Girl
  Big Bang theory
  90210
  Dexter
  Private practice
  Game of thrones
  The Vampire Diaries

  Понекогаш гледам и по некоја епизода од други серии ако фатам на ТВ, ама овие ми се омилени и ги следам сите.
  Гледам и британски серии, ама значително помалку. Бавно ги прават, и имаат помалку епизоди. :)
   
 20. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.880
  Desperate housewives, Yes Dear, How I meet your mother, Samantha Who, Friends, Joey.. Принцот од Бел Ер (стара серија, ама хумор...) :)