1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кои ви се плановите за 2016 година? Што ќе направите, смените во вашиот живот?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Tanjamm, 21 декември 2015.

  1. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    МИНУСрација :rofl: ?
    Нема да добиеш....едно 9 месеци...
     
    На babyane18, vitamina, joy1 и 10 други им се допаѓа ова.
  2. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.630
    Пол:
    Женски
    Кога ќе се навратам на 2015 година не можам да кажам дека беше лоша година иако имав свои подеми и падови во истата.Некако многу брзо ми помина ко вчера да беше кога ја дочекувавме 2015 и ја со возбуда на другарка ми и велев -Ќе видиш ова ке биде наша година,такво претчуство имам. Се смееше, ама после некое време почна да ми вика -С во право беше ,твоја година е оваа. Последниве неколку месеци не се нешто спектакуларни, но ете не може се да биде розово.

    За 2016 сеуште немам некоја идеја што да посакам во 12 часот кога ке пукне огнометот .Тоа можеби е резултат на премногу желби или на премалку желби,не знам. Се некако во последно време ме влечат повеке духовните работи индивидуалната среќа. ЉУБОВТА, здравјето, личниот мир и спокој отколку нешто материјално.

    Сума сумарум немам некои планови на годинава што доаѓа.Ќе оставам да се ме изненади ,се надевам ПРИЈАТНО.

    А во мегувреме:
    [​IMG]
     
    На vitamina, Ginger^ и Avery им се допаѓа ова.
  3. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Да бееее, минусрација беше, цело време не ми текнуваше па пишав слично :D
     
    На babyane18, VladeMila и referentka им се допаѓа ова.
  4. sikica7

    sikica7 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2015
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    1.981
    Планот ми е во 2016 година да бегам од МКД даодам некаде во странство во АНглија пример планирам да работам да живеам и да бидам среќна бидејќи тука живот тешко.. здравје само да има ;):D(mooning)
     
    На vitamina, Sky-butterfly и VladeMila им се допаѓа ова.
  5. Скопјетесакам

    Скопјетесакам Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2015
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    9.191
    Тешка година беше за мене 2015 година,загубив драги личности за жал,но се надевам дека го следат секој мој чекор горе од небото.

    2016 година ке ја посветам повеќе на семејството,на мојте најблиски,ке давам све од себе да има све помалце болка,грешки,навреди.Ке пробам да направам да има максимален мир во моето семејство па макар и да ризикувам све во животот за нив.Ке се посветам повеќе на Господ и на религијата.

    Се надевам дека Господ оваа 2016 година ке не чува мене и моето семејство.

    Јас ке ви посакам све што сакате да ви се исполни во 2016 година.
     
    На rose60, babyane18, vitamina и 15 други им се допаѓа ова.
  6. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Годинава ќе ги пуштам работите да си течат, без многу да планирам што и како ќе биде. Ако нешто научив последниве неколку години, е тоа дека можеш да имаш совршено добар план, ама на крајот да ти пропадне во вода. Луѓето планираат, Господ се смее, што би рекле :) Освен тоа, оваа година ме изненадија неколку непланирани работи кои од нигде никаде ми налетаа на патот, па им се израдував можеби и повеќе од што треба :D

    Само се надевам дека годинава ќе ги имам најважните и највредните работи - оние што не се купуваат со пари. За се' друго ќе се снајдеме :)
     
    На senza.parole, Espadrila, vitamina и 10 други им се допаѓа ова.
  7. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    Убава тема но планови немам...што не ми се свиѓа |(. Очекувам да се радувам со синчето и со сопругот бидејќи ми требаа 3 долги години да почнам да го правам тоа. Порано здравје ко ќе посакав или ми посакуваа ми звучеше клише но сега само тоа ми важно - ЗДРАВЈЕ на прво место!
    Очекувам нов стан или куќа. За себе си посакувам душевен мир.
     
    На vitamina, joy1, eloves и 2 други им се допаѓа ова.
  8. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    21.649
    Пол:
    Женски
    Секогаш кога имам планови за иднината, ништо не излегува како што сакам.

    2015та ми помина со многу нервози и стресови, потребни или не, ама присутни беа скоро цело време.

    Следната година сакам само да бидам здрава, и јас, и моите најблиски, оти колку и да е клише - тоа е најважно во животот, се друго се средува постепено.
     
    На vitamina и joy1 им се допаѓа ова.
  9. VladeMila

    VladeMila Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    8.515
    Пол:
    Женски
    2015 ќе ја памтам по едно добро,ми се роди ќерето,другото све беше катастрофа..
    Што очекувам во 2016,очекувам многу работи,ама што ќе испадне на крај ќе видиме.Не сакам да планирам,зошто стварно ништо не излегува по планот...
    Само здравје господ да дава и сите мои блиски и најблиски да ми се живи и здрави..
     
    На babyane18, vitamina, ninja35 и 6 други им се допаѓа ова.
  10. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Pa 2015 ne bese I do tolku losa najvaznoto zdravi I zvi sakanite pa I miren zivo
    Vo 2016 sakam najvazno moite sakani da se zdravi I zivi pa I site drugi da imame miren zivot.Sreduvajne so kujcava sakam dosta raboti da sredam kako sto sum pocetnik oti sto tuku se vselivme :)
    Sakam moeto semejstvo da mi e zdravo I zivo I veselo,pa mozebi I edno rabotce vo blizina da se najde nema da e loso :)
    So gospod napred se na se miren I zdrav zivot za site :)
     
  11. Читател

    Читател Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2015
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    5.806
    Пол:
    Машки
    Иако планирав за оваа година и скоро ништо да не се реализира. Во секој случај сакам да планирам и воопшто не се разочарувам ако не ми успее, подобро да планирам грубо отколку да одам каде ветер ме дува.
    А за 2016 нема да ги споделам моите планови затоа што додека веќе кажувам, подобро е да кажам нешто што е реализирано отколку нешто за во иднина кое и не се знае дали ќе успее.

    Една од моите омилени мисли од мојот идол.

    [​IMG]

     
  12. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.182
    Допаѓања:
    10.790
    Пол:
    Женски
    После година ипол, сакам мир.
    Сакам среќа и љубов.
    Сакам да заборавам што било.
    Сакам да живеам. Како некогаш.
    Лани го добив паричето на Бадник, И пари не ми фалеа. Ми фалеше се друго.
    Така да ќе ја цитирам баба ми: "Секогаш само пари да ти фалат" ...
    Пари се прават. Но животот е еден.
     
    На Mr.Lover, vitamina, Lady Phoenix и 8 други им се допаѓа ова.
  13. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    64.657
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум сакала да планирам па така и за 2016та година немам некои посебни планови. Сакам се што ќе ми се случи да биде спонтано. Е ќе ве излажев имам план да си ја завршам годинава магистратурата, чисто да не ми виси над глава. Годинава што измина за мене беше многу тешка се надевам следнава ќе биде подобра. Да имам и желба во 2016та да добијам јак желудник за да излижам нечив газ, да можам да истрпам неправда па и јас да станам некој и нешто во нашата држава.
    И на сите ви посакувам многу среќа, љубов и здравје во 2016 година. :hug:
     
    На maloto123, vitamina, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
  14. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.223
    Допаѓања:
    124.265
    2015 беше океј година, нешто добро, нешто лошо. Положив правосуден, се омажив, забременив, не се скарав со никој, никој не отепав, се здебелив, гледав филмови, читав книги, бев малце низ светот.

    2016 сакам сите да се живи и здрави, семејството да ми е среќно, да станам мајка, да знам да си го чувам детето, да е здраво, живо, да излезе со лесно :) Да се преселам во нов дом, да уредуваме, да се гушкаме пред тв и да пиеме кафе во недела рано.

    Ќе ми се смени цеееел живот другата година.
     
    На VladeMila, LUCERKA, papillonP и 19 други им се допаѓа ова.
  15. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.943
    Допаѓања:
    28.795
    Пол:
    Женски
    Не планирам многу, оставам животот да ме води низ скромните желби кои произлегуваат од моите реални очекувања.. Не барам многу.. Само семејството да ми е здраво, среќно, да уживам во работата како и досега... И секој слободен миг да го поминувам со моите сакани... Во работата додуша ќе ме очекува потешка година но со мојот тим мислам дека ќе пребродиме се.. Сакам да го гледам син ми како расте среќно, да уживаме во некое патување, да одмориме летото во некоја фина дестинација.. И дај боже да го прошириме семејството... Сопругот би додал сигурно да ја завршам магистерската која ја одлагам добри 3години... :( здравјето да не служи , среќата да не следи и љубовта да не не напушти.. Да уживаме во новата што иде и без многу планови :)
     
    Последна измена: 22 декември 2015
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.700
    Допаѓања:
    14.237
    Пол:
    Женски
    2014-та ми беше доста тешка, а така и заврши. Велев, аман само да си замине. Но, следната година беше уште потешка, стресна и напорна, што немавме време ниту да тагуваме за загубените нешта. Како во магла ми поминаа месеците. Затоа, како што истекува 2015, само ќе се заблагодарам што ги пребродивме сите тешки моменти. Со мир во душата ќе ја дочекам 2016, спремна на се што таа ќе донесе. Само ќе се помолам, се лошо што ќе дојде брзо да замине.
     
    На vitamina, Lady Phoenix, t-sweet и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.653
    Допаѓања:
    20.942
    Пол:
    Женски
    За оваа година нема ништо да планирам дефинитивно, бидејки никогаш во животот ништо не ми одело по план.Се обратно.
    Можеби и од толку планирање и возбудување 2015тата ми беше/е досадна и монотона,без некои крупни промени и успеси.Ништо од планираното не реализирав и не, не сум задоволна воопшто и едвај чекам да си замине.
    2016 се надевам дека ќе ми биди подобра,поуспешна и повозбудлива.Сакам сето она што сум немала сила или не сум била во можност да го сменам,да успеам.Али само се надевам, не планирам.:wasntme:Спремна сум.
     
    На Lady Phoenix му/ѝ се допаѓа ова.
  18. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    Да почнам да учам како нормален човек а не еден ден пред колоквиум :?: :wasntme:
     
    На Madam-A и Lady Phoenix им се допаѓа ова.
  19. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    Во новата 2016та бирам мудрост. Фокусот на јаснотија.
    Затоа што ако има мудрост, се постанува јасно, нема да имам повеќе прашања... ќе ја препознавам подобро вибрација, ќе препознавам зависност од материјални ствари, ќе препознавам што е желба. Планирам да се фокусирам на мудрост во 2016та. Зошто ми се сите пари на светов, сите партнери и куќи ако немам мудрост и јаснотија , што со тоа и како со тоа. ^_^
     
    На vitamina, Someonespecial, Lady Phoenix и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Нема да пијам коктели во вторник вечер. Еве ветувам.
     
    На eloves, vitamina, Summerlover и 3 други им се допаѓа ова.