1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кои работи во животот се случуваат само еднаш?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Bright, 11 јуни 2010.

 1. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Ајде девојки изјаснете се на темава:
  Кои работи во (вашиот) животот се случуваат само еднаш?
  Вреди да се кае за нивното „уткање“?
   
  На ignatovaleona му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Еднаш се раѓаш, еднаш губиш невиност, еднаш умираш....
   
  На shururup, ilovehim, crnobelisvet и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Еднаш се заљубуваш вистински за цел живот.. Мислам, може повеќе пати се заљубуваме, ама само еднаш онака највистински!
   
  На Chocolate.me, t.i.n.k.e.r.b.e.l.l, shururup и 5 други им се допаѓа ова.
 4. Mandarinna88

  Mandarinna88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2010
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  116
  Прво нешто што ми падна на памет е губење невиност хахаха!!
  - Најубав спомен што води кон нова етапа во животот.Во мојот случај за жал, мојот ПРВ, веќе 5 месеци ми е EX, а веќе има друга..... и имам милион причини да го мразам - сепак успеав лошите моменти да ги извадам од глава и после се по добро го памтам и убаво се чувствувам кога мислам на тие денови.. Не сакам да гледам на тоа како УТКА бидејќи во тие моменти сум мислела дека постапувам правилно и убаво ми било.
  Инаку во принцип не се каам, освен за ситуации каде сум повредила некој, а сум можела поинаку да изиграм.

  ..ако ми текне нешто друго ќе се наддополнам :hai:
   
  На girl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.333
  Samo ednas shansata doadja i si odi (voopsto) :hug:
   
  На crnobelisvet му/ѝ се допаѓа ова.
 6. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Губење невиност! прво ми падна на памет! :)
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Се согласувам во целост. Ама ептен :)

  А за каење нема потреба. Од грешките се учи.
   
 8. Mandarinna88

  Mandarinna88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2010
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  116
  хахахахахахахаахах може нема баш да биде во рамки на тема ...

  Дел од монолог на Миле-Паника:
  - Ме пит'ат дали сите печурки са јадат. И ја им викам: "Видите, има печурки што сa јадат нон-стоп, а има и такви што са јадат САМО ЕДНАШ..и никад више. У главном сите печурки са јестиви! -

  xaxaxaaxaxaxa
   
  На Vladus му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Desi.lala

  Desi.lala Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1

  HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!! :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

  п.с. САМО ЕДНАШ простувам неверство! :)
   
 10. Mandarinna88

  Mandarinna88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2010
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  116
  Само еднаш велам ТЕ МОЛАМ!
   
 11. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  да да и јас така мислам :)
   
 12. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  124
  вистинската љубов се случува само еднаш се друго е копија
  вистинското пријателство се случува само еднаш
   
 13. Kaliopi

  Kaliopi Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  5
  еднаш се раѓаш. еднаш губиш невиност , . еднаш вистински сакаш. еднаш ти кршат срце . еднаш умираш
  и не мора да значи , но би сакала така да е : еднаш се мажиш :)
   
 14. Mandarinna88

  Mandarinna88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2010
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  116
  :clap: - за ЕДНАШ СЕ МАЖИШ!
  И јас уште живеам во тој филм :D
   
 15. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  75
  Се согласувам во целост! :clap: :*
   
 16. Nathalie

  Nathalie Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  6
  еднаш полагаш матура... |(
   
  На shururup му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  75
  хахаха ме насмеа мило :lol:
   
 18. Nathalie

  Nathalie Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  6
  море не знам дали да си се смеам или да плачам хахахах :D
   
 19. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  се согласувам, и на мене тоа прво ми текна :clap:
   
 20. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  хух ми ту хехе :$