Кои се најголемите мани на денешните мажи?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од baba Rada, 24 март 2019.

 1. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.494
  Пол:
  Женски
  Можеби има ваква тема, женски форум е и редно е да ги "преџвакуваме" машките и нивните карактеристики:?: но мене ме интересира кои им се најголемите мани на денешниве мажи, знаејќи ги порано какви беа...прави мажи, џентлмени со меко срце, прави заштитници и тако даље;);)

  Мислам дека најголема мана им е што незнааат која улога треба да ја играат, дали да бидат МАЖИ или да бидат и Жени:?:
  Се обидов анкета да направам ама ја утнав, ете , не се научив и таа работа да ја направам.
  1. мрзливи

  2. неодговорни

  3.презаситени се од жени

  4.некомуникативни

  идр....по се изгледа мажите го губат својот примат и стануваат само ку*ац:D
   
  Последна измена: 24 март 2019
  На cavalli, gjoker4e, Tanjamm и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.494
  Пол:
  Женски
  Надам се навелико дека машките членови на форумов ќе ни ги доловат нивните маани:)
  Денешната логика на "современите мажи" e -заведи ја, клецни ја и кидни и ;)
   
  Последна измена: 24 март 2019
  На Petar80, hermosa и BigMisterP им се допаѓа ова.
 3. Afrodite¥

  Afrodite¥ Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  2.970
  Пол:
  Женски
  Барем спој ги НАЈ и ГОЛЕМИТЕ, па за анкета лесна работа.
   
  На candy.cane, Gosh и baba Rada им се допаѓа ова.
 4. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.369
  Пол:
  Машки
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 5. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.494
  Пол:
  Женски
  Неможам да исправам, ќе треба модератор да интервенира.
   
 6. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.872
  Допаѓања:
  161.700
  Пол:
  Женски
  Лол, и после феминистките ги мразеле мажите :emo: :D
  Само маани да се наоѓало, и за двата пола, за младите, времињата... Една тема со некој позитивен муабет да отвореше за промена ма бабе, па да те подзасакаме... :D
   
  На BoneMachine, Novecento, Stephen Amell и 5 други им се допаѓа ова.
 7. BigMisterP

  BigMisterP Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2015
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  94
  Meh... Па тоа е обично кај мажи со многу опции, кои немаат потреба да се врзуваат за една, барем не во младоста. Имаше добра тема на еден српски форум околу ова:
  https://www.ana.rs/forum/index.php?topic=196561.0
  Чаре? Врзи маж кој нема толку многу опции, кој не го посакуваат голем број на жени? Ама пак која сака таков, а? :lol:
   
  На hermosa и baba Rada им се допаѓа ова.
 8. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.494
  Пол:
  Женски
  Па оваа тема е за да се пошегуваме малку со машките..требаше во насмевка да ја поставам
  А ти душо моја сакај си ја својата баба, мене не мораш.....:*
   
 9. Schwanger

  Schwanger Активен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2018
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  200
  Пол:
  Женски
  1.Хипохондрици
  ( При обична настинка - се збогуваат со најблиските )
  2.Никогаш не слушат внимателно кога некој им зборува.
  3.Себични ( Постојано се жалат дека се уморни.)
  4.Лоши менаџери на време
  ( Бавни у пм.)
  5.Затоа шо се мажи. ( Жените се совршени во секој преглед. )
   
  На WarriorMind, cavalli, Doozy и 9 други им се допаѓа ова.
 10. asdas

  asdas Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  1.090
  На кои се прегледи точно мислиш? Докторски? Спортски?
   
  На WarriorMind, melnicanecot и WildMk им се допаѓа ова.
 11. Biny

  Biny Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Машки
  мрзлив
  срамежлив-некомуникативни
  проблеми со концентрација
  депресивни
   
  На WildMk и baba Rada им се допаѓа ова.
 12. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.116
  Шо ги израснале жени ко една баба шо ја знам...
   
  На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 13. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.976
  Допаѓања:
  37.639
  Пол:
  Женски
  Пичко патеници се.
  Се понашаат како пичка да не виделе во животот.
  И немаат видено верувам, ама оладете малце, не е на одмет.
   
  На ivi1987, WarriorMind, cavalli и 13 други им се допаѓа ова.
 14. Swatt

  Swatt Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2019
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  363
  Пол:
  Машки
  На кои денешни мажи? Во Македонија или во светот? Секоја држава има различен тип на мажи.
   
 15. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.494
  Пол:
  Женски
  хахаххахааа...таман работа ако ве има толку многу врсти, тешко на нас жените.
  Ете кажи ти што мислиш за машките во Мк, која им е најголема мана?
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Swatt

  Swatt Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2019
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  363
  Пол:
  Машки
  Најголем проблем кај помладите генерации мажи во Македонија е тоа што се помалку агресивни кон женскиот пол. Не мислам на физичка агресивност, туку удварање, флерт, упорност. Затоа странци боље поминуваат и повеќе ебат кај нас. Факт.
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 17. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.121
  Пол:
  Женски
  Едни се смотани и неснаодливи, други се преокупирани со секс и не ми се допаѓа нивниот морал, трети се мешавина. Не останува некој голем избор. Јас многу внимавам со кого фаќам работа. Башка што многу обрнувам внимание и на физичкиот изглед.
   
  Последна измена: 24 март 2019
  На makedon81, hermosa, Snowflake97 и 2 други им се допаѓа ова.
 18. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.494
  Пол:
  Женски
  Немате воопшто трпение, упосрност во удварање, неможете да прифатите корпа, суетни сте многу....
   
  На nena2010, Snowflake97, Alisa22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Swatt

  Swatt Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2019
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  363
  Пол:
  Машки
  Проблем е што се помалку има такви што се удвараат.
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 20. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.076
  Допаѓања:
  56.358
  Да смените насловот во "која им е добра страна", па побрзо да ја завршиме темата? Ќе заглави форумот ако почнам за мани да пишувам...
   
  На Harper, Alisa22, MarigoldA и 4 други им се допаѓа ова.