1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кои се најлошите љубовни парови според хороскопот ?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Sara123, 21 септември 2013.

 1. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.299
  Пол:
  Женски
  Овен - Вага

  Овенот секогаш ќе ја води неодлучната вага. Тој се смирува со нејзината рамнотежа и учи за дипломатските односи и правила. Проблемот може да настане кога Овенот е во фаза на акција, а Вагата тежи кон мир и блага пасивност. Тогаш е неопходен компромис. Добро е што Овенот е секогаш подготвен на нешто ново, а Вагата е прилагодлива, па само со ваков став ќе може да опстојат.

  Бик - Скорпија

  Ова е прилично еротична комбинација затоа што и двајцата сакаат да уживаат во животот и љубовта. Сензуални се и секогаш се сложуваат во сексот, а проблемот може да се јави кога и двајцата ќе ја покажат отворено својата посесивност и љубомора. Доколку пронајдат пристојно решение, врската може да опстои. Главната разлика се наоѓа во темпераментот.

  Близнаци - Стрелец

  Овие два знаци може да опстојат само ако некаде отпатуваат заедно. Близнакот ќе зборува постојано, а Стрелецот филозофски ќе размислува. Двајцата се отворени и друштвени, а проблемот може да настане затоа што Близнакот е приземен знак, додека Стрелецот сака да лета високо. Токму затоа повеќето врски се осудени на пропаст.

  Рак - Јарец

  Ова е длабока и искрена врска. И двата знаци се амбициозни, но Ракот е популарен повеќе од Јарецот. Овој пар тежнее кон семејство и дом, па додека Јарецот работи и заработува, Ракот ја создава емотивната страна. Проблемот може да се јави во периодот кога Јарецот ќе биде успешен и ќе се сврти исклучиво кон својата кариера, додека Ракот очекува нешто повеќе на приватно поле.

  Лав - Водолија

  Ова е идеален пар за сите видови на забава. Лавот обожава публика, а Водолијата секогаш има оригинални идеи. Тие привлекуваат внимание и идеални се за дружба. Лавот сака деца, а Водолијата сака да биде слободна. Тука може да настане голем проблем, кога Лавот ќе се обиде да ги наметне своите принципи. Водолијата може да игнорира одредено време, а потоа да се препушти на тоталната слобода во која ужива.

  Девица - Риби

  Ова е врска во која има постојано надмудрување. И двата знаци се интелектуални типови, а може да имаат нерасчистени и нејасни цели заради тоа што немаат доволно храброст. И додека Девицата сака сè што е уредно, кај Рибите е обратно. Не е ни чудо што оваа љубовна врска постојано се справува со ситни кавги и несогласувања. Рутините за Рибите се неподносливи, додека Девицата го сака деталниот план на животот.

  Ова е тоа што го велат астролозите, но сепак не мора да значи дека некоја врска нема да успее само затоа што хороскопските знаци не се многу компатибилни. Верувате ли во ова и дали некогаш сте биле некоја комбинација од погорните ?


  Превземено.
   
  На ohana му/ѝ се допаѓа ова.
 2. top-of-the-world

  top-of-the-world Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  9
  Не би рекла дека овие се баш најлоши парови, некаде на средина се, на скала од 1 до 5, добар 3. А многу работи во објаснувањата се само така напишани, немаат вистина. Сепак, за кого како, некогаш навистина излегуваат доста лоши овие врски, само јас за најлоши парови ги сметам оние кои немаат ништо заедничко и никакви сличности отколку спротивните знаци.
   
 3. Whitelighter13

  Whitelighter13 Нов член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Овие знаци, според хороскопот се спротивни знаци, кои имаат магнетна поврзаност. Не би се согласила со статијава :)
   
 4. Milena-111

  Milena-111 Активен член

  Се зачлени на:
  29 септември 2012
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  12
  малку не ми е јасно..вика најлоши парови а пример за комбинацијата лав-водолија вели дека е идеален пар??? :?: :?: инаку мислам дека баш спротивностите се привлекуваат..пример моите родители се девица-риби и веќе 28 години се во брак... така да мислам дка тука нешто има погрешно...се извинувам значи не сакам никого да навредам или некој погрешно да ме сфати само малку не ми е логично сето ова.......
   
 5. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.031
  спред мене Риби и скорпија
   
 6. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  850
  А според мене риби и бик :)
   
 7. Dee

  Dee Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  334
  Ау колку само точно. :D
   
 8. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Рак - Јарец

  Ова е длабока и искрена врска. И двата знаци се амбициозни, но Ракот е популарен повеќе од Јарецот. Овој пар тежнее кон семејство и дом, па додека Јарецот работи и заработува, Ракот ја создава емотивната страна. Проблемот може да се јави во периодот кога Јарецот ќе биде успешен и ќе се сврти исклучиво кон својата кариера, додека Ракот очекува нешто повеќе на приватно поле
  Значи ја да не си барам партнер јарец..
   
 9. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.249
  Пол:
  Женски
  Близнаци - Стрелец

  Овие два знаци може да опстојат само ако некаде отпатуваат заедно. Близнакот ќе зборува постојано, а Стрелецот филозофски ќе размислува. Двајцата се отворени и друштвени, а проблемот може да настане затоа што Близнакот е приземен знак, додека Стрелецот сака да лета високо. Токму затоа повеќето врски се осудени на пропаст.

  Значи за мене подобро е да бегам од Близнаци.. :^) :o
   
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.157
  Допаѓања:
  63.037
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека Рак - Овен е најголемо промашување.
   
 11. classy_M

  classy_M Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2015
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  538
  Лав-Јарец , најлоша комбинација...
   
 12. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.205
  Допаѓања:
  8.808
  Пол:
  Женски
  Вага Вага најлоша комбинација е :)
   
 13. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.829
  Пол:
  Женски
  Јарец-Девица.. посебно ако машкото е Девица, само нешто нема да му биде погодено, секогаш кавги и недоразбирања, измислување приказни и детски игри. Аууу страшно :)
   
 14. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.488
  Допаѓања:
  23.352
  Пол:
  Женски
  До сега не сум имала комбинација со близнаци така да .. Не знам дали е најлоша комбинација :)
   
 15. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.145
  Пол:
  Женски
  Не, туку најтешко остварливи парови биле Овен и Рак (особено ако е овенот жена, ракот маж), Стрелец и Девица (исто, жена стрелец, маж девица), Близнаци и Риби (четворица биле во врската :D), Јарец и Водолија (според мене, точно е, има согласување меѓу овие два знака, но не и привлечност), Лав и Шкорпија (со ова не се слагам), Бик и Вага.
  Статистички, овие најретко влегувале во врска меѓу себе.
   
 16. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.803
  Пол:
  Женски
  ТОЧНО!!!!!!!!!!
   
 17. shooter.0801

  shooter.0801 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2017
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  345
  Пол:
  Женски
  Имам читано дека најголемите авантури на стрелците им се случуваат со близнаците.Така да, нема бегање :lol:
   
 18. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.337
  Допаѓања:
  10.761
  Пол:
  Женски
  Лав - Скорпија дефинитивно лоша комбинација. Имав бивши скорпија очи ќе си повадевме.
   
 19. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.966
  Допаѓања:
  5.487
  Нaвистинa????
   
 20. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.966
  Допаѓања:
  5.487
  Вaгa и риби

  Дефинитивнo