1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кои спортови се за жената?

Дискусија во 'Спорт' започната од m.a.r.e, 22 јануари 2010.

 1. m.a.r.e

  m.a.r.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  19
  sakam da porazgovarame na ovaa tema malce :)
   
 2. Deni-f

  Deni-f Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  секој спорт е убав.јас тренирам кик-бокс и навистина има резултати.инаку мој совет е да спортуваш било што-но внимавај на тоа дали го сакаш тој спорт.доволно е само да трчаш секоја вечер по 1 час :)
   
 3. Cabala6

  Cabala6 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Јас тренирав одбојка кошарка пливање и фудбал и можам да ти кажам дека во секој спорт има нешто убаво..битно е да се спортува не е битно кој спорт ке го одбереш...искрено ја не ги делам на машки и на женски спортовите :)
   
 4. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  87
  ммм одбојка :D

  искрено омилен спорт ми е , и планирам да се запишам!
  Иначе докажано е дека одбојкарите и одбојкарките имаат најубаво тело! ;) ;)
   
  На Independent Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Just.Be

  Just.Be Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  5
  И јас обожавам одбојка:)
  А инаку убаво за слабеење и затегнување е и трчањето.
  Сега чекам да се стопли малку па ке почнам.Да не е информиран некој за временската прогноза??:)
   
 6. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  87
  сум пробала кик-бокс.. пренапорен тренинг, и одлични резултати,но неможам да издржам! Не сум физички спремна! ;) :lol:
   
 7. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  4.722
  Би сакала и јас да се запишам на кикс бокс .. може ли да дадеш повеќе информации .. :D
   
 8. Tammy

  Tammy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  33
  тренирам обојка,кошарка и тенис а налето и пливање :)
   
 9. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  113
  Imam trenirano plivanje i obozavam. Obozavam i roleri. Skijam, no ne mi e omileno, probav i bordanje.
  Sega i aerobik. Prekrasno e!
   
 10. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  trenirav tenis i e mnogu ubav sport,da ne zboram kakov muskul na raka oblikuvan imam :rofl:
   
 11. dragan4e

  dragan4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Јас тренирам БАДМИНТОН и мислам дека е супер спорт и за мажи и за жени и за деца :)
   
 12. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
  Oдбојка, тенис, пливање, кошарка, ракомет :)) што ти душа сакаа муааха
   
  На Independent.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
   
 14. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  сите што се мажите ,се спортови и за жената.

  Јас преферирам одбојка, а имам тренирано и пливање и тенис.
   
 15. an.na

  an.na Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  1
  Значи одбојката многу ја засалав и сега планирам да се запишам но незнам дали ќе биде проблем што немам до сега тренирано воопшто а имам повеќе од 15 год. Во секој случај ако може некој да ми предложи некој одбојкарски клуб во нашево скопјенце..фала однапред :* :)
   
 16. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.190
  Допаѓања:
  5.531
  Пол:
  Женски
  Женски спортови според мене се .. Одбојка, тенис ( багминтон ), и пинг-понг би го вброила тука..
  Имено, сите спортови кои немаат насилство ми се женски спортови :)
   
 17. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.260
  Допаѓања:
  8.646
  Сите спортови се за жените. Исто како што и сите спортови се и за мажите. Е, сега зависи конкретно од единката дали ќе може да го издржи напорот и темпото што го бара спортот. Не зависно дали е маж или жена. Силата и способноста не се добиваат со раѓање,тие се стекнуваат. :)
   
 18. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  :y:
   
 19. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.876
  Допаѓања:
  13.392
  Не ги делам спортовите на машки и женски, кој каква желба има нека си ја исполни.

  Тренирав кик-бокс :punch: ама се откажав зашто немав доволно време. Сега сакам одбојка да тренирам. :(

  :*
   
 20. baki-dk

  baki-dk Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  7
  ...............YOGA................. nema nisto podobro,
  The Body Is My Tample, Asanas Are My Prayers!!!!!!!