Кои спортови се за жената?

Дискусија во 'Спорт' започната од m.a.r.e, 22 јануари 2010.

 1. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  Одбојка, убав спорт. Тренирав долго време, супер ми се оформи телото. Подоцна се откажав зошто знаев премногу ќе се извишам :fubar: логика...
   
 2. KalaV

  KalaV Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  300
  Шах!
  Се шалам, првпат кога дознав дека го ставаат во категорија спорт слатко си се изнасмеав :)
  Јас тренирав кошарка некој период и сега ми е малку криво што не продолжив , ќе си извишев малце повеќе, а и ќе си го оформев телото. Но , сепак премногу обврски имав , па немав време.
  Во иднина би сакала на зумба да одам , многу добар начин да се потроши негативна енергија , да се забавуваш , а истовремено да слабееш.
   
  На inn му/ѝ се допаѓа ова.
 3. oceangirl

  oceangirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  66
  Сите што се и за мажот...а и тие што не се за него :!:
   
 4. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  Ракомет! Многу ми е жал што престанав да тренирам, не дека е спорт за жената баш е груб ама пак. За жена типично одбојка, може кошарка, пинг понг, тенис, гимнастика.
   
 5. funkygirl

  funkygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  408
  Што и да се избере,да се тренира,пред се треба да биде со голема желба.Треба да се има љубов кон спортот.Ако веке не ве привлекува спорт како ракометот,кошарката,изберете Пилатес...
   
 6. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Може да ми даде некој повеќе информации за киг бокс...сака и јас да одам за тоа...дали треба да имаш одредена тежна и слични работи.....

  А инаку за жени еден од најдобрите спортови е тенисот.....
   
 7. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  262
  Според мене спортовите не треба да се делат на машки и женски. Секој спорт е убав за човек од било кој пол. Ако се делат на такви ако некое женско тренира „машки“ спорт што ќе се случи, ќе се претвори во машко?! |( Јас тренирам ракомет и супер ми е, извишив навистина многу, телото правилно ми се оформува и супер ми е. Летово мислам дека ќе одам и на пливање, порано навистина брзо пливав не сакам да си ја пропуштам шансата,а и езерово кај нас прекрасно е. Се сеќавам минатото лето во 9 часот рано на утро кога нема многу луѓе кога е мирно и убаво, кога сонцето не грее премногу, кога водите мирно брануваат. Рај...
   
 8. Lina89

  Lina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  34
  професорката по физичко ми има кажувано дека спортовите не се делат на спорт за машки и спорт за женски, така да може да спортуваме се што сакаме но пред се да се има голема желба за тој спорт
   
 9. Obu

  Obu Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  3
  Нема машки и женски спортови! Се зависи од физичката способност на организмот, бидејќи секоја девојка не може да се справи со многу напорни тренинзи. Мажите благодарение на мајка природа се понадарени за потешки т.е. посилни работи! Иако никогаш не го признавам ова , ама така си е :(

  Без оглед на се, нека не ве спречува ништо да се пробате во некој ,,машки спорт,, !!! :)
   
 10. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  Глупаво ми е да делам било која работа дали е машка или женска ,тоа е индивидуално ,секој си знае што му леЖи најдобро...
  Ете ,најмашки спорт ( ако може да се нарече спорт ) ми е кечерството ,уфилмани ,набацани , се акаат од секаде ,глимци невидени ...Катастрофа !
  За другите спортови немам такви поделби....
   
 11. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  Не ѓи делам спортовите на машки и женски и мразам кога некој ке ми рече фудбалот не е за девојки :@ Демек он е машко и е посилен па не сака да игра фудбал со девојка.Така ли?-епа една мала сопка при игра и веднаш на земја за друг пат 100 пати да размисли дали фудбалот е за машки или за двата пола.А и да не заборавам за гледање фудбал :!: демек девојка сум и освен серии друго не знам да гледам.Како јас да не знам да гледам згодни фудбалери, да учам финти и да се расправам која е подобра екипа :devil: Инаку сега ме фати мерак и за тенис
  добро де мерак по новото тениско игралиште
  :tmi:
   
  На macysh му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ana.ubavkata

  ana.ubavkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  58
  јас спортувам пливање(омилен спорт ми е),одбојка,во зима и на скијање одам некаде,тренирав и тенис ама веќе не :)
   
 13. inn

  inn Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  29
  сите спортови се убави, кај секој спорт има различно обликување на телото затоа најдобро е да одлучите што сакате да направите од вашето тело и да почнете со тренирање, мене пливањето ми е најубав спорт иако не го обликува многу убаво женското тело,раменици без кукови многу мускули на грбот се си има свое....
   
 14. Sramezlivoto

  Sramezlivoto Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  100
  Сите освен боксот ... хух гадно....
  За кој како.. доколку тренираат со љубов сигурно ке успее во што и дае :), а ако тренира општо за кондиција и некоја линија на телото пешачење, трчање и аеробик :)
   
 15. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Секој спорт кој и да го посака. Секоја жена има право на избор и ако сака да е фудбалерка нека е, ако сака да е боксер нека е, ако сака да е Ф1 возач нека е, ако сака да е хокеар нека е, ако сака да е рагбист нека е, само нека имаат желба за спортување.
  Јас не ги делам спортовите на убави и неубави, а ниту на машки и женски.
  Битен е спортскиот дух. Изборот на спорт е слободна и индивидуална работа.
  Не постои знак СТОП во спортот за упорна жена!
   
  На blueeparadise и AlicaInWonderland им се допаѓа ова.
 16. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.879
  Допаѓања:
  20.041
  Пол:
  Женски
  Ќе го издвојам само боксот, некако ми е премногу груб за жени :?: ,другите мислам дека сите можат да бидат за жената! :)
   
 17. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  15.960
  Пол:
  Женски
  Готвње за 10 минути, перење - рачно и машинско, бришење прашина во радиус од 20 метри, трчање по детето низ цел дом со пречки/сопки...

  Нема такво нешто. Секој го бива за некој спорт. Колку женски има подобри од машки во некои спортови ехеее.
  Единствено би ми било глупаво и смешно да видам жени кај што се `рваат. :D
  Инаку вака...се` е за човек.
   
 18. RedHeart

  RedHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  47
  Мене омилен спорт ми е кошарката но многу сум ниска и никако неможам да дадам кош, дури после неколку обиди но и тоа ретко се случува. Не знам дали да се запишам или не. Вие што би ми предложиле?
   
 19. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  634
  кошарка на ниски (како мене)
  одбојка
  тенис
  ракомет
  слушнав дека со ракомет се развивале некои делови на телото како на пример градите и задникот :)
   
  На RedHeart му/ѝ се допаѓа ова.
 20. LGBT

  LGBT Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  108
  Сите спортови. Не треба да се дели машко - женско.