1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кои спортови се за жената?

Дискусија во 'Спорт' започната од m.a.r.e, 22 јануари 2010.

  1. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Одбојка, убав спорт. Тренирав долго време, супер ми се оформи телото. Подоцна се откажав зошто знаев премногу ќе се извишам :fubar: логика...
     
  2. KalaV

    KalaV Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    301
    Шах!
    Се шалам, првпат кога дознав дека го ставаат во категорија спорт слатко си се изнасмеав :)
    Јас тренирав кошарка некој период и сега ми е малку криво што не продолжив , ќе си извишев малце повеќе, а и ќе си го оформев телото. Но , сепак премногу обврски имав , па немав време.
    Во иднина би сакала на зумба да одам , многу добар начин да се потроши негативна енергија , да се забавуваш , а истовремено да слабееш.
     
    На inn му/ѝ се допаѓа ова.
  3. oceangirl

    oceangirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
    Сите што се и за мажот...а и тие што не се за него :!:
     
  4. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Ракомет! Многу ми е жал што престанав да тренирам, не дека е спорт за жената баш е груб ама пак. За жена типично одбојка, може кошарка, пинг понг, тенис, гимнастика.
     
  5. funkygirl

    funkygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    408
    Што и да се избере,да се тренира,пред се треба да биде со голема желба.Треба да се има љубов кон спортот.Ако веке не ве привлекува спорт како ракометот,кошарката,изберете Пилатес...
     
  6. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    Може да ми даде некој повеќе информации за киг бокс...сака и јас да одам за тоа...дали треба да имаш одредена тежна и слични работи.....

    А инаку за жени еден од најдобрите спортови е тенисот.....
     
  7. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    Според мене спортовите не треба да се делат на машки и женски. Секој спорт е убав за човек од било кој пол. Ако се делат на такви ако некое женско тренира „машки“ спорт што ќе се случи, ќе се претвори во машко?! |( Јас тренирам ракомет и супер ми е, извишив навистина многу, телото правилно ми се оформува и супер ми е. Летово мислам дека ќе одам и на пливање, порано навистина брзо пливав не сакам да си ја пропуштам шансата,а и езерово кај нас прекрасно е. Се сеќавам минатото лето во 9 часот рано на утро кога нема многу луѓе кога е мирно и убаво, кога сонцето не грее премногу, кога водите мирно брануваат. Рај...
     
  8. Lina89

    Lina89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    професорката по физичко ми има кажувано дека спортовите не се делат на спорт за машки и спорт за женски, така да може да спортуваме се што сакаме но пред се да се има голема желба за тој спорт
     
  9. Obu

    Obu Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    3
    Нема машки и женски спортови! Се зависи од физичката способност на организмот, бидејќи секоја девојка не може да се справи со многу напорни тренинзи. Мажите благодарение на мајка природа се понадарени за потешки т.е. посилни работи! Иако никогаш не го признавам ова , ама така си е :(

    Без оглед на се, нека не ве спречува ништо да се пробате во некој ,,машки спорт,, !!! :)
     
  10. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Глупаво ми е да делам било која работа дали е машка или женска ,тоа е индивидуално ,секој си знае што му леЖи најдобро...
    Ете ,најмашки спорт ( ако може да се нарече спорт ) ми е кечерството ,уфилмани ,набацани , се акаат од секаде ,глимци невидени ...Катастрофа !
    За другите спортови немам такви поделби....
     
  11. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Не ѓи делам спортовите на машки и женски и мразам кога некој ке ми рече фудбалот не е за девојки :@ Демек он е машко и е посилен па не сака да игра фудбал со девојка.Така ли?-епа една мала сопка при игра и веднаш на земја за друг пат 100 пати да размисли дали фудбалот е за машки или за двата пола.А и да не заборавам за гледање фудбал :!: демек девојка сум и освен серии друго не знам да гледам.Како јас да не знам да гледам згодни фудбалери, да учам финти и да се расправам која е подобра екипа :devil: Инаку сега ме фати мерак и за тенис
    добро де мерак по новото тениско игралиште
    :tmi:
     
    На macysh му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ana.ubavkata

    ana.ubavkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    59
    јас спортувам пливање(омилен спорт ми е),одбојка,во зима и на скијање одам некаде,тренирав и тенис ама веќе не :)
     
  13. inn

    inn Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    29
    сите спортови се убави, кај секој спорт има различно обликување на телото затоа најдобро е да одлучите што сакате да направите од вашето тело и да почнете со тренирање, мене пливањето ми е најубав спорт иако не го обликува многу убаво женското тело,раменици без кукови многу мускули на грбот се си има свое....
     
  14. Sramezlivoto

    Sramezlivoto Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    100
    Сите освен боксот ... хух гадно....
    За кој како.. доколку тренираат со љубов сигурно ке успее во што и дае :), а ако тренира општо за кондиција и некоја линија на телото пешачење, трчање и аеробик :)
     
  15. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Секој спорт кој и да го посака. Секоја жена има право на избор и ако сака да е фудбалерка нека е, ако сака да е боксер нека е, ако сака да е Ф1 возач нека е, ако сака да е хокеар нека е, ако сака да е рагбист нека е, само нека имаат желба за спортување.
    Јас не ги делам спортовите на убави и неубави, а ниту на машки и женски.
    Битен е спортскиот дух. Изборот на спорт е слободна и индивидуална работа.
    Не постои знак СТОП во спортот за упорна жена!
     
    На blueeparadise и AlicaInWonderland им се допаѓа ова.
  16. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Ќе го издвојам само боксот, некако ми е премногу груб за жени :?: ,другите мислам дека сите можат да бидат за жената! :)
     
  17. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Готвње за 10 минути, перење - рачно и машинско, бришење прашина во радиус од 20 метри, трчање по детето низ цел дом со пречки/сопки...

    Нема такво нешто. Секој го бива за некој спорт. Колку женски има подобри од машки во некои спортови ехеее.
    Единствено би ми било глупаво и смешно да видам жени кај што се `рваат. :D
    Инаку вака...се` е за човек.
     
  18. RedHeart

    RedHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    47
    Мене омилен спорт ми е кошарката но многу сум ниска и никако неможам да дадам кош, дури после неколку обиди но и тоа ретко се случува. Не знам дали да се запишам или не. Вие што би ми предложиле?
     
  19. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    кошарка на ниски (како мене)
    одбојка
    тенис
    ракомет
    слушнав дека со ракомет се развивале некои делови на телото како на пример градите и задникот :)
     
    На RedHeart му/ѝ се допаѓа ова.
  20. LGBT

    LGBT Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    108
    Сите спортови. Не треба да се дели машко - женско.