Кои спортови се за жената?

Дискусија во 'Спорт' започната од m.a.r.e, 22 јануари 2010.

 1. Champs.Elysees

  Champs.Elysees Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  117
  Одбојката,тенисот,каратето и кошарката. Ракометот некако ми е многу груб спорт за жената , затоа мислам дека тој спорт не е за неа.
   
 2. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.740
  тенисот ми е така некако ко за жена
  а за самоодбрана аикидо, карате.
   
 3. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  930
  Тенис, Ракомет, Одбојка :D
   
 4. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.986
  Женски спортови : Кошарка , Одбојка , Тенис , Ракомет , Пливање , Трчање , Атлетика ,


  Машки Спортови : Фудбал , Формула 1 , Рагби , Крикет , Велосипедизам , Снукерс
   
 5. renne

  renne Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  19
  Женски: кошарка, тенис, атлетика, трчање, гимнастика.. Јас лично многу сакам гимнастика и одам на гимнастика веќе 6 години.. I love gymnastic ;)
   
 6. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  Спортовите неможам да ги делам на машки и женски.Фудбалот бил за машките,а одбојката за женските.Како не!Единствено само боксот не ми е баш добар спорт за женски! :D
   
  На LabtecM му/ѝ се допаѓа ова.
 7. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Епа,одбојка,тенис,кошарка,гимнастика! :)
   
 8. Moschino

  Moschino Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2012
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  17
  Се освен ракомет :)
   
 9. Luciano

  Luciano Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  223
  Kошарка, тенис, гимнастика :)
   
 10. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.080
  уметничко лизгање
  одбојка
  пливање
   
 11. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  543
  ТЕНИС
  Леле бе во се го вмешувам! :wasntme:
  Уметничко лизгање
  гимнастика
  Ракомет
  пливање
  И толку :D
   
 12. katerina222

  katerina222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  imash razni sportovi, no vazhno e koj tebe kje ti se dopadne.. Mozhesh da vezhbash Odbojka, kosharka, plivanje, umetnichko lizganje, tenis, aerobik i dr. :)
   
 13. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.917
  Допаѓања:
  162.103
  Пол:
  Женски
  Одбојка, тенис, уметничко лизгање, гимнастика, ракомет...:)
   
 14. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Одбојка, тенис, уметничко лизгање, пливање, гимнастика... :)
   
 15. lovero

  lovero Активен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2013
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  0
  Тенис,кошарка,карате,теквондо,балет,уметничко лизгање,ракомет,фудбал,одбојка,пливање,гимнастика,џудо..
  Абе нас за се не бива :D
   
 16. analia13

  analia13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2010
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  31
  Секој спорт е убав и интересен на свој начин. НО за женско сепак според мене не се сите спортови.Го имам осетено тоа на моја кожа . Ете јас имам играно РАКОМЕТ- 6 години и според мене тоа е многу груб спорт во кој има многу контакти меѓу играчите,ПЛИВАЊЕ-ок спорт но не и за женско затоа што се губи женскиот физички изглед,КОШАРКА-исто како и ракомет само не до толку груб.Има и спортови кои се така убави за женско уметничко лизгање, одбојка,тенис,
   
 17. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Според мене, спортови за жената се оние во кои нема контакт со противничката екипа.
  На пример, одбојка, тимски спорт, и од индивидуалните спортови тенис, атлетика, пливање. :)
   
 18. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.575
  Допаѓања:
  696
  Пол:
  Женски
  Plivanje,tenis,odbojka,umetnicko lizganje...
   
 19. Ale.Ambrosio4

  Ale.Ambrosio4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  46
  Сите :D
  Не ги делам на машки и женски. Мојата другарка игра фудбал (повеќето сметаат дека тоа е машки спорт. јас не.) и баш сум горда на тоа.
   
 20. MaCa-Swiss

  MaCa-Swiss Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2013
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  959
  Не ги делам спортовите на машки и женски.. :)
  Пред 3-4 години тренирав Карате, па сега Кошарка :$