1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кои факултети се признати во САД ?

Дискусија во 'Образование' започната од Ang3la, 27 ноември 2011.

 1. Ang3la

  Ang3la Активен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Дали знаете кои факултети се признати во САД ?!
  По можност тие факултети да се во Скопје.
  Благодарам што прочитавте, се надевам на ваша помош.
  (=
   
 2. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  1.082
  Пол:
  Женски
  ПМф сигурно (само сигурно ќе треба да се преполагаат некои испити), за други појма немам, али би требало и електро :)
   
 3. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.408
  Пол:
  Женски
  Да ПМФ е признаен јас студирав таму, и не треба да се преполага ништо, мислам дека и Земјоделски е истотака признаен, и сите овие со ИТ...
   
 4. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.764
  Допаѓања:
  13.805
  Пол:
  Женски
  Ај нека каже некој што знае нешто повеќе каква е ситуацијата со стоматологија?
  Воопшто не сум информирана..
   
 5. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.169
  Пол:
  Женски
  Не сум сигурна за САД, но знам за Канада не е признаен, мора да се дополагаат испити.
   
 6. HelloKitty4

  HelloKitty4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  А дали знаете дали се признати во Канада факултетите Туризам и угостителство Охрид, и Економски Прилеп? :D