1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кои хороскопски знаци се вистински пријатели?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Snow-Queen, 29 мај 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.006
  Пол:
  Женски
  Кои хороскопски знаци се вистински пријатели?

  Астрологијата може да ви помогне да откриете дали е некој добар и верен пријател, дали е забавен или пак е злопамтило.

  Овен
  Тој е импулсивен, жесток и правдољубив, па затоа секогаш ќе притрча на помош кога е некој во неволја.

  Бик
  Бикот е доверлив, верен и посесивен. Кога некому ќе му стане пријател, тоа е засекогаш, но немојте да му се замерите раскажувајќи за некои други и подобри пријатели од него, бидејќи тоа нема да му биде баш драго.

  Близнаци
  Иако имаат доста пријатели, близнаците главно се потпираат на самите себе. Тие секогаш имаат неверојатно логични и прифатливи решенија за оние кои бараат помош од нив. Интересно им е и забавно да контактираат со луѓето и тоа го прават лежерно и неусилено. Близнакот е добар пријател, но и опасен непријател.

  Рак
  Ракот никогаш нема да ви даде до знаење дека сте му потребни, туку ќе очекува да прочитате помеѓу редови каков проблем го мачи. Тој е големо злопамтило и доколку не му помогнете кога нему му е потребно, тој ќе чека момент кога ќе ве потсети на тоа. Поради променливото расположение, ракот е несигурен како пријател.

  Лав
  Лавот сака да им помага на другите бидејќи е великодушен, а му се допаѓа и благодарноста на луѓето. Тој повеќе сака да помогне, отколку самиот да зависи од нечија помош, па дури таа помош да е и од добри пријатели.

  Девица
  Девицата тешко можете да ја изненадите доколку ѝ се пожалите за неправдата што ви е сторена. Таа е секогаш спремна да се справува со неволјите, рационално гледа на нештата и со логика и објективност ги поставува работите на свое место. Девицата е непроценлива како пријател.

  Вага
  И покрај тоа што делува површно, вагата е голем пријател. Личноста родена во овој знак знае да сослуша, но не ѝ е баш драго да побара помош од пријателите.

  Скорпија
  Скорпијата никому не му е потребна како непријател, но ако ви е пријател, тогаш сметајте на безгранична посветеност. Доколку на скорпијата ѝ доверите некоја тајна, тоа оваа личност никогаш нема да го злоупотреби. Ако ја изневерите или разочарате, тогаш лошо ви се пишува.

  Стрелец
  Стрелецот е голем пријател, но внимавајте да не му се замерите, бидејќи може да ви се освети. Тој секогаш го зборува тоа што го мисли и е склон кон елитизам, па за пријатели бара некои слични на себе.

  Јарец
  Кај јарецот морате да поминете низ тестови и проверки за да му бидете пријател. Кога ќе побарате помош од него, тој ќе биде многу срдечен и полн со разбирање, но ако се случи да го „раскине“ пријателството со вас, тоа е засекогаш. Тој никогаш нема да заборави доколку го изневерите или излажете.

  Водолија
  Кога станува збор за нејзините пријатели, водолијата секогаш ќе најде оправдување, а пријателствата ги склопува лежерно и ноншалантно. Припадниците на овој знак ќе им помогнат на пријателите и потоа исчезнуваат, а благодарност не ни очекуваат, бидејќи се великодушни.

  Риби
  Рибите се родени психолози, па затоа нема подобро рамо за плачење од нивното. Тие се чувствителни и полни со разбирање и точно можат да ги почувствуваат сите ваши потреби. Кога пријателите ќе ги повикаат на помош, тие секогаш имаат време за тоа.
  Изворно
  _________________________________________________

  Ваши коментари за ова? :)
   
  На s.a.-95 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 2. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.893
  Допаѓања:
  4.517
  Пол:
  Женски
  Се согласувам за Овен
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.183
  Пол:
  Женски
  Потполно точно :D како и за доверувањето тајна, најточно.Е сега не е баш точно за шкорпијата како непријател.
   
 4. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Се е точно
   
 5. woow

  woow Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  88
  :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up:

  Лав
  Лавот сака да им помага на другите бидејќи е великодушен, а му се допаѓа и благодарноста на луѓето. Тој повеќе сака да помогне, отколку самиот да зависи од нечија помош, па дури таа помош да е и од добри пријатели.
   
 6. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.661
  Пол:
  Женски
  Вага
  И покрај тоа што делува површно, вагата е голем пријател. Личноста родена во овој знак знае да сослуша, но не ѝ е баш драго да побара помош од пријателите.

  -Токму така.
   
 7. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  Ете така... :)
  Само добро е понекогаш и за нив да биде некој тука... :emo:
   
 8. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Рак
  Поради променливото расположение, ракот е несигурен како пријател.

  Да,да секако. :fubar:
   
 9. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  123
  3 oд 5 мои најдобри другарки се рак -.-'
   
 10. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.148
  Допаѓања:
  16.145
  Јас ќе бидам оф топик ама ако да си кажам што си мислам :geek: вие раковите претерувате со вашето променливо расположение и сте несигурни и како пријатели и како партнери ,неможе човек да ве разбере и треба да има многу живци и да биде толерантен нели јас како девица кревам раце од вас значи стварно претерувате :) :P не го сфакај ова лично :!:
   
 11. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Секако дека нема ова да го сватам лично. :) :* А и да било за мене,ништо посебно.Јас си го знам мојот став и карактер.
  За оформување на еден карактер влијаат и многу други фактори а и поднзнакот.Инаку имаш право повеќето ракови се плачливи и лигави и со променливо расположение.Но сепак неможеш да тврдиш дека не постои одлучен рак. :wasntme:

  Се извинувам за офф-топик
   
 12. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.577
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Женски
  Рак
  Ракот никогаш нема да ви даде до знаење дека сте му потребни, туку ќе очекува да прочитате помеѓу редови каков проблем го мачи. Тој е големо злопамтило и доколку не му помогнете кога нему му е потребно, тој ќе чека момент кога ќе ве потсети на тоа. Поради променливото расположение, ракот е несигурен како пријател.
   
 13. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  4.365
  Допаѓања:
  15.925
  Пол:
  Женски
  Точно така ;)
   
 14. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Ракови и Стрелци,имам 3 најдобри другарки Стрелци :)
   
 15. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  499
  Лав сум, и се сложувам со напишаното. И за Близнаци и Скорпија е точно. ;)
   
 16. ana.8

  ana.8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  52
  се согласубам за скорпијата ;)
   
 17. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  Лав.. се е точно кажано :)))
   
 18. Sapphire

  Sapphire Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Рак
  Ракот никогаш нема да ви даде до знаење дека сте му потребни, туку ќе очекува да прочитате помеѓу редови каков проблем го мачи. Тој е големо злопамтило и доколку не му помогнете кога нему му е потребно, тој ќе чека момент кога ќе ве потсети на тоа. Поради променливото расположение, ракот е несигурен како пријател.

  Јас сум рак и отприлика се ми е точно освен последната реченица ;) а за злопамтило .. па не би рекла дека сум големо :D
   
  На ljepa му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ljepa

  ljepa Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Според мене најдобри другари се оние најемотивните знаци рак, риби и скорпија. Сигурна сум дека ракот и рибите се жртвуваат многу за другите луѓе и многу со емоции гледаат на секоја работа, дури и претерано.
   
 20. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.093
  Пол:
  Женски

  So true! :nod:
   
  На thebesta му/ѝ се допаѓа ова.