1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кои хороскопски знаци се вистински пријатели?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Snow-Queen, 29 мај 2012.

  1. Tikvi4ka

    Tikvi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    938
    Допаѓања:
    451
    Рак,Девица и Стрелец се е точно
     
  2. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Вага
    И покрај тоа што делува површно, вагата е голем пријател. Личноста родена во овој знак знае да сослуша, но не ѝ е баш драго да побара помош од пријателите.



    Добар слушател кој сака сам да се справи со се.
    Барањето помош ми е еднакво на понижување , иако знам дека не сум ни 1% во право за ова.
     
  3. thebesta

    thebesta Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    19
    ке дадам личен пример за ШКОРПИЈА, БИК, ЛАВ и БЛИЗНАК
    Шкорпија- точно е дека како пријател е навистина добар пријател кој ке ти помогне во било каква ситуација но тие се и доста љубоморни па ако имате шкорпија за непријател тогаш знајте дека нивната љубомора може навистина штета да ви донесе( имам најблиска пријателка шкорпија и 1 непријателка исто така)
    Бик- добри другари, можете да им се доверите. Лошата страна тие се големи злопатила ако ги повредите еднаш знајте дека никогаш нема да биде вашето пријателство како порано - простуваат но не забораваат.
    ЛАВ- добри и лојални другари но и доста често арогантни.
    БЛИЗНАци- овој знак нема постојан карактер нон-стоп се менува еден ден спремен да зборува да те сослуса следниот мислис ке те убие... близнаците исто така се доста дволични.комуникативни сакаат да запознаваат нови лица но мислам дека се луге-искористувачи
    сакам да цујам и ваше мислење за мојот одговор дали е тоцно или не бидејки ја зборував за лицен пример од мојот зивот
     
  4. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Да! Потполно точно. Многу често ги забележувам и навидум небитните детали што ми помага полесно да донесам решение. :)
     
  5. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    ....може да се каже дека е точно..
     
  6. bluegirl7

    bluegirl7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    931
    Лав
    Лавот сака да им помага на другите бидејќи е великодушен, а му се допаѓа и благодарноста на луѓето. Тој повеќе сака да помогне, отколку самиот да зависи од нечија помош, па дури таа помош да е и од добри пријатели.

    ТОЧНО :)
     
  7. Sartela

    Sartela Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2012
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    24
    биКОТ ДЕФИНИТИВНО :D
     
  8. sweetyy1

    sweetyy1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    66
    Бик
    Бикот е доверлив, верен и посесивен. Кога некому ќе му стане пријател, тоа е засекогаш, но немојте да му се замерите раскажувајќи за некои други и подобри пријатели од него, бидејќи тоа нема да му биде баш драго. :)
     
  9. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.986
    Допаѓања:
    4.846
    Пол:
    Женски
    Овенот е пријател, искрен и до крај.
    Ама пази се ако му згрешиш!
    (Стојам зад ова) :D
     
  10. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Токму така. Ме држи се' уште добро меморијата, чеда мои, така да внимавајте! :rofl: Но, не се сметам за несигурен пријател, напротив. Се додека сметам дека некој го заслужува моето искрено пријателство вложувам во истото. Кога нешто не оди, едноставно не оди, но да се трудам некого да повредувам со тоа, со сигурност не. Просто, чао пријатно.
     
  11. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Ќе прокоментирам за ракот и близнакот.
    Близнаци
    Иако имаат доста пријатели, близнаците главно се потпираат на самите себе. Тие секогаш имаат неверојатно логични и прифатливи решенија за оние кои бараат помош од нив. Интересно им е и забавно да контактираат со луѓето и тоа го прават лежерно и неусилено. Близнакот е добар пријател, но и опасен непријател.

    Рак
    Ракот никогаш нема да ви даде до знаење дека сте му потребни, туку ќе очекува да прочитате помеѓу редови каков проблем го мачи. Тој е големо злопамтило и доколку не му помогнете кога нему му е потребно, тој ќе чека момент кога ќе ве потсети на тоа. Поради променливото расположение, ракот е несигурен како пријател.

    Јас сум рак во хороскоп,и мислам дека не е точно.Или можеби кај мене не е така незнам.Можеби.
    А што се однесува за Близнаците мислам дека е се точно,не дај Боже некој близнак да ти се налутит,па после цел живот немат да ти зборнит.Имаат толку чуден карактер тоа нешто страшна работа се :emo: :rofl: :rofl:
     
  12. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.499
    Допаѓања:
    1.580
    Точно, особено болдираното!
     
  13. Miss-Depp

    Miss-Depp Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2012
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    32
    Шкорпија,бик,стрелец и близнаци ми се најсупер за дружење :)
     
  14. thebesta

    thebesta Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    19
    хаха а на нас девиците ни пишува дека нај си одговараме со бик, јарец,скорпија и РАК
    и да се сложувам со тебе ;)
     
  15. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    [/quote]
    Риби
    Рибите се родени психолози, па затоа нема подобро рамо за плачење од нивното. Тие се чувствителни и полни со разбирање и точно можат да ги почувствуваат сите ваши потреби. Кога пријателите ќе ги повикаат на помош, тие секогаш имаат време за тоа.
    [/quote]

    Се сложувам со ова, погодено ми е ;)
     
  16. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Непроценлива сум, јаоо. :emo:
    [​IMG]
    Ча је, је. :D :P
     
  17. Angela12345

    Angela12345 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2012
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    26
    ОВЕН дефинитивно

    Овен
    Тој е импулсивен, жесток и правдољубив, па затоа секогаш ќе притрча на помош кога е некој во неволја.
    Се е точно

    Но јас сум слушнала дека близнаците и овните се најдобри другарки.... јас сум близнак а мојата најверна другарка е овен а не сум слуснала дека само јас и таа сме најверни туку мнгу сум слусналва вакви најдобри другарки и верувам во тоа :)
     
  18. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.685
    Пол:
    Женски
    Овен
    Тој е импулсивен, жесток и правдољубив, па затоа секогаш ќе притрча на помош кога е некој во неволја.
    Вага
    И покрај тоа што делува површно, вагата е голем пријател. Личноста родена во овој знак знае да сослуша, но не ѝ е баш драго да побара помош од пријателите.


    За Овен , за мене да.Секогаш е така и тоа ни е и лоша страна бидејќи секој користи во денешно време.
    За Вага,бидејќи дечко ми е вага, знам дека исто големо да, така е.Само ова малце дека знае да сослуша ,во некои ситуации, во поголем дел од времето сака она да брбља. :lol:
     
  19. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    Точно е за близнакот до збор :D .
    Инаку порано бившата најдобра другарка која е шкорпија, и бевме неразделни, и откако нешто ме налути и згрешив добро :D и си станавме толку големи непријатели , почнаа да летаат одмазди, не се знаеше кој на кого повеќе му вратил.. :x
    Ама сега созреав и сум подобра. :angel:
     
  20. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Близнаци
    Иако имаат доста пријатели, близнаците главно се потпираат на самите себе. Тие секогаш имаат неверојатно логични и прифатливи решенија за оние кои бараат помош од нив. Интересно им е и забавно да контактираат со луѓето и тоа го прават лежерно и неусилено. Близнакот е добар пријател, но и опасен непријател. Ауууууу опасен непријатееел :D