1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кои хороскопски знаци се вистински пријатели?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Snow-Queen, 29 мај 2012.

  1. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Ова е точно.Сакам да ми помагаат но, повеке скам да помагам.
     
  2. COollLady

    COollLady Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.337
    Tу бре тај хороскоп ме чита како прводеленски буквар :lol:
     
  3. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.274
    Пол:
    Женски
    Жива вистина :P
     
  4. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Јарец
    Кај јарецот морате да поминете низ тестови и проверки за да му бидете пријател. Кога ќе побарате помош од него, тој ќе биде многу срдечен и полн со разбирање, но ако се случи да го „раскине“ пријателството со вас, тоа е засекогаш. Тој никогаш нема да заборави доколку го изневерите или излажете.

    Да се согласувам со ова тврдење. Јас сум јарец и ако прекинам пријателство со некој нема да го обновам истото. :)
     
  5. Angelinkka

    Angelinkka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Така е.... најчесто се потпирам и верувам само на себе, колку е само точно. :D
     
  6. booba

    booba Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2011
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    226
    Близнаци
    Иако имаат доста пријатели, близнаците главно се потпираат на самите себе. Тие секогаш имаат неверојатно логични и прифатливи решенија за оние кои бараат помош од нив. Интересно им е и забавно да контактираат со луѓето и тоа го прават лежерно и неусилено. Близнакот е добар пријател, но и опасен непријател.

    Последната реченица е најточна :D
     
  7. WhiteAngell

    WhiteAngell Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2012
    Пораки:
    721
    Допаѓања:
    2.303
    Пол:
    Женски
    Се согласувам !!
     
  8. agirl17

    agirl17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    Рак
    Ракот никогаш нема да ви даде до знаење дека сте му потребни, туку ќе очекува да прочитате помеѓу редови каков проблем го мачи. Тој е големо злопамтило и доколку не му помогнете кога нему му е потребно, тој ќе чека момент кога ќе ве потсети на тоа. Поради променливото расположение, ракот е несигурен како пријател.

    Е ова за злопамтило вистина е богами :rofl: :rofl: :rofl:
     
  9. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    Потполно се согласувам, посебно за она поцртаното и затемнетото :) па сега вие размислете како ќе се дружете со мене :D
     
  10. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Што вели вашиот хороскопски знак за пријателството?

    Овен

    Овенот е импулсивен, жесток и правдољубив, па секогаш ќе ви притрча во помош кога сте во неволја.

    Бик
    Кога Бикот некому ќе му стане пријател, тоа е за сите времиња - сигурен е, верен и посесивен. Немојте да го навредите зборувајќи за некои други и подобри пријатели бидејќи тоа нема да му биде баш мило.

    Близнаци
    Иако има многу пријатели, Близнакот главно се потпира само на себе. Секогаш има крајно логични и прифатливи решенија за оние кои бараат помош од него. Се забавува да контактира со луѓе, тоа го прави лежерно и незадолжително. Добар пријател е, но и опасен непријател.

    Рак
    Ракот никогаш нема да ви даде до знаење дека сте му потребни, од вас ќе очекува помеѓу редови да прочитате каков проблем го мачи. Ако не му помогнете кога му е потребно, големо злопамтило е и ќе чека момент да ве потсети на тоа. Поради променливите расположенија, тој е несигурен како пријател.

    Лав
    Лавот сака да помага бидејќи е великодушен и му одговара туѓата благодарност. Со задоволство им помага на другите, отколку тој да зависи од нив, па дури и да се работи за добри пријатели.

    Девица
    Девицата тешко ќе ја изненадите ако и се пожалите на неправдата која ви е нанесена. Девицата е секогаш подготвена да се фати во костец со неволјите. Рационално гледа на работите, па со логика и објективност ќе ги постави работите на свое место. Непроценлива е како пријател.

    Вага
    Иако делува површно, Вагата е голем пријател. Личностите родени во овој знак знаат да слушаат. Вагата не сака да бара помош од пријателите.

    Скорпија
    Скорпијата никој не ја сака како непријател, но ако ви е пријател, сметајте на безгранична приврзаност. Ако на Скорпијата и доверите тајна, тоа никогаш нема да го злоупотреби. Кога ќе ја изневерите, лошо му се пишува на тој која што ја разочарал.

    Стрелец

    Стрелецот е голем пријател. Внимавајте да не му се замерите бидејќи знае да се одмаздува. Стрелецот секогаш го зборува она што го мисли. Склон е кон елитизам и си бара слични пријатели.

    Јарец
    Кај Јарецот морате д аги поминете тестовите и проверките. Кога ќе побарате помош од Јарцот тој ќе биде срдечен и полн со разбирање. А кога еднаш ќе го „раскине“ пријателството, тоа е засекогаш. Никогаш не заборава ако сте го издале или изневериле.


    Водолија

    Водолијата за пријателите секогаш има оправдување. Пријателствата ги склопува лежерно. Му помага на пријателот и ја снемува, не очекува благодарност затоа што е благороден знак.

    Риби
    Рибите се родени психолози, па нема подобро рамо за плачење од нивното. Чувствителни се, а знаат и д аги почувствуваат сите ваши потреби. Кога пријателите ќе ги повикаат за помош, секогаш имаат време.

    [​IMG]

    Водолија
    Водолијата за пријателите секогаш има оправдување. Пријателствата ги склопува лежерно. Му помага на пријателот и ја снемува, не очекува благодарност затоа што е благороден знак. Точно :) а за вас?
     
  11. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Што вели вашиот хороскопски знак за пријателството?

    Делумно точно...
     
  12. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.531
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Што вели вашиот хороскопски знак за пријателството?

    точно :D
     
  13. Matee

    Matee Активен член

    Се зачлени на:
    28 април 2013
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    3
    Што вели вашиот хороскопски знак за пријателството?

    е точно е.:P
     
  14. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    Што вели вашиот хороскопски знак за пријателството?

    Рак
    Ракот никогаш нема да ви даде до знаење дека сте му потребни, од вас ќе очекува помеѓу редови да прочитате каков проблем го мачи. Ако не му помогнете кога му е потребно, големо злопамтило е и ќе чека момент да ве потсети на тоа. Поради променливите расположенија, тој е несигурен како пријател.
    точно е :D
     
  15. ElenaRbd

    ElenaRbd Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    318
    Допаѓања:
    153
    Што вели вашиот хороскопски знак за пријателството?

    Вага
    Туу ама е точно :) од збор до збор всушност.. Јас сум вага и знам многууу добро да слушам..поинтересно е тоаа отколку да зборуваш. И да..кога ми треба помош прво гледам во мене да ја најдам, сама да си помогнам, а ако не знам како тогаш се обраќам на најблискиот (најчесто татко ми, но што е изненадувачки, во последно време и мајка ми :) .)
     
  16. bobmarli

    bobmarli Активен член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    2
    Што вели вашиот хороскопски знак за пријателството?

    Toчно е се за стрелец
     
  17. Skromna

    Skromna Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    118
    Што вели вашиот хороскопски знак за пријателството?

    ...на работа понекогаш на милост ме викаат Mrs,hospitality...за секој се грижам... :hai:
     
  18. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Вага
    И покрај тоа што делува површно, вагата е голем пријател. Личноста родена во овој знак знае да сослуша, но не ѝ е баш драго да побара помош од пријателите.

    Јас сум верен пријател кој никогаш не бара помош од пријателите :)
     
  19. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
     
  20. ang246

    ang246 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    145
    точно :up: