1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кои хороскопски знаци се вистински пријатели?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Snow-Queen, 29 мај 2012.

  1. UnPaso

    UnPaso Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2013
    Пораки:
    1.002
    Допаѓања:
    247
    Пол:
    Женски
    Девица

    Девицата тешко можете да ја изненадите доколку ѝ се пожалите за неправдата што ви е сторена. Таа е секогаш спремна да се справува со неволјите, рационално гледа на нештата и со логика и објективност ги поставува работите на свое место. Девицата е непроценлива како пријател.
     
  2. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Бик
    Бикот е доверлив, верен и посесивен. Кога некому ќе му стане пријател, тоа е засекогаш, но немојте да му се замерите раскажувајќи за некои други и подобри пријатели од него, бидејќи тоа нема да му биде баш драго.
    Точно е :)
     
  3. Beautiful-Princess

    Beautiful-Princess Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    Точно за лав.
     
  4. Femina777

    Femina777 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    534
    Допаѓања:
    236
    Точно е за лав :)
     
  5. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    Рак
    Ракот никогаш нема да ви даде до знаење дека сте му потребни, туку ќе очекува да прочитате помеѓу редови каков проблем го мачи. Тој е големо злопамтило и доколку не му помогнете кога нему му е потребно, тој ќе чека момент кога ќе ве потсети на тоа. Поради променливото расположение, ракот е несигурен како пријател.

    Се е точно освен дека е несигурен за пријател, е да ме извиниш :devil: :devil: :o
     
  6. Kristina.R

    Kristina.R Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2012
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Машки
    Како за мене напишано :D
     
  7. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Девица
    Девицата тешко можете да ја изненадите доколку ѝ се пожалите за неправдата што ви е сторена. Таа е секогаш спремна да се справува со неволјите, рационално гледа на нештата и со логика и објективност ги поставува работите на свое место. Девицата е непроценлива како пријател.
     
  8. Avenged

    Avenged Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    1.494
    Пол:
    Женски
    Точно за Водолија. :)
     
  9. Heartbeat

    Heartbeat Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2013
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    270
    Пол:
    Женски
    Бик
    Бикот е доверлив, верен и посесивен. Кога некому ќе му стане пријател, тоа е засекогаш, но немојте да му се замерите раскажувајќи за некои други и подобри пријатели од него, бидејќи тоа нема да му биде баш драго.
     
  10. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.739
    Допаѓања:
    54.587
    Пол:
    Женски
    Близнаци
    Иако имаат доста пријатели, близнаците главно се потпираат на самите себе. Тие секогаш имаат неверојатно логични и прифатливи решенија за оние кои бараат помош од нив. Интересно им е и забавно да контактираат со луѓето и тоа го прават лежерно и неусилено. Близнакот е добар пријател, но и опасен непријател.
    Toчно! 8)
     
  11. nikiiii

    nikiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2013
    Пораки:
    1.370
    Допаѓања:
    942
    Стрелец
    Стрелецот е голем пријател, но внимавајте да не му се замерите, бидејќи може да ви се освети. Тој секогаш го зборува тоа што го мисли и е склон кон елитизам, па за пријатели бара некои слични на себе.
    точно!! :)
     
  12. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    На раковите ни треба некој со цврсти живци, затоа не се согласувам(е) со девиците :D
     
  13. Femina777

    Femina777 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    534
    Допаѓања:
    236
    Лав
    Лавот сака да им помага на другите бидејќи е великодушен, а му се допаѓа и благодарноста на луѓето. Тој повеќе сака да помогне, отколку самиот да зависи од нечија помош, па дури таа помош да е и од добри пријатели.
    точно е :)
     
  14. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Јао колку не е точно,раковите кријат во себе се шо им треба и некажуваат.Но ни најмалку немаат променливо расположение,добро секој во некој моменте е малце :?: |-) ама не е висти,баш ракот е добар пријател :D
     
    На Dobie му/ѝ се допаѓа ова.
  15. hristinnnna

    hristinnnna Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    171
    Овен.
    Многу не има дома(јас тато и дедо) и сите иаме скоро ист карактер, плукнати!
    Многу променливо расположение, таинствени секоаш, многу брзо избувнуваат(шо е многу лоша карактеристика) и лесно се нервираат али брзо им врви.Секогаш се спремни за акција, мразат да делат работи,злопамтила се и не дишат дури не се одмаздат(ова по мене го кажувам),оптимисти прва класа,љубоморни по малку,обожаваат да се фалат, иии тоа :$А за пријателии, паа не толерират многу разлигавени и оние луѓе кои не им се по кеиф можат со еден потез да ги срамнат со земја,директни се и се кажуваат в лице, коа ќе најдат пријател кој им одговара 100 проценти во се, тогаш нема шанси да го изневерат. :hai:
     
  16. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Не е вистина за мене. Добро, можеби имам променливо расположение но никогаш не сум сакала моите најдобри другарки да бидат нерасположени заради мене. Раковите се лојални кон личностите што ги сакаат. Но кон тие што не ги сакаат, мислете му ја, доживотен непријател...
     
  17. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.461
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    За близнаци е дефинитивно точно се од наведеното ама за скорпија и не толку. Не се толку многу од доверба.
     
  18. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    И јас можам да потврдам дека раковите имаат променливо расположение ;)
     
  19. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    Бик
    Бикот е доверлив, верен и посесивен. Кога некому ќе му стане пријател, тоа е засекогаш, но немојте да му се замерите раскажувајќи за некои други и подобри пријатели од него, бидејќи тоа нема да му биде баш драго.

    точно, точно
    :P
     
  20. bella96

    bella96 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    1.027
    Рак
    Ракот никогаш нема да ви даде до знаење дека сте му потребни, туку ќе очекува да прочитате помеѓу редови каков проблем го мачи. Тој е големо злопамтило и доколку не му помогнете кога нему му е потребно, тој ќе чека момент кога ќе ве потсети на тоа. Поради променливото расположение, ракот е несигурен како пријател.

    Злопамтило не сум,можам да бидам разочарана(доколку личноста од која имам побарано помош ми е блиска),за другите не се замарам (не ми помагаш океј,фала ти и на тоа :)
    ПРоменливо расположение ДА,но несигурен како пријател НЕ (мало морген)