1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кои хороскопски знаци си одговараат?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Lady-in-white, 22 јули 2012.

 1. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  Мислам дека насловот е јасен. Оваа тема е за секој да го каже своето мислеше и знаење за тоа кои хороскопски знаци си одговараат (на љубовен план). Ваква тема не најдов но ако има слободно клуч. :)
   
 2. thebesta

  thebesta Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  19
  Јас ги најдов овие информации од 1 веб страна и се надевам дека се точни :)
  Девиците најмногу си одговараат со: скорпија, јарец, бик, рак.
  Овните најмногу си одговараат со: стрелец, лав, водолија, близнаци
  Близнаците најмногу си одговараат со: овен, лав, вага, водолија.
  Лавот најмногу си одговара со: вага, стрелец, овен, близнаци.
  Бикот најмногу си одговараат со: девица, јарец, рак, риби
  Ракот најмногу си одговара со: девица, скорпија, риби и бик.
  Вагата најмногу си одговара со: водолија, близнаци, стрелец, лав.
  Скорпиите најмногу си одговараат со: јарец, риби, рак и девица.
  Стрелците најмногу си одговараат со: лав, вага,овен,водолија
  Јарците најмногу си одговараат со: риби, бик, девица, скорпија.
  Водолиите најмногу си одговараат со: овен, близнаци, вага, стрелец.
  Риба најмногу си одговара со:јарец,скорпии,рак и бик
  ;)
   
  На Meckicja, martovsko cveke, Mrs. Diva и 8 други им се допаѓа ова.
 3. discofilman

  discofilman Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  106
  Информацииве се целосно точни а само ке додадам дека од сите можни 78 кобинации помеѓу сите 12 знаци меѓусебно за комбинација број 1 се смета онаа помеѓу Рак и Риба.
   
  На Зуси, Ahoy, Бисерче95 и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Можеби тоа е така но
  јас сум Рак, и не ми оди баш со рибите. :tmi:
  Сум приметила, и во пријателството.

  А да прашам, си одговараат ли на пример лав и лав, девица и девица.. јарец и јарец ??
  :wasntme:
   
 5. discofilman

  discofilman Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  106
  Во глобала односно поголем процент е точно тоа што го кажав но многу зависи и од подзнакот твој како и подзнаците на тие риби што си ги запознала.Истото важи и за другиве комбинации што ги имаш напишано.
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. PortmaN

  PortmaN Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  6
  јас сум риби, а колку што сум приметила најмногу ме привлекуваат овните :D
   
  На Arthur и Fatima-Bella им се допаѓа ова.
 7. discofilman

  discofilman Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  106
  Тоа значи дека те привлекуваат мачо типови.А Овен може да те одбере само ако си физички доста згодна и по можност секогаш да бидеш под него затоа што никогаш нема да дозволи ти да го потчиниш него.Во секоја работа овенот е прв на чело па така и во врската.
   
  На Arthur и PortmaN им се допаѓа ова.
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.063
  Пол:
  Женски
  Лавот и Скорпијата си одговараат исти така добра комбинација...
  Така велат
   
  На wanderlust му/ѝ се допаѓа ова.
 9. DreamAngel

  DreamAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  584
  Допаѓања:
  353
  Јас сум близнак и апсолутно мислам дека близнаците не одговараат со водолиите,
  близнакот е еден од најтемпераментните и комуникативни знаци во хороскопот а водолиите се сосема спортивно... тие се смирени и сталожени спротивно од авантуристичкиот дух на близнаците.
  Ова го знаам и од чисто искуство.. сепак големо не. :!:
   
  На ivana63 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  7.045
  Колку и да се разликуваат близнаците и водолиите сепак се земјени знаци,а спротивностите во темпераментите се привлекуваат..
  за исти знаци знам дека најмногу си одговараат близнак со близнак
  јас инаку сум вага и имав искуство со близнак
  бевме во состојба едно ако треба и камче да го тупиме од полноќ до 6 сабаље
  а муабетот е секогаш читај меѓу редови -.-
   
 11. razocaranaODse

  razocaranaODse Активен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2012
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  10
  си одговараат ли рак и вага?
   
 12. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  И според мене рак и риби си одговараат.
  Исто и рак со рак,само незнам колку би траело...
  Рак и овен имаат само огромна привлечност меѓу нив,ама за врски малку потешки се бидејќи се два различни света...
  Со вага имаат меѓусебно разбирање и привлекување и таа врска успева,со водолија не одговара чести кавги се јавуваат...
   
  На martovsko cveke му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Bubbi

  Bubbi Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  563
  За мене, како скорпија, можам да кажам со сигурност дека не си одговарам со близнаци и со водолија!
   
 14. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  Јас сум Риби и мислам дека најмалку си одговарам со Близнаци и Стрелец... :)
  Сум забележала дека ми оди добро со Овен иако велат дека водени со огнени знаци не се сложуваат многу...
  Со ова може да се согласам - имам добра комуникација со овие знаци...
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Многу многу не верувам во ова...ова се само некои поклопувања на ѕвезди и размислувања/ставови на некој паметен. :D

  Јас сум јарец он е стрелец...и нормално дека сметам дека си одговараме.
   
 16. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
  Јас сум водолија тој рак а прекрасно функционираме макар што има голем разлика ете кај мене е одлично е сега дали имаат врска и подзнаците јас сум шкорпија тој вага незнам
   
  На Lovy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Вага - Водолија важи а една од нјдобрите и најкомпатибилни комбинации ,докажано на дело ;)
  Истото важи и за Вага - Овен ,само што не знам од лично искуство.
   
  На martovsko cveke, Lovy1 и vlubena им се допаѓа ова.
 18. nice-girl

  nice-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  430
  Допаѓања:
  111
  јас девица он риби си функционираме како што треба :) не е важен знакот важно е да си се сакаме :)
   
 19. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  скорпија сум и си одговарам со рак ,водолија ,риби - водени знаци :) :)
   
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  Јарците најмногу си одговараат со: риби, бик, девица, скорпија.

  Којзнае колку е точно :^)