Кои хороскопски знаци си одговараат?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Lady-in-white, 22 јули 2012.

 1. Kacikakacika

  Kacikakacika Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2018
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  секаде пишува овен и водолија и така е, но треба упорност.
   
 2. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.515
  Допаѓања:
  8.130
  Пол:
  Женски
  Јас Јарец,тој Водолија. Искуства ваши?
   
 3. Juccy

  Juccy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2010
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  181
  Овен и девица
   
 4. M-14

  M-14 Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Машки
  Ракот со кои хороскопски знаци си одговара?
   
 5. Sandrush12

  Sandrush12 Активен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2018
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Женски
  Јас сум жена рак, од лично искуство: близнаци, што подалеку од нив за нешто сериозно, за заебанција се топ, имав две подолги врски со близнаци, само времето си го изгубив, али се океј пријатели. Со водолија имав фино искуство исто така подолга врска, многу се паметни, научив многу, никогаш не останавме без тема што ти го скокотка мозокот, голем респект за знакот. Со јарец не сум била во врска, ама долгогодишно гледање и враќање еден на друг, што знам, супер однос имавме од старт, од секој поглед. Завршив со шкорпија, и никогаш не би ја менувала. Кликнавме веднаш, од прво гледање. Моќно поврзување имаме и кај нас дома важи целта ги оправдува средствата. Зезната комбинација сме зошто сме емотивни знаци, знаеме да сме злобни еден со друг, али не колку што знаеме да се чуваме од лоши луѓе и да сме брутални многу повеќе кон нив ако сакаат да ни наштетат. Едноставно е еден вид на партнерство, придружено со многу љубов и предобар секс. Никад не би ја менувала шкорпијава. Поздрав.
   
  На blackdeath и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 6. Fatum nos iunget

  Fatum nos iunget Активен член

  Се зачлени на:
  18 септември 2018
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Што мислите за овен и лав во љубовна комбинација?
   
 7. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.630
  Допаѓања:
  20.419
  Пол:
  Женски
  Два огнени знаци, тоа е дупла ватра. :)
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 8. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.630
  Допаѓања:
  20.419
  Пол:
  Женски
  Зависи кој е женскиот, а кој машкиот знак. Ама во секој случај многу се различни по карактер.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Juccy

  Juccy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2010
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  181
  Рак со бик, девица ,лав и јарец
   
  На cavalli му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.196
  Пол:
  Машки
  Не може да си одговараат бидејќи никој научно не го докажал тоа.
   
 11. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  4.394
  Допаѓања:
  85.991
  Науката што не е стигната уште до тој развоен степен е нејзин проблем.
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.196
  Пол:
  Машки
  Хороскопот е створен за перење пари.
  Колку пати грешно кажувале за мојот знак, или пријатели што ми кажале дека е грешно за нивниот.

  Се става на секој сајт што е за општи работи. Со секој клик тие заработуваат, а секој втор отвора хороскоп да гледа.

  Види пример Анџелина и Бред.
   
 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.376
  Допаѓања:
  87.837
  Пол:
  Женски
  Од рак бегам колку што ме држат нозете. Напорни,плачки, дволични, одмаздољубливи,повлечени, себични.
  Се дружев со машко рак и избегав. Самобендисан идиот.
   
  На Brinetka, GirlLove, Juccy и 2 други им се допаѓа ова.
 14. blackdeath

  blackdeath Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  6
  во иста ситуација сум и јас рак со шкорпија ама тоа со злобата е малку ми е страв да не си наштетиме затоа што кога ке кажеме нешто што не треба знаеме да штипеме таму кај што најмногу боли не сме во брак уште па ме плаши дека нема да успееме...
   
 15. Brinetka

  Brinetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  3.769
  Пол:
  Женски
  Помеѓу женско-вага и маж-стрелец, што комбинација се?
   
 16. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  954
  Пол:
  Женски
  Девица и Јарец, лоша комбинација. Нема заеднички јазик.
  Девица и Овен, исто така не одговара. Баш и девицата нема трпение за овенот.
  Девица и Бик, супер комбинација.
  Девица и Девица, одлична комбинација. (моментално ми е оваа комбинација)
   
  На Dragonfly*** му/ѝ се допаѓа ова.
 17. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  7.932
  Допаѓања:
  41.194
  Зависи до колку кила мери вагата.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Nina95

  Nina95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2015
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Нема ни да прочиташ, јас да си кажам цел живот со овни искрено делиме премногу заеднички карактеристики и тешко да се направи баланс. Бидејќи јас сум дупла шкорпија целта ми беше да ги направам да ми јадат од рака, како што можам да манипулирам со други. Ама не оди не и не хахах. Можам да кажам и кога ќе престанете да имате нешто, ќе останете секогаш во контакт и ќе се навраќате чат пат. Ама кога нешто не бива, тоа е премногу темпераментни за да бидеме заедно. Но за дружење тоа е комбинација на партнерс им крајм
   
 19. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  694
  Женско лав, машко рак?
   
 20. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  2.654
  Пол:
  Машки
  тетка ми е лав, и карактерно мислам дека се слични, е сеа за врска не знам...

  Теоријата вика дека ракојте би се надополнувале, а јас ја имав најлошата врска, инаку јас сум дупли рак. :D