Кои хороскопски знаци си одговараат?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Lady-in-white, 22 јули 2012.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.379
  Допаѓања:
  87.852
  Пол:
  Женски
  Шипки варени.
  Не оди, барем мене не ми одеше. Сама избегав.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  694
  Зошто бе :D
   
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.379
  Допаѓања:
  87.852
  Пол:
  Женски
  Раковите имаат променчиво расположение.
   
  На Згодната, Feminka22 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 4. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.750
  Допаѓања:
  19.797
  Пол:
  Женски
  Тешко некој да излезе на крај со ракчињата :wasntme:
   
  На Brinetka, buba4e89 и Amelia им се допаѓа ова.
 5. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  694
  Да забележав, не знаат што сакат еднаш едно сакат еднаш друго. И мислам цел живот ќе патам по него, ми беше прва љубов, пред него се беше детски. Но, еве сега си е пак со бившата овој пат за сериозно, јас не знам дали и ќе се опоравам некој ден. Офф наместо да си терам со животот јас пак прашувам дали ни одговараат знаците, кога не бидува и не бидува.;(;(
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  694
  А демек па они емотивни многу, а идиоти не знаат што сакат
   
  На Brinetka и GirlLove им се допаѓа ова.
 7. AnnabelLee

  AnnabelLee Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2018
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  357
  Пол:
  Женски
  Раковите се вода, но бараат “оган“ речиси секогаш кај партнерката. Мислам дека огнот ја доведува нивната кардинална к-ка да дојде до израз. Меѓутоа, што кога ќе се заситат? Се враќаат по земјени или водени знаци, воздухот не ги привлекува, мислат дека е плиток за нив, што до некаде е и така, зависи кој како гледа.
  Дали му го знаеш подзнакот, или месечината?
  Друго, Лавот можно е да посака по некое време и слобода,а Ракчињата се мн.емотивни,па и клинги фор дет метер, па можат да го фатат со клешти партнерот,да не може да дише, иако се несвесни за тоа, едноставно така функционираат.
  Мој омилен знак покрај Водолија и Скорпија.
   
  На cresa-jagoda и Amelia им се допаѓа ова.
 8. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  2.654
  Пол:
  Машки
  Што мислите за жена вага и рак маж?
   
 9. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  694
  Оф не му знам подзнак, како може да го откријан познакот, ако треба час на раѓање не знам друг начин имали? А како можам да откријам за месечината како се тоа определува? Инаку не нема шанси тој да фати со клешти партнер ги пушта да си одат, поконкретно он ги остава, откачува.
   
 10. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.743
  Допаѓања:
  99.278
  Пол:
  Женски
  Изгледа само мене ме бивало да се справам. :D Шала на страна, мојов рак злато е, ич не е тежок карактер :)
   
  На Feminka22 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 11. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.750
  Допаѓања:
  19.797
  Пол:
  Женски
  Вагите сакаат повеќе слобода и забава.
  Јас како шкорпија (воден знак) не можам да ги поднесам вагите, така да не знам и ракчето како воден знак колку може да издржи со вага.
   
  На Stark му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  2.654
  Пол:
  Машки

  Skorpjja i rak se epten razlicni xd spored men.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 13. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  783
  Допаѓања:
  4.055
  Пол:
  Женски
  Рак и рак? Некој со искуство да каже :D
   
 14. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.750
  Допаѓања:
  19.797
  Пол:
  Женски
  За некои работи се различни да, ама и двата знака премногу емотивно знаат да се врзат за некого.
   
  На Stark му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Женски
  Женско близнаци , машко риби?
   
 16. malerozna

  malerozna Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 март 2011
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  38.229
  Пол:
  Женски
  Пропаст :D
  Погледни и подзнак и месечина, ама ако барем едниот е типичен близнак или риба, пиши пропало.
  Плус ако сакаш успешна врска со риба, мора на грб да го носиш за да не изгуби интерес дотичниот, да не го фати депресија.
  Ако си спремна да си кловн 24/7 бујрум 8)
   
  На Kikiccc му/ѝ се допаѓа ова.
 17. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.515
  Допаѓања:
  8.130
  Пол:
  Женски
  Јарец (женско), Водолија (машко)?
  Икуства?
   
 18. supergirlmb

  supergirlmb Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2017
  Пораки:
  899
  Допаѓања:
  5.601
  Пол:
  Женски
  Вага (женско) стрелец (маж). Совршена комбинација. Од овни и јарци подалеку :sweat::D
   
 19. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.630
  Допаѓања:
  19.892
  Пол:
  Женски
  Инает левел 200 од двете страни.
  Макар што јас бев таа што попушташе, односно прва правев иницијатива да се реши нешто.
  Како друштвени лица се добри, комуникативни, теми за разговор до утре.
  Ќе ти обрати внимание, барем кај мене така беше ама се по нивно да е сакаат. Како да имаат некоја замислена цел како според нив треба да изгледа една врска и не прифаќаат ништо друго поразлично, ниту некој да им менува работи.
  Барем кај мене беше вака.

  Од искуство, овен или водолија со јарец- неуспех. :sweat:
   
  На cresa-jagoda и GirlLove им се допаѓа ова.
 20. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  10.524
  Пол:
  Женски
  Женско скропија и машко лав?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.