Кои хороскопски знаци си одговараат?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Lady-in-white, 22 јули 2012.

 1. martina4

  martina4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2015
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  Женско Овен и мажко Бик?
   
 2. Octavija

  Octavija Активен член

  Се зачлени на:
  26 август 2019
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Ж водолија м лав
   
 3. Saraа12

  Saraа12 Активен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2018
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Женско вага и машко лав? :D
   
 4. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.504
  Допаѓања:
  8.106
  Пол:
  Женски
  Женско Јарец, машко Бик?
   
  На Lily92 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Brinetka

  Brinetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  3.756
  Пол:
  Женски
  Одговараат многу
   
 6. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.876
  Допаѓања:
  11.475
  Пол:
  Женски
  Вага и шкорпија? :inlove:
   
 7. Fatum nos iunget

  Fatum nos iunget Активен член

  Се зачлени на:
  18 септември 2018
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Женско овен и машко лав засекогаш.
  Постраствено нешто немам видено;)

  Chuck and Blair 2.0
   
 8. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  159
  Пол:
  Женски
  Zensko lav i masko rak
   
 9. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  490
  Допаѓања:
  484
  Пол:
  Женски
  Женско близнаци со кого си одговара?
   
 10. Juccy

  Juccy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2010
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  181
  Со бик најмногу си одговараат
   
  На Kikiccc му/ѝ се допаѓа ова.
 11. KiwiFruit

  KiwiFruit Активен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2019
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Ж Шкорпија и М Стрелец?
   
 12. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  612
  Допаѓања:
  1.053
  Пол:
  Машки
  Да
   
  На butterflu му/ѝ се допаѓа ова.
 13. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.469
  Допаѓања:
  106.799
  ж Риби, м Вага?
   
 14. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  612
  Допаѓања:
  1.053
  Пол:
  Машки
  Дискутабилно. :lol:
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 15. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.469
  Допаѓања:
  106.799
  :D значи да продискутираме дали да сме за заедно, или не?
  Сега, после скоро 20 години ... |(
  :rofl:
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  612
  Допаѓања:
  1.053
  Пол:
  Машки
  Ауууу па како не си проверила до сега...:lol:
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 17. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.469
  Допаѓања:
  106.799
  Будала и јас!
  Место прво астролог да консултирам, се заљубвам...
  Драпај се кај шо не те чеша!

  :rofl:
   
  На Tajnaotrovna и Компир Манџа им се допаѓа ова.
 18. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.504
  Допаѓања:
  8.106
  Пол:
  Женски
  Женско Јарец и машко Бик?
  Искуства?
   
 19. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.628
  Допаѓања:
  19.874
  Пол:
  Женски
  Имам читано дека си одговараат бидејќи спаѓаат во иста група.
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Ники.

  Ники. Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2016
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  1.251
  Пол:
  Женски
  Дали си одговараат м девица и ж девица..?
  И ж лав и м лав? :^)