Кои хороскопски знаци си одговараат?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Lady-in-white, 22 јули 2012.

 1. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.935
  Допаѓања:
  13.083
  Пол:
  Женски
  Жена рак со подзнак стрелец и маж стрелец со подзнак девица?
   
 2. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  963
  Допаѓања:
  1.719
  Пол:
  Машки
  Ќе те вара. :devil:
   
 3. Calla

  Calla Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  824
  малку оф топик, ама имам негде прочитано дека месечина во рак се опкружени со многу луѓе, пријатели, широк круг на познанства... :)
   
  На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.823
  Допаѓања:
  3.467
  Пол:
  Машки

  Да за мир во куќата. Али ако се скарате, лоши се на јазик. :D
   
  На cresa-jagoda, Izaabella, *Amethyst* и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.950
  Допаѓања:
  110.654
  Пол:
  Женски
  Да, сум приметила и тоа. :D
  Али и ја не сум баш најдобра у кавги така да се простува. :D
   
  На BlackMistery, cresa-jagoda, *Amethyst* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.823
  Допаѓања:
  3.467
  Пол:
  Машки
  Се дури има слога и разбирање че најдите заедничка крстосница и јазик. :D


  Ко че се осети дека го искористуваш на некој начин е дури тогаш е неподносливо.
   
  На cresa-jagoda, *Amethyst*, Glossy-girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.950
  Допаѓања:
  110.654
  Пол:
  Женски
  Не го искористувам ја за нишо затоа излеа е срцка 95% од времето. :rofl::rofl::rofl:

  Али знам за со некоја бивша шо го изварала дека многу се скарале, сам ми кажуваше дека после грдо се осеќал шо се испокарал толку на раскинување, не било негов стил али дека дознал на грд начин така се испонашал. Али бил средно и така да се смее на тоа сеа, детско понашање. :rofl:
   
  На cresa-jagoda и Glossy-girl им се допаѓа ова.
 8. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.823
  Допаѓања:
  3.467
  Пол:
  Машки
  Ко од иста фабрика да излегуваме ние ракојте. :D
   
  На cresa-jagoda, Dream-Girl и Glossy-girl им се допаѓа ова.
 9. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  6.756
  Пол:
  Женски
  Ракчево што ви го зборев изглеа не ме ферма више... :worried:
  до негде и у право е, толку време идеше по мене и сеа мене ми текнало дека требало да му дам шанса(facepalm) ако ми е, памет за друг пат коа сакам да се докажам како јарец:!:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.823
  Допаѓања:
  3.467
  Пол:
  Машки
  Ти го залепи во фаца тоа?
   
 11. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  6.756
  Пол:
  Женски
  Не :rofl:
  Муабетот беше после карантин да се видиме:inlove:, арно ама не пишува веќе :sweat: си кажа дека му е тежок период, ама реално ако сакал ке пишеше до сега нешто. :?:
   
 12. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.823
  Допаѓања:
  3.467
  Пол:
  Машки
  Да не те демотивирам, али мене ако ми е тежок период и ако ми значи ептен личноста и ако ми пиши дека е отворена за разговор или било што уште повеќе ќе ми биди мило.
   
  На cresa-jagoda и *Amethyst* им се допаѓа ова.
 13. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.049
  Пол:
  Женски
  Јарците се инаетливи (неретко и на своја штета), поинтровертни. Понекогаш малку размазени, но многу амбициозни и итри. Тешко изразуваат емоции, за разлика од рибите, кои се многу чувствителни и емотивни. Кога ќе се заљубат, се трудат максимално околу партнерот. На момент може да делуваат и посесивно. Љубоморни.
  Со оглед на тоа што Јарците се посветени на се’ што вистински ги интересира, мислам дека жарот во врската двете страни би го одржувале константно.
  Како и во секоја друга врска, останатото би се препишувало на компромисот.
   
  На BloodElf и *Amethyst* им се допаѓа ова.
 14. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  6.756
  Пол:
  Женски
  Ама сме имале убави длабоки муабети, ми се отварал за некои ствари знае дека може да ми пише. Искрено, јас одкако прекинав прва да му пишувам го нема самиот да пише.
  Мислам дека не е во ред некој цело време прв да пишува и одтука дојдов до заклучок дека не ме ферма веќе.:smirk:
   
 15. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.823
  Допаѓања:
  3.467
  Пол:
  Машки

  Остави го тогаш. Ракот ако е заинтересиран и заљубен е внимателен и не би осетила никаква празнина или негативно чувство.
   
  На Lady Maria, cresa-jagoda и *Amethyst* им се допаѓа ова.
 16. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.049
  Пол:
  Женски
  Раковите имаат тенденција да се затвараат во себе и својот свет. Можеби му е убаво да остане сам моментално, сигурно смета дека не е доволно добро друштво. Сакаат да остават убав впечаток и се грижат за мислењето на другите за нив, баш зошто се преемотивни.

  Мој совет, остави го некое време, но не го заборавај. Пиши му следно ти и дај му до знаење дека може да ти верува. Многу го ценат тоа.
   
  На cresa-jagoda и *Amethyst* им се допаѓа ова.
 17. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  6.756
  Пол:
  Женски
  Знам, ваков беше прв пат кога се запознавме...
  го оставам сега, се чувствувам дека сум го испуштила возот.... Едино сега за роденден ке му пишам и тоа е тоа. Веројатно вака требало да биде.
  А сакам да си имам ракче за партнер :inlove:
   
  На cresa-jagoda и Stark им се допаѓа ова.
 18. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  6.756
  Пол:
  Женски
  Болдираново баш го пишав дека во последно цело време јас прва пишував и супер е коа ке му пишам мислам у стил не ме откачува, но одкако прекинав да пишувам прва него го нема да пише, затоа не знам колку е паметно да продолжам да му пишувам.
   
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.950
  Допаѓања:
  110.654
  Пол:
  Женски
  Ја го одбивав мојот со месеци, а овој ептен упорен беше. Ама и ја топло ладно играв така, де ќе му пишувам, де не.
  Не знаев шо да праам, неодлучна бев, пишував баш пред некој ден у темата као се запознавте. :wasntme:
  Али мислам упорни се ако запнат, 24/7 ми пишуваше, од 7 сабајле до вечер до 2-3ч, на секое стори риплај, дури си викав леле овој па веќе. :rofl::rofl:

  Додуша не знам дали ептен бил затрескан у мене па затоа толку зашо иначе срамежлив е вака и другарите коа ме упознаа ми кажуваа шо маки имале дур да е у врска со мене, вика никад така за девојка не не смарал, си рековме баш е оваа е таа вистинската излеа чим другаров толку запна за неа.:rofl::rofl::rofl:
  Иначе пред тоа не ни имал некој богат љубовен живот, пребирлив бил, прва сериозна врска сум му ја. :tmi:

  Зависи, срамежливи се вака имав и еден другар баш рак, но знам дека коа му се засвиѓа една и планини поместуваше да идат на дејт и успеа. :D:D Еве ги 3г со неа се. :rofl::rofl:

  Може само те тестира дали ќе го побараш. Пробај пиши му прва, зашто да не. Па види после фидбекот. Шала на страна од хороскоп и се тоа. Може мисли дека е досаден... :D
   
  На BlackMistery, cresa-jagoda и *Amethyst* им се допаѓа ова.
 20. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.049
  Пол:
  Женски
  Е овој дел не го имав прочитано ако си го пишала, извини.
  Тогаш да, само остави го. Ама немој да си правиш филмови у глава дека веќе не е заинтересиран, зашо можно е да згрешиш.
  Ако му се дешава нешто ептен сериозно, верувај дека ќе се затвори у себе и ќе одбегнува комуникација. У првиот момент кога ќе се врати на своето, ако има чувства и интерес ќе те побара.
  5 години бев во врска со рак, моментално пак сум у фаза на смирување. И истово ми се дешавало, мал милион пати.
   
  На cresa-jagoda, Glossy-girl и *Amethyst* им се допаѓа ова.