Кои хороскопски знаци си одговараат?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Lady-in-white, 22 јули 2012.

 1. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.472
  Допаѓања:
  44.469
  Пол:
  Машки
  Можеби изгубил интерес за контакт веќе,ни прв ни последен човек што ќе му здосади нешто што уште не ни почнало. Не му пишувај,види како ќе оди понатаму. Ако го нема нека е жив и здрав,ни прв ни последен дечко на планетава.
   
  На Glossy-girl и *Amethyst* им се допаѓа ова.
 2. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  6.756
  Пол:
  Женски
  За жал му се случува и баш затоа сакав да оддржам контакт за да му дадам до знаење дека сум тука.

  Знам дека ме тестира, тоа баш е во нивна карактеристика :D


  И на ова сум спремна. Јас од една страна изгубив волја да му пишувам па затоа оставам времево да покаже :o: (waiting) :lol:
  Сепак за роденденот само ке го испочитувам како што е редот...
   
  На cresa-jagoda и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 3. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.065
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  Ако почне разговор за роденденот, значи навистина било тест. Ако не, нема смисла веќе пак да те тестира и да си игра.
  Сепак, they always come back.:wasntme:
   
  На lonely222 и *Amethyst* им се допаѓа ова.
 4. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.823
  Допаѓања:
  3.467
  Пол:
  Машки
  Ако започне разговор за роденденот значи му значи нештото ептен дека го погодило.

  Барем јас така, и би бил благодарен и че се потрудам повеќе!
   
  На Glossy-girl и *Amethyst* им се допаѓа ова.
 5. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  6.756
  Пол:
  Женски
  Тоа ми е идејата, дека доколку нема контакт во меѓу време единствено што ке му пишам ќе биде за негов роденден, тука и би го видела како би реагирал и до кај ке го води муабетот.
   
  На Glossy-girl, cresa-jagoda и Stark им се допаѓа ова.
 6. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.406
  Допаѓања:
  22.724
  Пол:
  Женски
  Периодов треба да имате малку повеќе разбирање за машките ракчиња :nod: Многу им влијае лошо состојбава со короната, се повлекуваат во себе многу. Жените ракчиња психички посилни некако излегоа :D
   
 7. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.950
  Допаѓања:
  110.654
  Пол:
  Женски
  Мојов ич не се замара за Корона. :?:
  Изгледа не е вистински рак :envy:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.823
  Допаѓања:
  3.467
  Пол:
  Машки
  Не бе баш ко шо сме срамежливи по малце анти социјални баш таман е. :P

  Освен ако не можи да си ја види љубената тогаш збеснуваме.


  Макар шо јас паднат борец сум, неам љубена сеа. :D
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.950
  Допаѓања:
  110.654
  Пол:
  Женски
  Е вистина.
  Ти и дечко ми слични особини имате. :rofl:
  И он вика супер ми е ко шо си сакам да седам дома само ме нервира шо не можам тебе да те видам.

  Шо си у подзнак ти? :rofl:
   
  На Lady Maria му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.823
  Допаѓања:
  3.467
  Пол:
  Машки
  Че ми опни Манџата на темава, ама ај че кажам пак. :D


  Под знак рак сум.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.950
  Допаѓања:
  110.654
  Пол:
  Женски
  А, ете ти вистински рак си значи ептен.
  Може moon sign исто нешо ти влијае. :rofl::rofl:
   
 12. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.823
  Допаѓања:
  3.467
  Пол:
  Машки

  Ааа не знам понатаму што како ако можиш да провериш, на 30 јуни сум роден во 5 часот и 25 минути сабајле.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.950
  Допаѓања:
  110.654
  Пол:
  Женски
  https://www.lunarium.co.uk/moonsign/calculator.jsp
  Еве ти календарче за пресметување. :D

  Ја и ова на форумов го дознав со moon sign, се запрепастив кога видов шо сум била. :D

  Моево ракче е рак шо е појше девица од јас. :rofl:
  Може затоа толку се слагаме ние. :lol::lol::lol::lol:
  Еве експертите форумски нека кажат. :rofl:

  Ја сум:
  Знак: девица
  Подзнак: овен
  Moon sign: водолија

  Дм:
  Знак: рак
  Подзнак: девица
  Moon sign: девица

  Влијанието на хороскопот врз нас као пар?
  - Совршено компатибилни :rofl::rofl::rofl::rofl:
   
  На cresa-jagoda и Stark им се допаѓа ова.
 14. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.823
  Допаѓања:
  3.467
  Пол:
  Машки
  Energetic, impulsive, sporty, straightforward, quick to act. Likes simplicity and honesty, cannot bear boredom.


  Доволно е ова што ми го кажа. :D
   
  На *Amethyst* и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 15. Lady Maria

  Lady Maria Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2020
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  283
  Пол:
  Женски
  Истото и јас му го правев... Ама се опамети и прекина да ми пишува. Почна да ми фали, а не пишува. Дури и се договоривме да се видиме ама не му појдов на закажаното и не пиша повеќе.за роденденот ми пиша и толку. И фатив јас му пишав "те нема" е од тогаш еве го има 2 и пол години. Такви се се трудат и после креваат раце.
   
  На *Amethyst* и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 16. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.406
  Допаѓања:
  22.724
  Пол:
  Женски
  Не да се замараат со короната, туку целата ситуација во која се наоѓаме поради короната лошо им влијае :D
   
  На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.950
  Допаѓања:
  110.654
  Пол:
  Женски
  Па тоа сакав да кажам нема ич влијание врз него, ужива дома. :D
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 18. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.406
  Допаѓања:
  22.724
  Пол:
  Женски
  Изгледа безгрижен живот има :D
   
  На Dream-Girl и *Amethyst* им се допаѓа ова.
 19. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.935
  Допаѓања:
  13.083
  Пол:
  Женски
  Темава семинарска за рак излезе... :rofl:
  И пак никој не кажа за жена рак со подзнак стрелец и маж стрелец со подзнак девица?
  Освен некој што кажа дека ќе ме вара:rofl: нешто друго...?
   
 20. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  963
  Допаѓања:
  1.719
  Пол:
  Машки
  Јарец? :?: