Кои хороскопски знаци си одговараат?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Lady-in-white, 22 јули 2012.

 1. BloodElf

  BloodElf Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Женски
  Види овде
  https://horoscopes.astro-seek.com/love-compatibility-calculator-horoscope-matching
   
 2. MitMax

  MitMax Активен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Машки
  Рак си иде со шкорпија и со риби највеќе.
  Пс: Јас сум:
  Знак:Рак
  Подзнак:Стрелец
  Moon Sign:Лав
  Некој нешто да каже за комбинацијава
   
  Последна измена: 22 мај 2020
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MitMax

  MitMax Активен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Машки
  Аууу вагите се катастрофа.Јас како знак ич не ги сакам (без навреда)
   
  На cresa-jagoda и *Amethyst* им се допаѓа ова.