1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кои хороскопски знаци си одговараат?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Lady-in-white, 22 јули 2012.

 1. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  Anyone?
   
 2. bebushka52

  bebushka52 Активен член

  Се зачлени на:
  13 април 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  а овен и овен си одговараат ли?
   
 3. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  ^^ Мислам дека исти хороскопски знаци одговараат пошто имаат нели исти особини и слично ама и подзнакот игра голема улога :)
   
 4. hapyygirl

  hapyygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2013
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  3
  a si odgovarat li lav masko i zensko skorpija
   
 5. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.691
  Пол:
  Женски
  А два рака се слагаат? :^)
  Јас мислам дека не многу, поради нивните лоши карактеристики можат да се судираат..
  Ваше мислење?
   
 6. top-of-the-world

  top-of-the-world Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  9
  Баш напротив, рак-рак и риби-риби се единствените комбинации составени од ист знак кои можат да функционираат меѓу себе без никаков проблем.
   
  На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. top-of-the-world

  top-of-the-world Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  9
  Лав и шкорпија не е добра комбинација, може да успее ако другите аспекти во наталната карта се поволни.

  Малку школски сега :D
  Мн. добар 4

  2

  4

  2

  Слабо, освен ако не се други елементи во игра
   
 8. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  863
  Допаѓања:
  3.858
  Пол:
  Женски
  Јас сум во хороскоп риби а подзнак водолија. Секогаш од спротивниот пол ме привлекува хороскопски знак лав 2/3 симпатии се во хороскоп лав.
  Што мислите дали би одговарала оваа комбинација?
   
 9. top-of-the-world

  top-of-the-world Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  9
  А може до Марс да е. Или месечината евентуално.
   
 10. Gentleman..D

  Gentleman..D Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  44
  Јарците најмногу си одговараат со: риби, бик, девица, скорпија. хихихихи :$ :lol:
   
  На WildNightGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Gentleman..D

  Gentleman..D Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  44
  Скорпиите најмногу си одговараат со: јарец, риби, рак и девица. :P
   
  На WildNightGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  A близнаци и рак? :P
   
  На Бисерче95 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. top-of-the-world

  top-of-the-world Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  9
  Прилично да. Особено рак-рак и риби-риби. Ама за другите за посериозни врски потребно е да се поклопуваат и други елементи. Премногу сличност може да доведе до чувство на загрозеност и нетрпеливост. Само можно е, не мора да значи.

  Не е баш точно. Индивидуално е :)

  Реков веќе на друга тема. Или не си типичен близнак, или тие што ги познаваш не се типични водолии.Имаш погрешна слика за водолиите. Освен тоа близнакот не е потемпераментен од водолијата во никој случај. А не се ни водолијата ни близнакот најтемпераментите и најавантуристите во зодијакот. Единствено погоди дека близнакот е комуникативен, ама комуникативна е и водолијата.

  Воздушни се, не земјени. Заедно со вагата. Нема тука спротивности. Воздух со оган е спротивност.


  Рак и вага не. Ама врска меѓу кои било знаци е можна ако другите елементи во наталните карти се поклопуваат.

  Па и во право си :D

  Ова е скроз точно :)

  Уф, слабо. Ама како што реков претходно, зависи од другите елементи во наталната :)
   
  На martovsko cveke му/ѝ се допаѓа ова.
 14. top-of-the-world

  top-of-the-world Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  9
  Спротивни знаци, може многу добро, а може и лошо да биде.

  Исто спротивни, како лавот и водолијата. Овде ракот е многу топол и грижлив, а јарецот ладнокрвен, може и да се надополнат еден со друг. Кај спротивните знаци едниот го има она што другиот го нема а му е потребно до некаде.

  Потешко, ама со многу компромиси можно е. Ако другите елементи се поклопуваат, толку полесно. :)

  И тоа многу.

  Слабо, ама кога се јавила привлечност сигурно има нешто во другите планети. Пишував веќе, да не се повторувам :D

  Ист со ист знак може да функционира одлично (но и не мора), пишував веќе во претходното мислење за такви комбинации.
  Бик и рак не е идеална ама е солидна комбинација. Не изгледа лошо :) .
   
 15. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  1.528
  а бик и близнаци? :wasntme:
   
 16. stojanovskata

  stojanovskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  121
  Бик и Стрелец?
  Иначе мислам дека земјените највеќе одат со огнените барем јас како бик најмногу ми оди со лав,стрелец...
   
 17. top-of-the-world

  top-of-the-world Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  9
  По правило не е така, Земја оди со Вода а Оган со Воздух.
   
  На martovsko cveke му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  570
  Во мојов случај предобро. :D Се разбираме во целост. :inlove:
   
 19. stojanovskata

  stojanovskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  121
  али во пракса-живот не така барем ја можам да кажам за бик..можеби најдобро идат со водени знаци али со огнени е најинтересно,највише пали и такви ствари :D
   
 20. top-of-the-world

  top-of-the-world Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  9
  Ама тоа така во твојот случај. Види си подзнак или Марс.
  Не носете општи дефиниции само по ваши искуства. Не можеш на темава да напишеш како Земја и Оган одговараат најмногу кога воопшто не е така. Огнот влијае деструктивно врз земјата и не се од заемна корист.