1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кои хороскопски знаци си одговараат?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Lady-in-white, 22 јули 2012.

 1. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  314
  А рак и девица? :$
  Чисто онака... :D
   
 2. top-of-the-world

  top-of-the-world Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  9
  Па Вода и Земја :) . Добро е.
   
  На HollyWoodGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. FamousGirl

  FamousGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2013
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  2
  а си одговараат:
  овен и рак?
  рак и лав?
  овен и лав?
  стрелец и близнаци?
   
 4. Femina777

  Femina777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  236
  Лавот најмногу си одговара со: вага, стрелец, овен, близнаци.

  Точно е :)
   
 5. SiMpAtIcNaTa

  SiMpAtIcNaTa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  126
  И според мене водолија и вага се најдобра комбинација :) јас сум водолија, дечко ми вага. Имаме многу разбирање. Ретко се караме, се разбираме без зборови..
  Цел живот сум со близнаци околу мене( мајка, брат, најдобрата другарка) најдобрата комуникација ја имам со нив. Близнаците се покомуникативни ама тешко дека се потемпраментни и поавантуристи од водолијата. Водолијата прави муабет само ако сака, и не со сите. Тоа ми е од искуство.
  Знаејки го мојот карактер, машка водолија во близина не сакам. Не се сложувам со скорпија, лав, бик. И не ги сакам ни во близина.
   
  На Miss.M5 и Aschenputtel им се допаѓа ова.
 6. Belieberka666

  Belieberka666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  Најмногу си одговараат Скорпија и Риби
   
 7. Femina777

  Femina777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  236
  Само овен и лав си одговараат :)
   
  На Fatum nos iunget му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.509
  Пол:
  Женски
  Рак и Јарец?

  Иако се спротивни знаци, според мене најмногу си одговараат. :)
   
  На jovana03 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  570
  Што мислите за лав и водолија? Имам слушнато дека не биле баш најдобра комбинација.
   
 10. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  6.161
  Пол:
  Женски
  Се сложувам, со дечко ми сме тој Рак јас Јарец, преубаво ни еее :lol:
   
 11. vetre

  vetre Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2013
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Ме интересира како се одредуваат тие знаци во натална месечина и марс и венера, ако можеш да објасниш подетално или да ме упатиш на некој сајт каде би можело тоа да се направи
  Инаку во врска со темава, момнтално сум со еден рак, а јас сум јарец, можеби мааалку е монотоно од моја страна ама тој често знае да ме извлече и да направи да биде интересно
   
 12. Femina777

  Femina777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  236
  Не се баш добра комбинација
   
 13. DelRey

  DelRey Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2013
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  533
  Пол:
  Женски
  А што мислете за бик и рак? :?:
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Femina777

  Femina777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  236
  Одлична комбинација се бик и рак :)
   
  На DelRey му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Purrinn

  Purrinn Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2014
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  77

  http://www.0800-horoscope.com/birthchart.php тука може да ги добиеш параметрите на наталните карти а потоа спореди со напишаното од Lenni. кога ќе стиснеш calculate ќе ти бара уште една потврда за местото на раѓање, и пази уште еднаш провери нешто да не се изменило од она што си пополнила, па стисни продолжи. ако не знаеш час на раѓање обележи го квадратчето, а името не е ни битно, може празно да оставиш. место на раѓање обавезно. поздрав
   
  На vetre му/ѝ се допаѓа ова.
 16. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  3.741
  Допаѓања:
  11.032
  Пол:
  Женски
  Јарец (женско) и Рак (машко)

  ЈАрец (женско) и Скорпија (машко)
   
 17. male

  male Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  173
  Пол:
  Женски
  Јас незнам што ксмет имам.. И претходниот дечко и сегашниот се вага..
  Страв ми е дека и вториов како него ќе испадне на крај, а се разликуваат цели 3 дена од раѓање..

  Инаку јас сум Скорпија, он вага.. коментар за совпадливоста од ваш апсект? Пошто за мене ова е шпанско село, а баш ме заинтересира темата :)
   
 18. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  ЗА Рак(женско) и Риби(машко)
  и за
  Рак(женско) и Девица (машко) што мислите за тоа?
   
 19. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.479
  Допаѓања:
  1.762
  Ај кажете ми што мислите за комбинација Близнаци (јас) и Стрелец? :?: :D
   
 20. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  1.528
  А,бик и близнаци?
  Еднаш имав пишано,али ај втора среќа.
  :wasntme: