1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кои хороскопски знаци си одговараат?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Lady-in-white, 22 јули 2012.

 1. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.986
  Пол:
  Женски
  Самошто сакав да прашам за лав и за водолија,и видов погоре,и ми се скрши филм од старт :rofl:

  Јарец и водолија?
   
 2. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  525
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Женски
  јас сум си близнак и со сите се сложувам дали за љубов другарство и т.н
   
 3. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.414
  Пол:
  Женски
  Бик со бик? :wasntme: :D
   
 4. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.047
  Риби и стрелец? ;)
   
 5. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.165
  Допаѓања:
  16.291
  Пол:
  Женски
  Јарците најмногу си одговараат со: риби, бик, девица, скорпија. :D

  Па што знам ... :D
   
 6. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.054
  Допаѓања:
  1.941
  Пол:
  Женски

  Јас сум јарец и од 3 годишно искуство со Водолија научив дека тие се бесчуствителни суштества кои премногу сакаат слобода, авантури, неверства.. А додека јарците се традиционално, ретко скоро никогаш не изневеруваат и бараат најголема верност од партнерот. Не бе никако Јарец и Водолија! Е сеа освен ако е ЗАЉУБЕН во тебе!

  Сега сум во врска со Стрелец веке 2 месеци, секаде пишува дека јарец и стрелец не си одговараат како љубовни партнери, дека стрелците се слични на водолиите, сакаат мнооогу слобода и тешко се приврзуваат во озбилна врска, сакаат да ги менуват партнерите почесто. Јас ни најмалку не се потрудив да освојам стрелец, незнам тоа како се случи ама нема ден да не сме заедно, како шо ти кажав ако е заљубен во тебе се е можно, не постојат пречки за да не си одговарате без разлика на хороскопскиот знак. :)
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sajonaramucaca

  sajonaramucaca Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  460
  За врски не се гледа така по знак, добро е и кога се согласуваат и знаците секако, ама не е тоа клучното, повеќе другите планети во натална се земаат, на пример за типови на личности кои те привлекуваат, кај двата пола се гледаат различни аспекти... Значи има ред други работи, тоа сакав да кажам... А баш пред некој ден ја забележав темата, напишав подолго мислење, таман да го испратам, ми се рестартираше лаптопот и се изгуби :) сега мака ми е, друг пат можеби.
   
 8. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.054
  Допаѓања:
  1.941
  Пол:
  Женски

  ОН:
  Sun: Sagittarius 22.59
  Moon: Capricorn 13.13
  Mercury: Sagittarius 12.02
  Venus: Sagittarius 15.03
  Mars: Sagittarius 26.12
  Jupiter: Scorpio 6.54
  Saturn: Aquarius 25.32
  Uranus: Capricorn 20.37
  Neptune: Capricorn 19.51
  Pluto: Scorpio 26.31
  Lilith: Aries 17.19
  Asc node: Sagittarius 3.02

  JAС:

  Sun: Capricorn 4.58
  Moon: Pisces 15.20
  Mercury: Capricorn 22.55
  Venus: Aquarius 6.44
  Mars: Capricorn 20.27
  Jupiter: Sagittarius 28.24
  Saturn: Pisces 19.05
  Uranus: Capricorn 29.05
  Neptune: Capricorn 24.31
  Pluto: Sagittarius 1.49
  Lilith: Cancer 10.00
  Asc node: Libra 23.34

  Изгледа во месечина си одговараме? Он јарец, јас риби во месечина. Земјен и воден знак! Си одговарат значи?
   
 9. sajonaramucaca

  sajonaramucaca Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  460
  Главно и накратко, месечините најдобро одат во ист елемент, иако не е лошо ни ова... Е, неговата месечина е во ист знак со твоето сонце, што е добро. И венерите меѓу себе ви се хармонични, слични вредности се тоа, неговиот марс и твојата венера исто се во хармонија...
  И толку, како „пророчиците“ што водат емисии се осеќам ...
   
 10. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.523
  Допаѓања:
  5.026
  Пол:
  Женски
  Бик и Риби :inlove: :$ :$ :$

  абе да не видиш да си умриш од љубомора :rofl:
   
 11. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.820
  Пол:
  Женски
  Не се сложувам дека Јарец си одговара со Бик и Риби. Јарец си одговара со Шкорпија и со Стрелец повеќе и со некој друг знак што секогаш сака да следи инструкции. Јарецот е водич, секогаш е главен :)
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Tumblr.123

  Tumblr.123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2014
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  421
  Пол:
  Женски
  Од каде е оваа информавија за ракот и рибите :) а која друга комбинција се смета за број 2 ?!
   
 13. Tumblr.123

  Tumblr.123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2014
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  421
  Пол:
  Женски
  и тоа најмногу си одговараат заради тоа што се спротивни знаци а спротивнистите се привлекуваат.
   
 14. fashion.girl.13

  fashion.girl.13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  359
  Пол:
  Женски
  си одговараат ли близнаци и бик?? :^)
   
 15. sweet-17

  sweet-17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2013
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Женски
  Точно спротивностите се привлекуваат...Но дали би можело да се издржи со некој кој не го интересираат истите работи како тебе, би можело ли да се патува на место кое и за двајцата е интересно, да се прават истите работи... :^) :^) Јас лично го пробав тоа но со тек на време сватив дека таква врска не води никаде туку само во пропаст, бидејќи немавме заеднички интересирања и не уживавме во работите кои ги правевме заедно..Сите знаеме дека најубавото нешто што може да се случи во една врска е да уживаат и двајцата. :) :)
   
  На martovsko cveke му/ѝ се допаѓа ова.
 16. WildNightGirl

  WildNightGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски
  Јаооооооооо :tmi: . Се вели дека оваа комбинација е една од НАЈЛОШИТЕ. I agree.
  И јас сум Скорпија и не ми е баш добро искуството со Вагите иако имав долга врска баш со Вага. :sweat:
   
 17. WildNightGirl

  WildNightGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски

  Јарец форевер!! :D :D :D
   
 18. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.957
  Допаѓања:
  140.958
  Пол:
  Женски
  Дали вага и девица си одговараат, ваше мислење? :) :D
   
 19. seasopraime

  seasopraime Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  До сега сите што ги имам сакано/свиѓано се вага,а јас лав
   
 20. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  9.296
  Пол:
  Женски
  Си одговараат ли женско скорпија и машко водолија? :D