Колаген

Дискусија во 'Лице' започната од EvaB, 21 јуни 2014.

 1. EvaB

  EvaB Активен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2014
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  28
  Девојки, дали можеби некој знае дали во Македонија може да се набави негде чист колаген, значи не крема која содржи колаген, туку чист? Исто, во Јапонија дури се продава колаген во прав кој се раствара со вода и се пие, мада чисто сумњам дека постои тука, ама сепак ако има некој информација, пред се за колаген за нанесување кажете.
   
 2. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.037
  Имаш во сите аптеки и дрогерии како Космо и ДМ на Медекс колаген во прав и е околу 700 денари. Исто се раствара во вода и се пие.
   
  На Снегулк@23, Sexybaby86, EvaB и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.518
  глупо прашање ама како делува, што се случува итн?
   
 4. EvaB

  EvaB Активен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2014
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  28
  Па овој што се пие го надополнува организмот со колаген, што делува на еластичноста на цела кожа, а чистиот колаген е многу густ и се нанесува пред спиење на лице и го има истиот ефект, ги пополнува брчките и спречува појава на нови. Фала Мимс за информацијата за колаген за пиење, имаш искуство со него за квалитетот? И ако некој знае дали негде има чист колаген за нанесување, ги знам кремиве што содржат колаген ама тоа е многу мал процент, и плус мешан со други хемии така да не би баш, а ми отидоа залихиве од надвор... ;(
   
  На mims-89 и okcenzi им се допаѓа ова.
 5. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.518
  Фала за одговорот Ева, баш ме заинтересира сеа и јас да побарам некаде.
   
 6. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.037
  Незнам само од голку години нагоре е препорачливо да се пие?
   
 7. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.518
  па најверојатно од 27, зошто нели од тогаш заполнува и стареењето
  поим неам
   
 8. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  2.297
  Допаѓања:
  27.210
  Пол:
  Женски
  Почна ли некој да пие течен колаген? Ги имам шишенцата дома, ги купив на своја рака, ама не сум сигурна дали да ги пијам подолго време.
   
 9. dejzi1

  dejzi1 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2017
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Vo posledno vreme nasekade po aptekite gledam tecen kolagen. Dali nekoj gi koristi/pie i moze da dade preporaka? Blagodaram
   
 10. majjst

  majjst Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Da, jas pijam od Beautin kolagenot veke eden mesec i mnogu sum zadovolna dosega. Malku e skap no ima efekti.
   
 11. agirl17

  agirl17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  162
  Пол:
  Женски
  Немам користено, ама гледам дека многу ги рекламираат. Мене оваа работа со колагените не ми е баш веродостојна. Колагенот како протеин ако се применува орално тешко би стигнал до кожата за да може да делува. Во желудникот и цревата кога ќе отиде ни к од колаген нема да остане. :^)
   
 12. schmookie

  schmookie Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  135
  Најде ли чист колаген за нанесување на лицето?
   
 13. Искра 90Ј

  Искра 90Ј Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2018
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  167
  Здраво дали некој го коростел колагенот од дм?
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 14. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.651
  Дали некој што користел приметил подобрување разлика?
   
  На eta му/ѝ се допаѓа ова.
 15. eta

  eta Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  1.728
  Допаѓања:
  4.993
  Пол:
  Женски
  И мене ме интересира, пратам :inlove:
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 16. boci79

  boci79 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2017
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Zdravo. Me interesira dali nekoj gi ima upotrebuvano Qyra collagen ampulite ili collagen anti-age ampuli,I koi se podobri?
   
  На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Снегулк@23

  Снегулк@23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2020
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  622
  Пол:
  Женски
  Дајте предлог кој што има користено?
   
 18. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  5.445
  Пол:
  Женски
  8644F64E-066E-4231-8B93-D535051987BE.jpeg E586BC38-12DE-452A-906F-0C9DE9B0037B.jpeg Моментално овој го пијам од Зегин 25 ml секој ден со вкус на јагода и не е лош
  Но порано овој го пиев во вода се раствара и супер беше.
   
 19. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.410
  Допаѓања:
  3.663
  Пол:
  Женски
  @beautys20 вториот е од Зегин и која цена е?
   
 20. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  5.445
  Пол:
  Женски
  Да од Зегин околу 1300 ден тука некаде
   
  На renata77 му/ѝ се допаѓа ова.