Колачи

Дискусија во 'Рецепти' започната од soledad, 7 декември 2009.

 1. Masnickaaa

  Masnickaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  728
  Пол:
  Женски
  Ќе може да ми пишеш во какво тавче се пече? Мислам која големина, и дали е округло?
   
 2. fairy88

  fairy88 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  1.367
  Допаѓања:
  6.315
  Правоаголно е тавчето.Гплемина не знам точно.Треба да е одприлика еден и пол до два сантима дебело тестото,оти нараснува многу.
   
  На Masnickaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. lasthope

  lasthope Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2018
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  340
  Пол:
  Женски
  Ме настрвивте со колачиве ептен јас за нова година ќе правам обавезно, овие божиќниве што се со глазура како бисквити ќе ги направам ми е страв само да не утнам со месењето бидејќи од благо знам да правамЧ мафини, палачинки, торти со готови кори или пандишпан, а со месењево немам некое искуство се надевам со другаркиве нема да утнеме затоа утре ќе правиме.
  Искуство некоја околу месење како да не се утне тестото и убаво да се измеси?
   
 4. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  240
  Пол:
  Женски
  Recepti za bozikni I novogodisni kolaciii,kako da napravarm elki nekoi ili bilo sto.
   
 5. Caci55

  Caci55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2018
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Може да споделите некој рецепт за колачи со мармелад и кокос?
   
 6. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.511
  Допаѓања:
  9.707
  Пол:
  Женски
  Ми треба мини помош како се прават колачињата што се со мед и корнфлекс?
   
 7. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  240
  Пол:
  Женски
  Zagrevas vo tendzere na ogan 200g.margarin,1 kuhinska cokolada,8lazici med,6lazici seker da zovrie se vadi I se stava kornfleks ili coko pops I se pravat formi(jas GI pravam vo kalap).
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  9.645
  Пол:
  Женски
  Имаше еден колач што не се пече а е од кокос. Ако го знае некој рецептот нека го напише.