1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колин Хувер (Colleen Hoover)

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Mishela, 18 јули 2018.

  1. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Да, дефинитивно. Најдобрата на Колин.


    @Mishela
    Можеш на кратко да кажеш за што се работи во новава книга? Не знам ни кои ликови се, ни кои тема се обработува, не сум прочитала.
     
    На sunshinebabe му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.598
    Пол:
    Женски
    Во оваа имало и паранормални работи или ја мешам со некоја друга?
     
  3. sunshinebabe

    sunshinebabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2020
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    6.564
    Пол:
    Женски
    Да да и да. Една од најубавите книги што ги имам прочитано.
     
  4. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.668
    Пол:
    Женски
    Има паранормални работи, да. Всушност и жанрот е PNR (paranormal romance).
    Boy meets girl ситуација, се заљубуваат и по некое време дома почнуваат да им се дешаваат чудни работи.
    Се преиспитува главниов лик што им се случува и сфаќа некои работи за врската која ја идеализирал цело време. Друго што и да кажам ќе биде спојлер, еве на Гудридс што друго пишува.

    https://www.goodreads.com/book/show/52089753-layla
     
    На ane.bella и tinka-mace им се допаѓа ова.
  5. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.475
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Да, убава книга е
     
  6. joyful

    joyful Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2017
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    2.556
    Пол:
    Женски
    Што мислите за Исповеди? Ја имате читано? Ја купив, почнав да ја читам и не ја дочитав некако површна ми се виде.
     
  7. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Мене ми е во топ 10 книги.
    Некако сум посебно поврзана со книгава, ја имам прочитано повеќе пати. Многу ми се допаѓа, многу.
    Има среќен крај, што е најбитно. :D
     
    На joyful му/ѝ се допаѓа ова.
  8. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.811
    Допаѓања:
    38.281
    Пол:
    Женски
    @Mishela упаѓам малце у темава ама ај ако не ти е тешко ако имаш некои ПДФ или за на киндл такви забвни по твоја препорака пушти ми во лп, ми се чита нешто забавно, а не можам да си спуштам тука|(
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.668
    Пол:
    Женски
    Да вклучам компјутер ќе ти пишам порака за кратко. Не си ти за Колин Хувер, бегај подалеку од неа. :D:worried:
     
    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Women35

    Women35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2020
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    1.111
    Пол:
    Женски
    Me interesira zosto Kolin ja preveduvaat 2 izdavacki kuki?
     
  11. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.668
    Пол:
    Женски
    Се утепав од барање да не случајно ја ставиле пиратскиве сајтови новата на Колин што треба да излезе деновиве, ама ништо.
    Ќе си чекаме изгледа. :D

    Толку безвеза ми беа последните неколку книги од неа, се прашувам дали воопшто ќе вреди оваа новава, ама ајде, да се чита нешто.

    Треба да излезе сега на 18ти јануари.
    58346977.jpg

    Ако некоја ја најде порано нека ја постира, ептен ме интересира дали ќе биде утка или сепак ќе понуди Колин нешто подобро од претходните години.
     
    На violetblue и sunshinebabe им се допаѓа ова.
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Мене некако ми стои дека ќе биде нешто како heart bones...
    Ќе ја прочитам, зашто со Колин Хувер не се знае, ама немам некои високи очекувања за оваа.
     
  13. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.668
    Пол:
    Женски
    Мене не ми ни беше во план да ја читам, не ми се допадна ни Heart bones ни Layla, ептен беа катастрофа и си кажав веќе не ја читам зашто само губење време е. Ама ми беше симпатична корицата, па викам ајде нека биде во план за читање. :D
    Онака ја читам Колин веќе, колку да се чита нешто, да пројде од ред да оладам мозок.

    И исто, немам никакви очекувања од книгава, па може ќе испадне некој просек. Се сомневам, ама ајде. Се чудам како не се нашол некој да ја ископа досега, фановите нејзини све поштени. ]:)
     
  14. violetblue

    violetblue Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    1.791
    Допаѓања:
    5.425
    Јас искрено едвај ги чекам нејзините книги. Не знаеш што точно ќе добиеш се додека не ја прочиташ, нема предвидливост.
     
  15. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.598
    Пол:
    Женски
    Само Верити и Ова завршува со нас ми се читани од Хувер. Верити ми беше подобра, можеби оти прв пат читав книга со таква тема и со таков крај. ОЗСН ми беше онака просечна.

    Ја ставив во писатели што нема повеќе да ги читам, но да бидам искрена и мене корицата ми фати око па ја ставив најновава книга на to read на goodreads.
    Ќе се водам според вас, ако вас ви се допаѓа има шанси да ја читам, на goodreads и на македонски книжевни групи на ФБ не им верувам, некако како маѓепсани ми се со КХ :lol:
     
    На Regina.Phalange му/ѝ се допаѓа ова.
  16. joyful

    joyful Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2017
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    2.556
    Пол:
    Женски
    Прва книга што ја купив беше Сите твои совршености и премногу ми се допадна (можеби преиодот бев во некој таков муд). Следна што ја купив беше Ова завршува со нас и таа беше океј. После овие две книги, си реков дека сите морам да ги имам од Колин и така сите ги купував и секоја следна се повеќе ме разочаруваше. Последна што ја прочитав беше Коски на срцето, површна тинејџерска приказна.
    Веќе немам големи очекувања.
     
  17. Regina.Phalange

    Regina.Phalange Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2020
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    1.416
    Пол:
    Женски
    Вчера ја завршив првата книга од авторкава, It ends with us. Долго време бев скептична, кога нешто е пре сакано и пре хајпнато.. големи се шансите да не ми се свиѓа и така и излезе. Прва најлоша книга во годината. Ја разбрав содржината, пораката што сака да ја каже, дека е од искуство, i get it! ама книгава беше лоша. И највеќе ме иритира колку често е ставена во жанр романтика кога нема врска.. или колку не се спомнуваат TW пред да се препорача.
    Прва и последна книга.
     
  18. Skyfall

    Skyfall Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2012
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.147
    Колин ја запознав преку Ugly Love. Една од најпозајмуваните книги што ја поседувам. Ми се допаѓа стилот на пишување. Кога ми се чита нешто лабаво ја одбирам неа. Има и добри и лошо книги. Не секоја ме воодушевила. Ги имам прочитано скоро сите книги од неа. Може имам пропуштено некоја.
    На последната книга се изнаплакав. Одамна не сум плачела толку на книга.
    Сега гледам треба да има и нова книга во Октомври, It start with us. 2 дел од It end with us. Треба да се потсетам на приказната. Ја имам заборавено :)
     
  19. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.475
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Сакам да читам нејзини книги.
    Не ми се допаднаа баш сите, но повеќето да.
    Нејзиниот стил на пишување ми е интересен, како и тоа како успева да долови емоција.
    Сега видов ќе има нова " It starts with us", ке видиме каква ке биде.
    Reminders of him ми беше онака, мех, доста слаба и предвидлива, очекував повеќе
     
  20. violetblue

    violetblue Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    1.791
    Допаѓања:
    5.425
    Ја сакам женава ептен, ја следам и на фб/инстани ептен ми е некако приземјена. Затоа и не сум објективна кога се во прашање нејзините книги, може зошто ми се бегство од реалноста, баш онака љубовно лигави плус јас задолжително си ги проплакувам.