1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Количка

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 6 јануари 2011.

  1. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Iskreno skapa e za bez transporter... imas opcija da dokupis ama zosto dopolnitelen trosok... razgledaj na stranata na bebesupermarket imaat dosta dobri kolicki
     
    Последна измена од модератор: 2 јули 2018
    На tambelina му/ѝ се допаѓа ова.
  2. CatL4dy

    CatL4dy Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2017
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    289
    Пол:
    Женски
    Искуство со оваа количка, дали ја има некој и како е задоволен?
     

    Прикачени фајлови:

  3. Bibi30

    Bibi30 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2017
    Пораки:
    588
    Допаѓања:
    1.176
    Пол:
    Женски
  4. Feodora

    Feodora Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2013
    Пораки:
    920
    Допаѓања:
    4.343
    @Bibi30 купувте количка за близнаци? И јас се двоумам меѓу таа на чиполино стабилна ми изгледа има убави големи колца или пак на косато многу се интересни ама колцата им се мали како летна количка, понестабилна е. Изборот е тој...никаков... Стварно за близнаци нема убав избор
     
  5. Bibi30

    Bibi30 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2017
    Пораки:
    588
    Допаѓања:
    1.176
    Пол:
    Женски
    @Feodora уште не, ама изгледа ќе биде таа на чиполино. Не да нема избор, кога ќе кажев на продавачките количка за близнаци мислам и на нив им се темнеше. Ако ја зимаш скоро, пиши како ќе бидеш задоволна, јас имам фора бар уште 2-3 недели :)
     
    На Feodora и didisi им се допаѓа ова.
  6. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.750
    Допаѓања:
    72.664
    Пол:
    Женски
    Видете тука...
    https://www.facebook.com/876972512383728/posts/1815245648556405/
    Другарка од тука зема многу убава, едно пред друго се бебињата и се вртат седиштата секако :) + транспортери има.
     
    На Feodora му/ѝ се допаѓа ова.
  7. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
  8. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.389
    Допаѓања:
    32.797
    Пол:
    Женски
    По долго размислување, ја купив оваа количка. Вака ми изгледа лесна, ќе ја пробаме здравје за брзо.
    Ја купив по препорака на другарка, многу е задоволна од количкава. Сама ја симнува по скали, не е тешка, лесно се управува. И не е скапа,што е голем плус :)
     
    На CatL4dy му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Sparkles27

    Sparkles27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2017
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
  10. VenusVenus

    VenusVenus Активен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2017
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    281
    Пол:
    Женски
    Ја исчитав темава но не најдов мислења за количката Торнадо Т4, а баш таа ја бендисав :) Има ли некоја мамичка искуство?
     
  11. Karmina1989

    Karmina1989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2012
    Пораки:
    471
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Мамички како сте задоволни од количките на Лорелли што се со задни подолеми тркала, воздушни тркала и алуминиумски рамки. Општо ме интересира искуства од оваа марка како се покажала, истата ја има во Baby Blu и во Чико. Поздрав мамички
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Momichka

    Momichka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    6.428
    Пол:
    Женски
    @Bibi30 @Feodora Ние ја земавме таа bebetto 42, од Неготино. Малку поскапа ми беше, ама искрено маста и ја вадиме.
    Земавме и транспортери, и транспортерите на седиште, а во багажник само металното, ептен ни е погодно за патување. А често имаме контроли до Скопје, и сум презадоволна.
    Плус корпата е за бебиња до 6 месеци и често ја користев и за спиење по дома.
    Предноста исто ми е ширината на количката дека можам да влегувам низ секоја врата.
    Да, доста пари е, ама искрено по искористувањето планирам да ја шитнам за некоја паричка, ако остане читава :lol:
     
    На Sparkles27, duffi и tambelina им се допаѓа ова.
  13. Peperutka-bt

    Peperutka-bt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    2.095
    Пол:
    Женски
    Ние ја имаме торнадо т4 1 година и сме во глобала задоволни
    Ја возиме низ битола и по калдрма и охрид до двете цркви до горе сме биле издржува
    Мислев дека ми се скрши тркалото,барав резервно и немаше
    добро што само мислев дека е сркшено иначе ...
    Иначе и транспортерот макс го искористивме, корпата е прелесно да ја префрлиш од една во друга позиција, дури беше малечка бебушка најмногу спиеше во количката дури шеткавме а беше заштитена од ветер.
     
    На VenusVenus му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Feodora

    Feodora Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2013
    Пораки:
    920
    Допаѓања:
    4.343
    Оф, јас бев запната за таа на бебето. Но на маж ми не му се допадна дека едно позади друго па кое ќе бидело напред кое назад :^). Така ме прекандиса, а најмногу ја сакав на бебето зашто е 3во1 те. 6во1 ради транспортерите што можеш да ги закачиш, на другиве го нема тој луксуз. Кога пазаревме веќе зедовме и одделно транспортери...
     
    На Momichka му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Нашата количка не е Лорели, но имам од првата ќерка релаксатор и седиште за кола од Лорели. Не се покажаа нешто. Релаксаторот за неколку месеци се скина кај држачите па го шиев. Седиштето е од тие што се навалуваат во три позиции но после една година почна да ни кочи механизмот и просто неозводливо е веќе да го навалам :|
    Сега тргнавме да купуваме нов релаксатор, видов еден екстра убав со еден куп механизми за ептен фина цена, но кога видов Лорели реков Не.

    Ете ова е моето искуство, што не значи дека на некој друг нема да му се погоди.
     
  16. @Verba

    @Verba Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2017
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    2.213
    Пол:
    Женски
    Мамички дали некој ја има количкава и како сте задоволни?
    Транспортерот е поединечен дел, не е оној дел од количката да се извади и да се користи како транспортер претпоставувам,нели? Screenshot_2018-07-17-12-23-59.png
     
  17. Belabelinakinder

    Belabelinakinder Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2016
    Пораки:
    2.051
    Допаѓања:
    26.308
    Пол:
    Женски
    Ја има една пријателка вопшто не е задоволна многу тешка количка за управување а и колцата е се вртат мора да ја влечиш таа ја продава за другото ќе купува нова
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  18. VenusVenus

    VenusVenus Активен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2017
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    281
    Пол:
    Женски
    Пеперутка, а уште ја користите и после 1 година во седечката позиција? Дали е доволно комотна за седење на детенцето?
     
  19. Peperutka-bt

    Peperutka-bt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    2.095
    Пол:
    Женски
    Ја користиме уште да
    Комотна е уште ја собира и како корпа кога е поставена, за следната година не верувам
     
    На VenusVenus му/ѝ се допаѓа ова.
  20. @Verba

    @Verba Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2017
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    2.213
    Пол:
    Женски
    Никој не ми одговори,па ќе пишам сама. Бев да ја видам. Не ми се допаѓа. Пластика цела,нестабилна,уште празна цела се ниша лево десно. Тркалцата нестабилни,пластични,се виткаат чудно. Среќа што тргнав да ја видам
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.