1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Количка

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 6 јануари 2011.

  1. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Која цена се
     
  2. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    Овие 2 во 1 околу 1200€. Зависи боја и кој модел. Ова е Stokke V5,а сега има и V6. Мене повеќе V5 ми се допаѓа.
     
  3. monik55

    monik55 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    7.968
    Допаѓања:
    59.589
    Пол:
    Женски
    Читајки ве ќе ми биде срам да ја пишам сумата што ја планирам за количка:$
     
    На mal.ecka и Belabelinakinder им се допаѓа ова.
  4. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    Немај гајле,не мора да значи ако е скапа дека е добра. Таа на Hot Mom што ја вратив за никаде беше ужас,не можам да замислам дека некој би купил такво нешто. Пластика,тврдо,неудобно,никакво.
     
  5. Belabelinakinder

    Belabelinakinder Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2016
    Пораки:
    2.051
    Допаѓања:
    26.308
    Пол:
    Женски
    Не е се до цената што им фали на тие што не купуват скапи колички и на нив им порасна децата
     
    На Kitten, TutiFuti, didisi и 4 други им се допаѓа ова.
  6. pile30

    pile30 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    9.447
    Пол:
    Женски
    Здравје на пролет @emkaemka ќе си купиме да се прчиме трите...зимово со крнтијава ќе пројдеме.
    @monik55 што ако ја земав 23.000 кога не ја бива.Да во споредба не е нешто прескапо но за таа цена бар да е квалитетна.Ставиле обложен со најлон фолија пресовам картон на наслонот да неможам да си ја исперам;( 3дена нерви искинав...Ако ме видите со најпрљавата количка Киддо Круз таа сум:rofl: :rofl:
    Работава дал да плачам ил да се смеам(facepalm)
     
    На mal.ecka, Coco31, kukla21 и 2 други им се допаѓа ова.
  7. monik55

    monik55 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    7.968
    Допаѓања:
    59.589
    Пол:
    Женски
    За 23 илјади ќе му купам количка креветче и релаксатор:D
    Не сакав јас ништо лошо да кажам повише на шала беше.
    Нормално сите гледаме како ни одговара на џебот а и нас селење не чека и купување од виљушка до тенџере па ќе се стиснам малце:whew:
     
    На Kitten, lackygirl, pile30 и 8 други им се допаѓа ова.
  8. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.630
    Допаѓања:
    104.399
    Пол:
    Женски
    Лелееее срамотилуци :|
    Па земи во најтоплото на сонце влажна крпа и пребришувај, колку толку ќе ја зачистиш.

    Оваа е топ за перење, се се вади на нитни и копчиња со ластичиња, има и две пластики за грбчето кои се вадат и во машина, јас два пати ја светнав :angel:
     
    На mal.ecka и kukla21 им се допаѓа ова.
  9. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    И јас имам кидо круз мислам дека е најгрда и најглупа непрактична количка... и си купив друга не можев да го гледам бебе како седи во таа
     
  10. manako1

    manako1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јули 2016
    Пораки:
    3.473
    Допаѓања:
    67.040
    Пол:
    Женски
    Има бебиња што не сакаат да се возат во количка па и најскапа да е. Нашата е лорели со се транспортер 12000. Дете изнавозено најмалку двапати дневно,товарена од маркети и пазар,материјалот се погоди квалитетен многу лесно се чисти. Не е се до цената.
     
    На pile30, didisi, mal.ecka и 6 други им се допаѓа ова.
  11. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    33.393
    Пол:
    Женски
    @monik55 ние ја имаме торнадото две години веќе душа и изадив од маркет е била секогаш фул натоварена одмори и секаде е со нас носена кај и да појдеме со неа сме мн добра се покажа а само 12 000 денари ја зедов. images.jpeg
     
    На mal.ecka и monik55 им се допаѓа ова.
  12. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.076
    Абе како и се друго-како ќе ти се погоди:)
     
    На Среќичка, pile30, didisi и 4 други им се допаѓа ова.
  13. simona_baby

    simona_baby Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2017
    Пораки:
    3.161
    Допаѓања:
    16.440
    Пол:
    Женски
    Ме збуни сега.Ние ја имаме киддо круз ја перам во машина ги вадам цели делчиња и се во машина.Немај гајле не е мрдната.Слободно ставај во машина.На 30 степени.Минимум 5 пати ми е перена за година и пол две.Е сега малку е мачна за расклопување и склопување има милион штрафчиња ама маж е задолжен за тоа.Инаку делам мислење дека е глупава количката а пола Скопје и Косово ја имаат купено.Еве сега за второто ќе си купувам нов транспортер.
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  14. monik55

    monik55 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    7.968
    Допаѓања:
    59.589
    Пол:
    Женски
    И јас ја меркам оваа а на крај и она ќе биде,само во сива боја.
     
    На pile30 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    33.393
    Пол:
    Женски
    Сивата е уште поубава.
    Тогаш ја немаше на залиха сивата па ја зедов оваа на акција беше.
    Искрено предобра ми се покажа значи по какви хаос улици ја возам @manako1 знае како ево нашиот град супер издржа.
     
    На manako1 и monik55 им се допаѓа ова.
  16. Karmina1989

    Karmina1989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2012
    Пораки:
    471
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    И јас сум во слична состојба месец и пол пред да се роди беба треба да се вселиме во нашиот спрат, и нормално следува купивање на мн работи за домот, работите за бебето дел купи свекрвата дел моите родители и мн беше од помош тоа за нас, и благодарна сум му и на едните и на другите, кога купував гледав цени да се прифатливи не да ги банкротирам луѓето, одбрав количка со транспортер 2 во 1 на Лорели од 230е, креветче, душече и постелнина вкупно беа околу 250е, релаксатор од золвата за 50е, даска од свекрвата за 20е остана нешто од парите на свекрвата со ги планирала па ни зеде и хранилка од 70е. Значи вкупно околу 620-630е па скоро се купивме и сите работи беа ок. Не е битна цената битно е што можиш да си дозволиш и најбитно е бебенцето. Сп лесно мила и верувам дека ќе израснеме среќни дечиња ако можеби со поефтини работи кои сепак јас ценам што некој ми ги овозможил, затоа што гледајќи во околината мн сиромашни луге кои ни толку неможат да си овозможат, благодарна сум и со толку и среќна па ја одвај чекам да поминат уште 2 и пол месеци, 3 можеби и да си ја родам ќеркичката :inlove:
     
    Последна измена: 19 септември 2018
    На S.J.Parker, pile30, DuchessAnn и 10 други им се допаѓа ова.
  17. Milaаа991

    Milaаа991 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2018
    Пораки:
    2.915
    Допаѓања:
    11.384
    Пол:
    Женски
    Потполно се согласувам со тебе. Ние од денот кога останав трудна почнавме симболично да тргаме пари на страна секој месец за количка и креветче со цел се сами да си купиме. Но како се наближува денот од моја страна сакаат да купат количка, а свеки креветче. Јас бендисав количка до кај 15/16000 иако татко ми ми дава дупло повеќе за таа намена. Плус и нашиот бебе фонд во овие месеци прилично нарасна и можам да си дозволам поскапа и марка некоја, ама не сакам. Што ако бебе воопшто и не сака да се вози во неа. Пре тие пари ќе ги искористам за нешто друго. И креветче не сакам скапо (кој ќе се кара со свеки не знам оти таа си пати од синдром се да е скапо) ама па затоа на душече и постелнини не сакам да штедам. Тие ми изгледаат како поважни, особено душечето. Секој како сака и како може да си дозволи. На крај краева родителството не се мери по скапите работи кои сме ги купиле. Љубовта и среќните мигови се тие кои ќе ги паметат нашите малечки, а не скапите колички и релаксатори. Но немам нишш против и оние кои избрале љубовта да му ја покажат со Мима Хари на пример.:P
     
    На pile30, Ano, eli25 и 7 други им се допаѓа ова.
  18. Aneta92

    Aneta92 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2016
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    2.808
    Пол:
    Женски
    Гледам некој имаше пишано за stokke , од мое лично искуство. Преубава е количката стварно , се заљубив во неа ама си има некои недостатоци. Ако си во зграда без лифт мачно е симнувањето , ти треба кола со поголем багажник и еве скоро кнап му е на бебе мое а сме година и три месеца. Спортскиот дел што го викаат го стаивме некаде на 8 месеца кога беше , пошо во другиот веќе не го собираше . Немаш многу работи да ставиш , пример кесиња од пазарување итн. Летово за на одмор моравме да земеме количка чадор систем за да можеме да се однесеме на одмор.
    Ама и покрај сите овие работи уште ми е преубава и елегантна ми е многу и се . Го извив мм додека ја купивме . Мислам дека колку можев помогнав со ова :)
     
  19. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    А која е разликата помеѓу pushchairs и strollers?
    Уште не можам да си дефинирам што ми треба, па после да гледам што сакам :D
     
  20. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.630
    Допаѓања:
    104.399
    Пол:
    Женски
    ^^ ептен сте ја забегале темава, мислам имаше една таква па најдете ја и искажетесе.

    @Aneta92 како бе мала е веќе :^)
    Не ми изгледаа мали, ниту нешто тесни, иако за разлика од Тенков се беше мало и тесно :D

    Која сакаш битно да е цврста и лесна и за носење и за склопување :)

    @monik55 таа што ти ја пратив не чини??