1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Количка

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 6 јануари 2011.

  1. bella.gk

    bella.gk Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    429
    Допаѓања:
    685
    Пол:
    Женски
    Мајки има ли некој искуство сп кангароо некако ми се допадна а и не е скапа па сакам да слушнам некој со искуство IMG_20191109_124935.jpg IMG_20191109_124929.jpg
     
  2. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.078
    Допаѓања:
    20.833
    Пол:
    Женски
    Земи си од Чико нема да згрешиш, многу се практични и лесни, јас имам др модел ама е сличен на овај.
     
    На BabyShark му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Sjmsas

    Sjmsas Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2019
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Kakvo mislenje imate za kolickite free on, dali se kvalitetni potocno za lux serijata
     
  4. Sandrin4

    Sandrin4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2018
    Пораки:
    1.409
    Допаѓања:
    6.196
    Пол:
    Женски
    Јас имам количка free on, презадоволна сум 18 месеци, значи нишо не е сменето. Душа и истадов, и уште тераме
     
  5. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.214
    Пол:
    Женски
    Мислење за количкава ? ептен ми е слатка некако и убава на изглед, е сега дали е квалитетна ?
    [​IMG]
     
    На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
  6. S.J.Parker

    S.J.Parker Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    7.314
    Јас ја имам cangaroo stefani 3in1и сум презадоволна. Од февруари ја користам и колку е дрнкана по скали наваму натаму и се си е супер. Е сега за во мојата кола треба да и извадам тркало за да ја собере во багажник за 2 см ме ја збира, но за во на мм и свекор ми не треба, ваљда помал багажник. Транспортерот уште го користиме како седиште за во кола а торбицата што идеше со неа е баш голема и се ми собира. Кога идеме за викенд некаде беба ја пакувам само во торбицата.
    Ние ја земавме од Енци менци на black friday со попуст и беше околу 15.000 а инаку беше околу 19.000 со торбица и транспортер.
     
    На bella.gk му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Miss.N

    Miss.N Популарен член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    1.359
    Пол:
    Женски
    Здраво женски,

    Како сте задоволни од бебето торино и бебето лука?

    или крајно јунама :)
     

    Прикачени фајлови:

    На *malenavolena*87 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Za torino i lukw neznam..bebeto holand ja imam... 5 meseci ja imame a koristena 2ipol od pricini so bebe mn placese pa ne izlegovme od doma... muabet mi e deka malku koristena a cela raskrcana... za 30 000 ne vredi. A kolku merak i imav zas ubava...dali mojata ne se pogodi ilibsite se taka nez... imam 2 drugarki isto od bebeto zemaa i tie ne se zadovolni. A inaku lesna e za vozenje. A teska i golema za sklopuvanje
     
  9. *malenavolena*87

    *malenavolena*87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2019
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    3.500
    Пол:
    Женски
    И јас сакам да прашам за Bebetto Torino дали некој има искуство конкретно со неа. Читав погоре и се разочарав а баш за неа бев најрасположена има можеби некој конкретно со таа количка искуство
     

    Прикачени фајлови:

  10. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Количката прекрасно изгледа ама си бара простор, братучедка ја има, добра е по нерамен терен ( за како кај нас по румби-тумби улици). Ако имаш доволно голем багажник и ако немаш потреба да ја симнуваш по скали ќе ти заврши работа, ако не барај полесна.

    Него ја да прашам, гледам една што е у странство и двете деца ги вози во една количка а не се близнаци, едното е неколку месеци и е во транспортер а другото накај 2 год. Има ли кај нас такви?
     
  11. *malenavolena*87

    *malenavolena*87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2019
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    3.500
    Пол:
    Женски
    На оваа тема јас вчера добив од другаркa совет дека Maxy Cozy количките можат да се надградуваат и на една количка да ии се додаде додаток друга (како што викаш ти да се вози и бебе и дете во неа
    Нив ги има во bebehome
     
    На maja8 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. NoU-NoLove

    NoU-NoLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2012
    Пораки:
    156
    Допаѓања:
    150
    Имаме слична ваква количка,и кога ја местам за седење,тоа железото што се става под седиштето пак ми се враќа во првобитна положба,а не гледам нешто со кое би се фиксирало,и за време на возење се случува,некоја мајка што има ваква количка да ми каже има ли финта ова или...? Screenshot_20191123-182501_Facebook.jpg
     
  13. Bilbilce

    Bilbilce Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2010
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки. Некои искуство за овој модел на количка ? Screenshot_20191124-122733_Facebook.jpg
     
  14. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.078
    Допаѓања:
    20.833
    Пол:
    Женски
    Огромна е, никаде нема да ве бери, ги гледам имаат мн од овај модел јас не би ја купила.
     
  15. Bilbilce

    Bilbilce Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2010
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски
    Фала ти
     
  16. Bilbilce

    Bilbilce Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2010
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски
    Дали некој ја купил оваа количка и како е задоволен ? Cangaro бил брендот бигарски. Прашувам зашто цената не и е лоша 22000 ден. Screenshot_20191124-122849_Facebook.jpg
     
  17. bella12

    bella12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2015
    Пораки:
    1.231
    Допаѓања:
    7.315
    Пол:
    Женски
    Тоа железото немаше некоја улога кога беше направена за седење. Мислам дека е повеќе за кога е пуштено седиштето кога е кош. Ако ти смета и не сакаш да ти е во првобитната положба може да го застанеш кај делот што се спојуваат делот за седење и делот за нозете има како мало просторче меѓу нив па да го подбутнеш таму.
     
  18. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
  19. bella.gk

    bella.gk Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    429
    Допаѓања:
    685
    Пол:
    Женски
    Во лотос струмица
     
  20. Bubish26

    Bubish26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 март 2019
    Пораки:
    4.145
    Допаѓања:
    21.970
    Пол:
    Женски
    Мислам дека само таму, јас мојата ја нарачав преку интернет e-type ми стаса пред некој ден.. фантазија елегантна,стабилна, удобна (ортопедска) чекам само Бебо да стаса и да ја испробаме.
     
    На Miss.N му/ѝ се допаѓа ова.