1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Количка

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 6 јануари 2011.

  1. UbavkaBube

    UbavkaBube Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    95
    Koristaski, продавница на Chicco има и во ТЦ Беверли Хилс доле во подрумот. Кога гледаш накај трговскиот од кај Спа му доаѓа од левата страна на паркингот на крајот на трговскиот. Поздрав! :)
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  2. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.821
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски
    Еве да ви се пофалам си купив дене ваква количка , ја порачав од мегастор

    Чиполино Ултра еве ваква


    [​IMG]


    [​IMG]
     
    На vickyy90, baby.90 и Annath им се допаѓа ова.
  3. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    ^ Колку пари грчка снао ?? Инаку убава е количката, само може си требала да земеш неутрална боја, или пак планираш пак да купуваш кога здравје Боже ќе имаш второ, а е машко ?!? :)
     
  4. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.821
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски


    9850 ја земав заедно со ташна , прекривка за нозете , мушама за дожд и мрежа против комарци :) Имаше и зелена боја ама па не ми се допаѓаше многу , дречлива беше :^) :lol: а за второ здравје, може за некоја година нешто друго да измислат хаха :rofl:
     
  5. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Ахам, па добра е количката за тие пари. Инаку торбата знам дека е преголема и имам видено една познаничка со иста ваква количка, ептен е голема и практична.
     
  6. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.821
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски
    да за тие пари добра е се надевам и дека е издржлива , до сега не сум слушнала некој да се пожали ;) инаку околу 10 кила е , гледав нешто да е полесно ( количките обично се од 10 до 13 кила тешки ) а и да не е скапа. :)
     
  7. biljana.c

    biljana.c Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    12
    здраво на сите.денес ние прв пат бевме на прошетка со количката.
    Инаку имаме chicco liteway и сум презадоволна затоа што е лесна и лесно се управува
     
  8. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    прекрасна е користаки со здравје да си ја користите за прошетки
     
  9. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Купивме квалитетна количка со релаксатор на Graco (американски) од Крш и сме презадоволни. Пред 3.5 години ја плативме 14500 (со релаксаторот) и не жалиме ни денар. Беа поскапи од некои други марки но поефтини од Chicco и Peg Perego. За првото бебе знаев дека ке биде женско но сакав неутрална боја па избравме сиво - портокалови бледи нијанси. Ги извозивме максимално со двете дечиња. Платното се вади комплет и од количката и од релаксаторот за перење. Наслонот се спушта во лежечка позиција ако детето заспие. Има сунгерест додадок за бебе кој подоцна се вади па има повеке простор во количката; три нивоа за подесување на ремчињата како расте детето. Пластиката напред се трга, инаку на истата има отвор за шишенце. Корпата под седиштето е голема, собира торба + кеси од супермаркет :) Се склапаат на половина и не се тешки.
    Бидејки не сум од Скопје а децата ги носевме редовно во Систина на контроли, релаксаторот го искористивме уште повеке. Релаксаторот се става на количката па се добива количка за бебе.
    На првиот роденден добивме подарок Chipolino летна количка и да ви кажам неможе да се успореди со претходниве. Единствена позитивна работа е што беа навистина лесни. Растојанието помеѓу тркалата беше многу мало па кога ја туркав колицата, неможев да чекорам нормално. Друг момент е што рачките беа многу ниски и морав да се наведнувам за да ги туркам (а висока сум само 165) па после грбот ме болеше со часови. Ги користевме единствено кога мораше и двете деца да ги носиме некаде со колички.
    Еве го моделот само ја нема повеке нашата боја на интернет страницата:
     

    Прикачени фајлови:

    • 6M76-MDGE-lg.jpg
      6M76-MDGE-lg.jpg
      Големина на фајлот:
      15,7 KB
      Прегледи:
      822
  10. J.Ivanoska

    J.Ivanoska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2011
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    1.688
    Пол:
    Женски
    На Serafima и koritsaki им се допаѓа ова.
  11. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.821
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски

    Преубава количка со здравје да си ја користите :) ние имаме чиполино ултра и мн. сме задоволни тркалата се големи и лесно се вози по нерамни патишта :)
    [​IMG]
     
    На J.Ivanoska му/ѝ се допаѓа ова.
  12. J.Ivanoska

    J.Ivanoska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2011
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    1.688
    Пол:
    Женски
    Фала koristaki. И вие исто со здравје да си ја користите вашата количка. Гледам дека си тазе мамичка. Живо и здраво да е бебчето ти. Многу да ви радува и секогаш да ви прави со тато горди родители.[​IMG]
    Сега ние ја користиме во двор, дури не напрајме 40 дена (така кажаа бабите). Ми се затвори душата во таа куќа, уште малце остана до краја и ќе прошетаме цел град со Мартин хаха[​IMG] Во двор има и нерамни површини и стварно е многу лесно за возење. Тоа е заради алуминските джанти и квалитетната гума. [​IMG]
     
  13. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    какви реклами им направивте јас мислам дека заслуживте да барате некое поклонче од производителите ;)
    се зезам :*
     
  14. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.657
    Пол:
    Женски
    Леле, аман со тоа. Јас сакам да си го извадам бебчето надвор на сонце, ама нема, не оставаат, ни педијатарот, ниту пак бабите, мало било. Ама ајде, на 22 април правиме 40 дена, па конечно ќе има шеткање.
    А нашата количка е ваква, само боите се зелена и кафеава.

    [​IMG]
     
  15. chiccush02

    chiccush02 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2011
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    10
    ние купивме chicco 320 евра . тогаш мислев дека од нашата количка нема подобра но сега сум тотално разочарана за само 10 месеци се расклата многу :worried:
     
  16. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    [​IMG]

    [​IMG]
    Од сега само дупли работи ќе купувам :) ;)
     
    На kate21 и MacenceEna им се допаѓа ова.
  17. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.419
    Допаѓања:
    33.994
    Пол:
    Женски
    Дупли работи ??
    Зашто? :D :D :D
     
  18. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Сигурно се близначиња ;)
     
  19. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.419
    Допаѓања:
    33.994
    Пол:
    Женски
    Да најверојатно близначиња :D Шубавко
    Малце тешко е две дечиња наеднаш
    Јас сум близнак и знам по мајками :D :D :D
    Ама па и убавко е :)
     
  20. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    ^^^ Да близначиња се,малку ме е страв,но секако имам кој ме подржува и секогаш е до мене :* ,од моја страна нема никој близнак,добро е свекрва ми е тука да ми помогне, :lol: Значи го дознавме и полот,момче и девојче се :l: , и сега слободно ќе можеме да ја спремаме собата,да мислиме имиња и се така по ред ... :)
     
    На BurstBerry и Gea им се допаѓа ова.