1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Количка

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 6 јануари 2011.

  1. Maja1986.

    Maja1986. Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2023
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    308
    Пол:
    Женски
    Јас ја земав иста , ја испробав низ дома супер е :rofl::rofl::rofl:
    Лесна е многу , ја собира у кола топ е :D
     
    На DaisyDream му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Miss_S

    Miss_S Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2022
    Пораки:
    2.341
    Допаѓања:
    4.671
    Пол:
    Женски
    @DaisyDream , дали спортското седиште се собира и тоа?

    Ја немаме оваа ама имаме слична и седиштето не се собира. Додека е со транспортер т.е додека ќерка беше помала, транспортерот и во кола и за возење на количка. Рамката собрана. Е сега ние помала кола и мал багажник моравме и тркала на секое да вадиме. Или да ставам на седиште напред. Значи минимум 2 места од колата во тој случај зафатени.

    Е тек со седиште за во кола и количката со спортско седиште, тоа цели математики. Бебе во седиштето во кола. Повторно рамката напред на седиште да речеме. Спортското седиште или во багаж или и тоа на задно седиште легнато. Значи место воопшто да нема за човек плус да се вози. Дополнително и летна количка баш од таа причина си купивме, сега кога е бебе во седиште, бар количката се склопува и ја собира во багаж.

    Сликите за споредба на начинот на собирање ти ги прикачувам. Не е предлог која да ја купиш.

    IMG_20231116_182207.jpg


    FB_IMG_1700155221370.jpg

    Кај нас е како вториов принцип ама пак ќе напоменам и со мала кола.
     
    На DaisyDream му/ѝ се допаѓа ова.
  3. IRBBB

    IRBBB Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 октомври 2019
    Пораки:
    8.272
    Допаѓања:
    33.441
    Пол:
    Женски
    Лилата ја имам, ама веќе ја нема во продажба.

    Било која и да се одлучиш, прво да ја видиш и пробаш.
     
    На DaisyDream и Fenix05 им се допаѓа ова.
  4. Fenix05

    Fenix05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    3.191
    Допаѓања:
    7.682
    Пол:
    Женски
    Јас ја земав плазата сепак, отидов да ја видам пробам зелиа с трио ама не ми се допадна долниот тврд дел каде мислам ќе се мава детенце кога ќе потпорасне, механизмите на склопување исто ми беа помеки на плаза, убаво склопување а и се заљубив на прво и веќе се што гледав следно наоѓав маани... ќе споделам искуство кога ќе стигне бебарко како ќе се покаже ама вака и тркалата ми оставија добар впечаток едвај чекам да го шетаме :inlove::inlove:
     
    На IRBBB и DaisyDream им се допаѓа ова.
  5. Besbes24

    Besbes24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2022
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    1.430
    Пол:
    Женски
    So zdravje da se koristi, so transporterot go zede? Kako ti se vide?
     
    На Fenix05 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. DaisyDream

    DaisyDream Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2020
    Пораки:
    1.821
    Допаѓања:
    4.346
    Пол:
    Женски
    @Miss_S @IRBBB fala zenski, ke odam ke gledam sekade, pa ke dobijam nekoja orientacija sto e dobro a sto ne (se nadevam :D) :l:
     
    На IRBBB му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.945
    Допаѓања:
    10.080
    Со здравје да си ја служите.

    Одлична е, лесна за возење, душата и ја извадивме до сега и не мрда. Беба се изнаужива, прекомотна е и многу е згодна и за родителот, особено за повисоки луѓе.
     
    На Fenix05 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Fenix05

    Fenix05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    3.191
    Допаѓања:
    7.682
    Пол:
    Женски
    Фала ти многу :hug: до сега се занимававме ја гледавме местевме :D
    Маж ми е пресреќен дека е 2м висок а рачката се крева за да не треба да се грбави
    :inlove:

    @Besbes24 да мила со транспортер мене па многу ми личи добар плус и дека се клацка кога е изваден како за нишкање вака не е тежок а ми се допаѓа и перничето внатре баш личи дека бебе не би се губело внатре.

    Вака ми личи дека вреди за секој денар
     
    На Besbes24, DaisyDream и Giovanna им се допаѓа ова.
  9. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.945
    Допаѓања:
    10.080
    И ние ептен и се радувавме кога ја склопивме уште пред да се породам, ја наместивме и дури и ја подзапеглавме со пареата од пеглата, ја натокмивме ко за на изложба :rofl:
    За висината исто потврдувам, пошто и јас сум висока и многу ми беше важно да не се кичмам.

    Ептен вреди за парите. Гледам дискутирате за транспортерот, не го мисли ни него, има се што треба за удобност и сигурност. Единствено стреата ме нервираше таму ама сега ми е ок, ја навикнав.
     
    На Fenix05 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Fenix05

    Fenix05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    3.191
    Допаѓања:
    7.682
    Пол:
    Женски
    Верувај ќе видиш фатиш да бутнеш низ продавница и таа што ќе те фасцинира нема од глава да ти излезе ќе знаеш дека е таа таа :D јас 1 недела се трудев да најдам друга количка, не бре нема шанси 100видов и џабе макси плазата дури ја сонував :D
     
    На DaisyDream му/ѝ се допаѓа ова.
  11. DaisyDream

    DaisyDream Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2020
    Пораки:
    1.821
    Допаѓања:
    4.346
    Пол:
    Женски
    Tipicno za zena. Koga ke naumi nesto... :D So zdravje da se koristi i vozi so najubavo bebence vo nea. A jas drugata nedela ke odam i ke vi kazam sto sum kupila 8-|
     
    На Fenix05 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. IRBBB

    IRBBB Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 октомври 2019
    Пораки:
    8.272
    Допаѓања:
    33.441
    Пол:
    Женски
    Со здравје да си ја користите, бебо да се изнавози во нејзе.

    Скрос те разбирам, иста бев ко тебе. Маж ми за адората навиваше дека се склопуваше повеќе, заради гепекот, ама не, се заљубив и тоа е тоа. Цел гепек буквално ни го зафаќаше количката, ама љубов е. :D
    Е сега синко број 1 не сакаше ич, ама ич да се вози, ја изновозивме празна, со јакни и торби натоварена. Син број 2 засега дреми в количка, ама времето ќе покажи дали ќе ја искористиме овој пат или ќе остане за трето бебе. :)

    Ќе добиеш. Мене искрено на слика сите колички ми личат една на друга. Во живо е сосема поинаку, особено па возењето.
    Во Либерта имаше колички бебето (веројатно уште ги има), предобри, со одлична амортизација, ама па габарити, јас ко шо сум ситна ми се чини дека не се гледав од количката. А на слика не ми изгледаше толку масивна. (Пример давам)

    Исто, сега ми текна, имаше на чико еден модел со раздвоени рачки, многу незгодна за возење, особено со една рака.

    За тие што не се од мкд, наши пријатели ја имаат тутис уно 3+, прекрасна е, прелесна за возење.
     
    На DaisyDream и Fenix05 им се допаѓа ова.
  13. eleonora7852

    eleonora7852 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2013
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    дали најдовте Cossato количка ? :)
     
  14. AlchinovaR1979

    AlchinovaR1979 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2016
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    729
    Пол:
    Женски
    Не , не најдов . :|Си ја купивме Free on Trio Comfort и сум презадоволна.:)
     
  15. Kikikikiri0405

    Kikikikiri0405 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2016
    Пораки:
    824
    Допаѓања:
    913
    Пол:
    Женски
    I jas ja gledav ovaa ama ko bese poskapa nekade 12 13000 i slucajno nacekav na loco kroko model dosta namalen na 8500 mnoguu lesen i stabilen i nego go zemav a za ocoj model mn ubavai komentari slusnav baska sega e namalen
     
    На DaisyDream му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Srnapetra

    Srnapetra Активен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2021
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    49
    Iskustva so kolickava i dali e 3 vo1
     

    Прикачени фајлови:

  17. Miss_S

    Miss_S Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2022
    Пораки:
    2.341
    Допаѓања:
    4.671
    Пол:
    Женски
    Се смета за 3во1. Демек транспортер плус корпа која се користи и за седење и за лежење. Фактички 0+

    На овој тип баш за споредба истата ја ставив погоре не ми се допаѓа тоа што големата корпа не се собира и фаќа многу место во багаж. Треба посебно корпата/спортското седиште, да го собираш, посебно рамката.
    Инаку за парите е Ок.
     
    На DaisyDream му/ѝ се допаѓа ова.
  18. eleonora7852

    eleonora7852 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2013
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    како сте задоволни? Пред некој ден ја гледав ми кажаа дека е без корпа само со транспортер (со докупување на корпа би била 44000) па ме интересира искуство дали вреди дали сте задоволни?
    Зошто ја гледав и maxi cosi plaza+ комплет со корпа и транспортер беше околу 38000
     
  19. eleonora7852

    eleonora7852 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2013
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Здраво, потесниот круг за избор на количка е:
    Maxi Cosi Plaza+ (3 во 1) или
    Cybex Balios s (3 во 1)

    Би сакала да споделите искуства тие што ги имате користено овие модели зошто не сум во можност да одам да ги видам во живо (морам да лежам поради скратен канал и да си гледам онлајн :( )
     
  20. Besbes24

    Besbes24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2022
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    1.430
    Пол:
    Женски
    Maxi cosi plaza ja ima @Fenix05 , jas ja vidov vo zivo preubava, prakticna kako ke se pogodi ne znam. Cybex iato gi vidov jas koga prasuvav nemaa adapteri za transporterot rasprasaj se ubavo bidejki se poracvale a stigale za 2-3 meseci.