1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Количка

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 6 јануари 2011.

  1. DaisyDream

    DaisyDream Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2020
    Пораки:
    1.821
    Допаѓања:
    4.345
    Пол:
    Женски
    Stigna, super e, siva zemavme, ubavo izgleda, opcii isti kako poveketo kolicki na toj princip.
    Ne mi se dopadna samo sto mirisa na kinezarija, ama Made in China e, baska zapakovana vo karton, se nadevam ke izleze taa mirizba, ke ja soncam malce na vozduh na terasa.
     
    На Giiirl23 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    16.912
    Допаѓања:
    75.556
    Пол:
    Женски
    Мене второво моментално ми има 6г и 20кг :D А ние сме баш големки, крупни, високи. Првото 20кг на околу 3ипол беше (а беше ептен над просек, над сите врсници) и ретко кое дете е толку големо. Он до 2г беше само во количка.
     
    На DaisyDream му/ѝ се допаѓа ова.
  3. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    16.912
    Допаѓања:
    75.556
    Пол:
    Женски
    А што е со Joie versatrax што никаде ја нема? Една изложена имаше во Енцименци, а сега на страната ја нема и таа (може ја купил некој) и вика достапна само во Битола. Тополино исто, ја немаат во Ск. Во магацин вика достапна, што мислам истата е таа една што ја продаваат и од Енцименци... Ниту трио нема никаде.. :?: Ги прашав Тополино, вика не гарантираме дека и до летоска би имале... Кај би ја нашла? Баш се заљубив во количкава...
     
  4. Мариаа.

    Мариаа. Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2016
    Пораки:
    3.379
    Допаѓања:
    24.945
    Пол:
    Женски
    Количкава и на мене ми е љубов.
    Толку практична,убава,лесна... милина е.
    Иначе во Енцименци би ти ја донеле и тука во продавница ако ја има на залиха во Битола ,исто беше и јас кога ја купував.

    А ,пред некое време случајно забележав дека и во Чарли ја продаваат. Е сега не знам дали е ок, зошто за други работи се жалат од Чарли. Па види ,провери
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  5. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    16.912
    Допаѓања:
    75.556
    Пол:
    Женски
    Некако демек ми е рано (24та нед сум), а дуото е сега на акција (трио не ни сакам)... па во мисла сум дали да чекам, да не ја снема скроз или да си ја порачам црнава... :?:
     
    На Мариаа. му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Giiirl23

    Giiirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2021
    Пораки:
    484
    Допаѓања:
    337
    Пол:
    Женски
    Се мислам меѓу оваа и Quad Jungle. Ја имате некоја оваа travel system, пониска е ептен?
     

    Прикачени фајлови:

  7. angel4444

    angel4444 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2016
    Пораки:
    627
    Допаѓања:
    704
    Пол:
    Женски
    Screenshot_2024-04-10-22-06-44-03_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Искуства со количкава на Кика Бу? Освен цената што ми е прифатлива, некако и највеќе око ми фати :D Гледав колку прелесно се склопува и не е воопшто комплицирана и гломазна да зафаќа место :)
     
  8. maichka

    maichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Мамички според вас поискусните (дека мене ми е прво бебе) кои колички се поквалитетни: maxi cosi или chicco? Цените им се исти скоро 40.000 ден... се мислиме ептен.... и кој месец ја купивте количката и другите раб за бебето
     
  9. Skyler

    Skyler Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2022
    Пораки:
    3.754
    Допаѓања:
    12.038
    Пол:
    Женски
    Јас сум задоволна од Чико. Тогаш многу набрзина ја купив, ич не разгледував ама среќа се погоди. Сега да бирам, би бирала некоја поголема, транспортерот брзо се надраснува, а второто дете и во корпата и спортскиот дел пократко се возеше зашто покрупен е. Сега ја користам за успивање низ дома, за надвор имам летна ама здравје планирам за некој месец да ја вадам пак надвор за третото дете.
    Инаку вака за квалитет немам збор стварно, како нова е, а користена ептен. И со Макси нема да згрешиш ја фалат многу ама немам лично искуство да ти кажам.
     
    На maichka му/ѝ се допаѓа ова.
  10. maichka

    maichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Фала ти многу ... и за maxi комшикава ми вика транспортерот дека и бил нај не искористена работа ... ама па како без транспортер :?: имаат акција сега некоја во енци менци за купена количка чико ти даваат хранилка за бебе многу убава (вака на изглед дека многу многу не се разбирам) ама оа домашниве ме предомислуваат било рано имало време :?: јас сакам да почнам да си купувам затоа што ниту една продавница за бебешка опрема не дава на рати со кредитна картичка од било која банка и реално во кеш се наеднаш да дадеш е малце повеќе пари... нека е живо и здраво бебчето ... алал да ти е мамичка на 3 деца :muscle::l:
     
    На Skyler му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Skyler

    Skyler Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2022
    Пораки:
    3.754
    Допаѓања:
    12.038
    Пол:
    Женски
    Најнеискористена е и кај мене зашто првото почна рано да се поткрева да разгледува, не сакаше баш да седи, па брзо го седнав во седиште во кола, а од 4месеци веќе почнав да го возам во спортскиот дел, измеѓу тоа се возеше во корпата.
    Второто го надрасна транспортерот брзо, инаку вака помирно бебе и лежи. Сум читала тука мајки до 9 месеци ги возеле во транспортер ама не знам на која фирма, веројатно некои поголеми модели.
    Ако сте високи фамилијарно барај поголеми за подолго да ги користиш.
    А каква е количката на Чико, пушти линкче, може некоја ја има баш таа, па ќе ти каже искуство.
     
    На maichka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. maichka

    maichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    овие ги гледав ...искрено на чико ми беа поубави ... ама вака кога се шетам помини-замини секоја мајка бутка maxi:lol:
     

    Прикачени фајлови:

    • IMG_5922.png
      IMG_5922.png
      Големина на фајлот:
      415,6 KB
      Прегледи:
      71
    • IMG_5923.png
      IMG_5923.png
      Големина на фајлот:
      439,9 KB
      Прегледи:
      69
    • IMG_5924.png
      IMG_5924.png
      Големина на фајлот:
      339,2 KB
      Прегледи:
      70
    • IMG_5925.png
      IMG_5925.png
      Големина на фајлот:
      472,4 KB
      Прегледи:
      70
    На snowwhite.24 и Fenix05 им се допаѓа ова.
  13. Fenix05

    Fenix05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    7.656
    Пол:
    Женски
    Јас ја имам плаза + на макси баш страна две назад пишував на долго и широко за неа :D:D
     
    На maichka му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Mandela

    Mandela Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2022
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.640
    Пол:
    Женски
    Сите овие се убави, само имај во предвид дека Plaza + е прилично голема, ти треба баш голем багажник за да ја собере :)
     
  15. maichka

    maichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Главата шашма ми стана :lol: рано ми е за купување не сум ни влезена во 5ти ама сакам да почнам да купувам да не ми дојде наеднаш давање пари ...
    Па и не ни е баш голем :?: ама па само тоа во гепек би било ... здравје за на одмор алишта само за бебе ... за мене и мм купачи и гаќи само :rofl:
     
  16. Sunrise!!!

    Sunrise!!! Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2023
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    423
    Пол:
    Женски
    Чико количките во март беа 27.000 на попуст плус и ваучер добиваш. Јас би почекала ако си 5ти месец да фатам некој попуст
     
    На maichka му/ѝ се допаѓа ова.
  17. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    16.912
    Допаѓања:
    75.556
    Пол:
    Женски
    Мислам дека уште им важи тоа со ваучерите... до кај почеток на јуни.

    @maichka скоро имав можност да повозам бебче во Чико трио бест френд и количкава е ко тенк. За да ја качиш на тротоар и сл, огромен напор треба да дадеш. Многу некако тешка за возење ми се виде... Maxi Cosi вака преубави се, ама кога отидов и ги видов во живо се шлогирав колку се гломазни :D Не изгледаат на сликите дека се така големки, големи задни тркала, мн големи кога се склопени...
     
    Последна измена: 2 мај 2024
    На maichka му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Skyler

    Skyler Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2022
    Пораки:
    3.754
    Допаѓања:
    12.038
    Пол:
    Женски
    Зашо бе, може па навика е :D Јас четврта година по ред дома ја возам секоја вечер, за трио бест френд зборам. И за надвор многу ја користев.
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Mandela

    Mandela Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2022
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.640
    Пол:
    Женски
    chicco-kolica-best-friend-sva-tri-nastavka-buggy-board-slika-198010185~2.jpg
    За да ја качиш на тротоар само тука треба да ја ставиш ногата и практично се подига сама без никаков напор.
     
    На Skyler и mariz им се допаѓа ова.
  20. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    16.912
    Допаѓања:
    75.556
    Пол:
    Женски
    Е може, тоа не го пробав хахаха Ама пак тешка за вртење некако... дали дека полесни колички имам возено :D За првото и второто имав Chicco trio sprint, а потоа една летна чико... таа уште си ја имам, а спринтот ја продадов дека ниски ми беа рачките... Сега ептен око и фрлив на Joie versatrax, па ако нешто не ме премисли, таа ќе ја купам :D