1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Количка

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 6 јануари 2011.

  1. јolene

    јolene Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2017
    Пораки:
    1.283
    Допаѓања:
    5.708
    Пол:
    Женски
    Дали случајно овие од joie ги проба?
    Јас сакам со воздушни тркала, пошто одиме по секакви терени. Оваа што ја имам сега е перфекна, ама тешка и цел багажник ни фаќа. Сакаме сега за одмор, да сме во состојба и нешто друго да понесеме освен рамка и спортко седиште.

    или некој друг ако ја има да каже, joie litetrax pro air? Во сабота ќе одам да пробам, не знам дали ќе дадат да седне дете во нив.
     
  2. Lavender13

    Lavender13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2022
    Пораки:
    1.267
    Допаѓања:
    3.632
    Даа, супер беше и таа, само јас сакав со помали тркала за патување, затоа се одлучив за друга.
     
    На јolene му/ѝ се допаѓа ова.
  3. marrisa

    marrisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2024
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    231
    Пол:
    Женски
    Ние земавме чико трио, ама имам уште да терам до пораѓај и не можам да ти дадам совет додека не го возам бебето :D. Ја земавме бидејќи до 09.05 имаат попуст 20% ако земеш два производи. Земав и душек за да го искористиме попустот. Плус ни дадоа ваучер од 6000 што можеш на истата сметка да го искористиш и баш поволно дојде.
     
    На maichka, mariz и merriel0 им се допаѓа ова.
  4. maichka

    maichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Уште се мислам искрено... мислам дека мм ќе пресуди :D мене и двете премногу ми се свиѓаат :lol:
     
  5. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    16.911
    Допаѓања:
    75.555
    Пол:
    Женски
    Јас му се мислам да му ја отидам до Енцименци по Joie versatrax. Ја немаат изложено, ама ја видов еднаш во живо... па додека е на акција да си ја порачам. Ќе земам и душече, немам тоа... да искористиме попуст. А и ваучер ваљда ќе ни следува. Ќе заокружам 30.000 и нешто ситно, за ваучерот од 6000 :D Ваљда на тој принцип е, јас битно испланирав :rofl:
     
    На maichka му/ѝ се допаѓа ова.
  6. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    16.911
    Допаѓања:
    75.555
    Пол:
    Женски
    Има некој искуство со Cangaroo, поточно еве и оваа. Како бекап план и оваа доколку не ги донесат Joie versatrax...На маж ми многу му се засвиѓа оваа. Височка рачка, вака стабилна доста и 3 во 1 е, со зимски покривки, торба... Големината и исто како Joie versatrax, па ќе ја собере и во мојата кола :D 066bt5310699v_1.jpg
     
    На Lady Miami и merriel0 им се допаѓа ова.
  7. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    3.149
    Допаѓања:
    4.850
    Пол:
    Женски
    Ве молам за препорака за летна количка што не зафаќа место. Има ли некои чадор колички што се подесува висината на рачките, ја гледав чиполино мајли ама некако ниска ми е, јас и маж ми сме високи и некако ми делува ептен како играчка. Дали некој има искуство со колички од Либерта, таа стела ми фаќа највеќе око.Со оглед на тоа што ми треба само за летово барам поефтина количка. Еве кои модели ги гледав, ве молам за совет и мислење.
    Screenshot_20240506_144647_Chrome.jpg Screenshot_20240506_144735_Chrome.jpg Screenshot_20240506_144812_Chrome.jpg Screenshot_20240506_144858_Chrome.jpg Screenshot_20240506_145052_Chrome.jpg Screenshot_20240506_150005_Chrome.jpg Screenshot_20240506_150114_Chrome.jpg
     
  8. nymeria snow

    nymeria snow Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2016
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво! Дали знаете дали во Мк воопшто некаде се продаваат stokke количките?
     
  9. Mandela

    Mandela Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2022
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.640
    Пол:
    Женски
    Во Hello Baby (hellobaby.mk на инстаграм) има некои модели. Имаат продавница во близина на Vero Jumbo.
     
    На nymeria snow му/ѝ се допаѓа ова.
  10. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    3.149
    Допаѓања:
    4.850
    Пол:
    Женски
    Има ли летна количка на која се подесува висина на рачките? Високи сме со мм и тие што ги гледав како чадор ми се некако ниски.
     
  11. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.567
    Допаѓања:
    16.860
    Пол:
    Женски

    Ја проба ли Joie? Иста е летната што ја гледав во тополино, ми се бендиса на слика ама ја немам во живо видено. Сакам да не зафаќа простор многу, морам деновиве да купам и не знам што да правам
     
  12. јolene

    јolene Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2017
    Пораки:
    1.283
    Допаѓања:
    5.708
    Пол:
    Женски
    Купив. Joie Mytrax зедовме. Како спортска количка е демек. Ја зедовме неа оти има телескопска рачка, таа другата што ја мислев немаше. Е оваа нема воздушни тркала, ама ок е. Малата ја бендиса.
    За возење е исто ок, има огромна сенка, што мене ми беше битно, оти малово не сака да ја пече. Е сега јас предходно користев една германска количка, што уствари имаше ненормална добра вожна, па сега оваа ми е ла ла. Ама и оваа е авион во споредба со тие со малите тркала.
    За компактност, па има и други што секако многу многу помалку место зафаќаат, ама тие мене ни ми вршат работа, оти ние, особено сега кога времето е убаво, сме постојано негде. Или на планина или на езерео или во парк. Значи ми требаше некој компромис помеѓу гратска и поспортска. И точно тоа е компромис. Реално бев скржава да дадам повеќе пари за туле. Ама уствари оваа е и компромис за носење во багажник. Потеренска би била и многу многу поголема.
    Прогуглај ја на Јутуб има видеа, колку да добиеш ориентација. Ама генерално, однос пари и квалитет е супер. Оти додека бев таму и таа на Стокке ја пробав зимната, мојата стара, па и оваа, се возат многу полесно.
    А и друго и оваа скоро па се вози со една рака. Е тоа мене и те како ми е битно, да можам да ја туркам лесно и со една рака, во случај малата да ми биде во раце или кенгур на мене.
     
    Последна измена: 10 мај 2024
    На Carolin. му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.567
    Допаѓања:
    16.860
    Пол:
    Женски

    И ние дома не сме прибрани, јас реално сакам летна зошо оваа што ја имам 3во1 зафаќа многу простор пола багаж, голем ни е ама пак да тргнеш негде место за уште еден куфер има и толку. А имаме и летања со авион не ми се носи сега оваа што ја имам од причина да не ми ја искршат по авионине па после на другиве 2 дела што да им правам, треба да ги фрлам, а вака летна па и да ја скршат нема да ми е толку криво искрено. Другарка има во германија земено joie 3во1 по слики се многу слични со оваа што ја сакам. Еве ја таа што ја гледав, мене сите слични ми се од joie. За по одмори јас би купила и поефтина ама тие што се поефтини се до 15кг, а бебо сеа има 12-13кг, оваа ми е најдобра со однос на цена и квалитет
    Screenshot_20240510_163021_Chrome.jpg
     
  14. Giiirl23

    Giiirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2021
    Пораки:
    484
    Допаѓања:
    337
    Пол:
    Женски
    Колку пари е? :) И дали е многу ниска или не?
     
  15. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.567
    Допаѓања:
    16.860
    Пол:
    Женски

    Ја немам видено во живо и мене тоа ме кочи, иначе 6000ден е. Плус до 22кг на бебе може да се користи
     
    На Giiirl23 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Giiirl23

    Giiirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2021
    Пораки:
    484
    Допаѓања:
    337
    Пол:
    Женски
    Немам јас ни каде да ја видам во живо и затоа сè уште се мислам меѓу оваа, Quad Jungle и една од Kikka Boo. Морам веќе деновиве да одлучам. :)
     
  17. јolene

    јolene Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2017
    Пораки:
    1.283
    Допаѓања:
    5.708
    Пол:
    Женски
    Ја немам видено, или па била таму, ама оти барав друго, не сум ја ни загледала.
    Побарај на Јутуб имаат скоро за сите колички како презентација. Може ќе ти е од помош.
    Оваа што ја зедов, ја возев вчера цел ден. Не е лоша. Ама има и многу подобро и нормално поскапо.
    За парите што викаш ти арни се. Убава изработка се. И сличен дизајн се сите, да.

    Едит. Ама овој модел според спецификациите е до 15кг. Оваа јас што ја купив е до 22кг. Провери баш уште еднаш. Или јас погрешно сум видела.
     
    На Carolin. му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Prinsess_Eva

    Prinsess_Eva Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2020
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    919
    Пол:
    Женски
    Мајки дали случајно некаде имате сретнато спојки за летни колички? Да може две колички да се спојат како близначки да може да се возат?
     
  19. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.567
    Допаѓања:
    16.860
    Пол:
    Женски

    Аliexpress
     
  20. snowwhite.24

    snowwhite.24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2023
    Пораки:
    675
    Допаѓања:
    449
    Пол:
    Женски
    Дали количките на chicco вредат за парите? Повеќето се над 40000, па претпоставувам имаат и попусти зошто вака ми делуваат скапо. Едниов модел оди со подарок креветче.
    Дали третиот дел од количката (не знам за што е) се користи? Дали овие модели се добри? Искуства? Не знам какви да гледам.
    1.
    9EB1FEA1-C6D1-443B-BFBF-29547C1432F3.png
    85395BF1-3FC7-4367-8AD7-EA9423E1443F.png 2
    3. 19219C70-0BEA-462C-9D7F-5C869B53BC7E.png