1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Количка

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 6 јануари 2011.

  1. Besbes24

    Besbes24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2022
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    1.285
    Пол:
    Женски
    Da majka a nema seuste 4 meseci:D:D veke dupliravme rodilna tezina, se vrti sam na mese, akrobacii niz cela spalna. Visok na tatko mu ke bide hahah.
     
  2. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    16.250
    Допаѓања:
    73.851
    Пол:
    Женски
    И кај мене првото само едвај до 4м го собираше :lol: 56цм роден.. незнам колку беше ама знам не го сибираше веќе. Еве го сега 9г, а дечко од 150цм е :l: Е женската беше поситна, ама мадам сакаше да седи од 4м и стануваше уште во корпата :rofl: И оваа корпа сега е 70цм.. ќе видиме што гени ќе фати оваа женска :)
     
  3. Besbes24

    Besbes24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2022
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    1.285
    Пол:
    Женски
    Au masala majka, maze od sega si imas. Sepak korpa spored mene treba. Nie izleguvame cesto i po 5 6 saati koga ne bese zesko pa vo transporter ne e preporaclivo tolku vreme a vo korpa i si spiese udobno.
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  4. TammiB5

    TammiB5 Активен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2023
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Јас исто маста ја извадив на корпата. Транспортерот се искористи само првата недела кога одевме на преглед кај педијатар. Сега ни седи како седиште во кола. Од сите делови транспортерот ни е најмалце користен, а сите ми викаа дека без тоа не сме можеле. Јас уште не го вадам од корпа се додека си е комотен внатре :rofl:
     
    На BellaBibi и Fenix05 им се допаѓа ова.
  5. YellowLedbetter

    YellowLedbetter Активен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2023
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Здраво, имам фри он џој количка. Никако не можам да ја склопам. Совет од некој што има иста
     
  6. TammiB5

    TammiB5 Активен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2023
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Има едни како штипки на страните ги потегнуваш и креваш нагоре. Прелесна е за склопување.
    Нели кога ќе го извадиш седлото каде што седи новороденчето, пред да ја спуштиш рачката, има од страните како штипки, стисни ги и крени ја количната во вис -толку аххаха. Ако ти треба помош пиши ми во лп ќе ти пратам видео
     
  7. Feniksgirl

    Feniksgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2022
    Пораки:
    1.699
    Допаѓања:
    3.068
    Пол:
    Женски
    @Fenix05 мила прочитав ти ја имаш maxi cosi plaza. Како сте задоволни? Вреди ли за парите? И дали следува торба со нејзе?
     
  8. Fenix05

    Fenix05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    2.395
    Допаѓања:
    4.842
    Пол:
    Женски
    Ја имаме да.
    Доста е гломазна, во кола фаќа доста простор, среќа имаме широк гепек па по должина ја ставаме и има уште пола гепек празен.
    Кога е со корпата е доста тешка за кревање,спуштање по тротоари, ама е многу комотна убава цврста корпа па нормално да има и свои маани поради тоа. Бебе макс искористи во корпата, денски дремки му се сите таму, први 3 месеци стоеше на гарнитура си го нишкав спиеше сега сеуште ми е монтирана на количка и шетаме во неа.
    Од утре планирам да го активирам третиот дел за надвор зошто веќе не спие кога шетаме па барем да си гледа, низ маало шетаат доста со истата ми личи баш комотен и тој дел.

    Транспортерот (го имаме cabrio fix сега гледам е понуда со друг малце поевтин) е супер ортопедот го пофали поради перничето, е сега ептен го поти бебо, мада на +35степени нормално е, па затоа го користиме само за кратки релации во кола.

    Не ми се допаѓа што мноооооогу крцка цела количка буквално од 1 недела користење почна да квичи на 5 места. Многу ме иритира тоа, ваљда зошто не очекував на 45.000 (редовна преку 60 мислам) да крца како на дедо ми точакот од втора светска војна.

    А да сега се сетив па едит. На собирање количката често знае да не се затвори па од 10та ја склопуваме, а нели во продавница ти ја презентираат цаап цап со 1 прст затварање.
    Во глобала сум задоволна, освен овие финеси што ме иритираат.
     
    На Feniksgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Feniksgirl

    Feniksgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2022
    Пораки:
    1.699
    Допаѓања:
    3.068
    Пол:
    Женски
    Супер фалаа ти:l:
     
    На Fenix05 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Beth89

    Beth89 Активен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2021
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Zdravo, dali nekoj ja ima ovaa kolicka da spodeli iskustvo dali e lesna ramkata, dali ima dobra amortizacija i udoben transporter?
     

    Прикачени фајлови:

  11. Fenix05

    Fenix05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    2.395
    Допаѓања:
    4.842
    Пол:
    Женски
    Мајки вие што ја имате Maxi cosi plaza+ дали третиот дел што е за седење, може да се постави скроз рамно ? Има 3 позиции ама кога ќе ја поставам најниско нозете му се во вис зошто кај газето е како под агол и не гледам поента зошто се симнува до доле?
     
  12. Meddy

    Meddy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2021
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    451
    Sakav da ve prasam majki za cybex kolickite kako da iskombiniram kako da zemam primer ova vo slikata e smao korpata neli? I kolku vreme e korisno ova pa posle na koj del se preminuva. Vo krs gledav imase 3delno cybex 50000. No ne razbiram ramnoto za sto e pa drugoto za sto e ako nekoj saka neka mi objasni kako da iskombiniram za da zemam planiram od grcija
     

    Прикачени фајлови: