1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Количка

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 6 јануари 2011.

  1. Besbes24

    Besbes24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2022
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    1.429
    Пол:
    Женски
    Imaat i prodavnica, sum bila licno. Ova ako ne se lazam e germanska firma, konkretno kolickava ne ja gledav ama od ova firma gledav dr raboti. Mislam za tie pari e ok, vrsat dostava kaj nas samo bez da ja vidis e dali pravat zamena ako ness ne e vo red toa ne znam. Inace sigurna strana e bidejki imaat prodavnica i toa 2 3 mislam.
     
  2. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.682
    Допаѓања:
    23.711
    Пол:
    Женски
    Ние ја имаме Cybex Balios S lux 3 in 1, презадоволни сме.
    И дизајн и практичност се супер, прелесна е за маневрирање.
     
    На Meddy му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Miss_S

    Miss_S Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2022
    Пораки:
    2.333
    Допаѓања:
    4.652
    Пол:
    Женски
    Баш Estelle ја имаме. Се надевам не доцнам со одговор. Ја возевме често и искористена ни е. Негативна страна, рамката на спортското седиште, тоа главното, бар на нашата е фиксна и никако не се витка, треба комплет да ја расклопиш за да ја собереш. Многу место зафаќа во багаж.
    Ако имаш буџет мислам од тој аспект Елит е подобра.
    Инаку со возење сме немале мака.
     
    На lala15 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. PoisonIvyFatale

    PoisonIvyFatale Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    Здраво. Прва бременост ми е па некако сум многу изгубена. Сакам да е 3 во 1 количката па изборот ми падна меѓу овие цените им се некако најповолни:
    1. Kinderkraft x moov 3 vo 1
    2. Chicco trio best friend
    3. Bebeconfort 3 vo 1
    4. Или некој од моделите на Kikka Boo да ми препорачате?
    Ве молам за искуства и препораки и дали да се инвестира во некоја поскапа како maxi cosi plaza читав дека најмногу се купува? 4F2975B3-8DA5-4018-9DD1-D28E5D15FEBE.png ADBCDDBD-1832-447A-A00D-44616DC0A6B1.png 9DBE31A3-192B-4112-8CD1-2C77C40ECAF5.png
     
  5. Xxxx2

    Xxxx2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2015
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    122
    Пол:
    Женски
    За таа од Чико имам слушнато многу пофалби. Види ги во живо ако можеш.
     
    На PoisonIvyFatale му/ѝ се допаѓа ова.
  6. marrisa

    marrisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2024
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    229
    Пол:
    Женски
    Јас ја имам Чико Бест Френд и мене ми е тешка количката. Пишав неколку страни претходно.
    Немаме лифт во зградата и мора маж ми да ми ја симнува/качува по скали. Е сега јас сум слабичка и немам нешто многу сила.
    Затворање/отворање со една рака за мене е незамисливо.

    Корпата е ок, сака да си спие во нејзе и да го шетам.

    Транспортерот, ортопедот во Систина ми искоментира дека е детето е малце во седечка положба и не и се допаѓа. И некако многу ми е стуткано, нонстоп го гледам дали е се ок додека стигнеме до крајна дестинација. Самото местење на транспортерот ме иритира. Тоа каишот што треба да го напикаш во едно тесно просторче, можеле малце пошироко да го направат. Маж ми пцуе на секое местење во кола :D

    Третиот дел го немаме искористено дека е сеуште мало бебево.

    Исто така мора да имате поголем багашник за количката дека не е воопшто мала и зафаќа простор.

    Најубаво отиди во Енци Менци и испробај ја. Пробај да ја повозиш, кренеш... јас тоа не го направив од неискуство...
     
    На Лалина и PoisonIvyFatale им се допаѓа ова.
  7. nikja

    nikja Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2021
    Пораки:
    2.113
    Допаѓања:
    2.046
    Некој да препорача добра количка за близнаци
     
  8. TammiB5

    TammiB5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2023
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    644
    Пол:
    Женски
    Моја препорака ти е ако си во можност да ги видиш на free on количките. Ние ја земавме, исто 3 во 1, словенска марка се, не се прескапи во цена, лесна количка, брзо се склопува, и сите три дела ми се максимално искористени.
     
    На PoisonIvyFatale му/ѝ се допаѓа ова.
  9. lala15

    lala15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2014
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    62
    Не сме земале уште, се двоумам за неколку модели ама сакам прво да ги видам во живо, не вака по интернет. Инаку ако зафаќа место ми е проблем бидејќи планиравме во кола да ја чуваме оти немаме лифт, а сме на 4ти кат, така да можеби ќе барам друга. Инаку чиполино како марка ги фалат доста, а и цените се пристапни.
     
  10. Miss_S

    Miss_S Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2022
    Пораки:
    2.333
    Допаѓања:
    4.652
    Пол:
    Женски
    Види го ова мое мислење

    За начинот на собирање. На Estelle, фактички рамот не фаќа многу место, додека користиш транспортер и за возење и во кола не е проблем.
    Кај нас помала кола, транспортерот на седиште, рамот во багажникот го стававме. Е сега седиште за во кола имаме, рамот во багажникот, овој спортскиот дел, не ни го собира таму, мора и тој во делот за седење и фактички ако сме излезени со таа количка и во кола ние двајца плус ќерка во седиштето и ова од количката и кнап е и внатрешниот дел накрцан.
     
  11. lala15

    lala15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2014
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    62
    А нашата кола е со две врати :rofl:значи овој модел отпаѓа скроз. Ти благодарам многу, добро што ми го кажа ова инаку ќе се зезнев. Мене баш тоа ми беше битно, да ја бери во багажник во кола да не мора да се малтретирам на секое со расклопување. Значи да барам други модели...
     
  12. Miss_S

    Miss_S Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2022
    Пораки:
    2.333
    Допаѓања:
    4.652
    Пол:
    Женски
    Чиполино од сите модели имаат видеа на YouTube. Може и таму да ги разгледаш околу начинот на собирање, складирање.
     
    На lala15 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. hannnah

    hannnah Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    F68EC0BD-518E-4444-83DA-959F520040C9.jpeg Каква количка ми препорачувате за дете 24кг? Не за секојдневна употреба но за на одмор, патувања итн. Дали кај нас може да се најде нешто слично на ова? Фала однапред!
     
  14. Kala22

    Kala22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2014
    Пораки:
    638
    Допаѓања:
    752
    Да прашам Cybex Balios Lux 3 во 1 каде ја има кај нас? Никако да најдам на нет..
     
  15. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    4.543
    Допаѓања:
    32.389
    Пол:
    Женски
    На krs.mk ги има Cybex количките мила :)
     
    На Kala22 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Feniksgirl

    Feniksgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2022
    Пораки:
    3.092
    Допаѓања:
    5.200
    Пол:
    Женски
    Иначе преубава е, мене многу ми се свиѓаше ама беше доста поскапа од Максито, и плус у Грчка дупло поефтино. Ама не ми се зимаше од таму заради рекламации и сл. Иначе преубава е.
     
    На Лалина и Kala22 им се допаѓа ова.
  17. Kala22

    Kala22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2014
    Пораки:
    638
    Допаѓања:
    752
    И мене ептен ми фати мерак а скапичка е стварно, а гледам и во Србија е поевтина и стварно се мислам за неа. Ако може па и од таму да си ја земам, ако не ќе размислам за опции тука.
     
    На Feniksgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Feniksgirl

    Feniksgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2022
    Пораки:
    3.092
    Допаѓања:
    5.200
    Пол:
    Женски
    Јас ќе ја земев од Грција, некои 600 евра беше на попуст, замисли разлика која. Ама ептен ме предомисли тоа за рекламации и сл. И затоа ја земавме Плаза на Макси кози. Па сега одвај чекам да се роди да ја сефтосам.:inlove:
     
    На PoisonIvyFatale и Kala22 им се допаѓа ова.
  19. PoisonIvyFatale

    PoisonIvyFatale Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    Здраво каде ја најдовте во Грција толку евтина? Секаде каде што гледам е околу 900 евра
     
  20. beachedd

    beachedd Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2020
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    77
    Пол:
    Женски
    Каде во Грција за таа цена? И јас ја гледав таму ама беше само спортското седиште + се доплаќаше за транспортер и зимската корпа. Во Солун не ја најдов никаде за помалку од 900 евра, плус од боја до боја варира цена ( барем јас не успеав). И ако е толку било каде околу нас ,се исплати заради поврат на данок.

    Инаку ја имам јас, ја земав од Крш со 10% попуст, околу 45 илјади доаѓа.
    Вака изгледа достс лесна и практична, а не е ни голема. Ќе видиме во употреба кога ќе биде.
     
    На Kala22 му/ѝ се допаѓа ова.