1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Количка

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 6 јануари 2011.

  1. SuNsHiNe989

    SuNsHiNe989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    201
    Ние имаме ваква количка и сум задоволна мислам дека ја купивме 4500 ден на некоја акција, за парите е супер. Исто така имаме и летна количка од Bертони која ја користам многу повеќе од другата меѓутоа имам проблем со вртење на тркалата и не ја препорачувам , значи проблемов не е само до нашата количка туку кај повеќето за кој што имам прашано.
    Ваква е летната количка
     

    Прикачени фајлови:

    • bertoni.jpg
      bertoni.jpg
      Големина на фајлот:
      6,5 KB
      Прегледи:
      523
  2. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Ние ја имаме Bertoni City и сме премногу задоволни. Ја плативме 9100 и вреди секој денар. Многу лесно се управува што е ептен важно според мене. Мене ептен ми се погоди. Предобра! Имам и голем багажник за кога си пазарам имам и послужавник за детето, ептен ми е топ. Имам и супер зимска прекривка. Еве како изгледа количката

    [​IMG]

    Е сега за ваква количка жаба систем нормално треба да знаете дека зафаќа повеќе место склопена од оние што се чадор систем.

    Инаку имам полесна да речам летна количка од Џамбо но иако е многу помала кога ќе се склопи а и расклопена и е полесна, многу е потешка за управување. Сепак за парите е ОК.

    Постар модел на оваа е, но се скоро скрос исти

    [​IMG]
     
  3. suzan-33

    suzan-33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2010
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    13
    Ние ја имаме оваа количка презадоволна сум лесна е пердув не зафаќа простор подвижна лесна за управување амортизација топ целата се вади се пере во машина најисплатливото нешто од се што сме купиле до сега.

    А ја имавме во почетокот бертони комби катастрофа гломазна нестабилна амортизација нула тешка еден тон не би ја препорачала на никој
     

    Прикачени фајлови:

  4. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    еве да се пофалан, ние само што ја земавме оваа количка..

    ми изгледа доста цврста и стабилна,па ќе видиме понатаму како ќе се покаже
    инаку се мислевме помеѓу 2011 и 2012 и сепак ја земавме 2011 :)
     

    Прикачени фајлови:

    • Leo2011.gif
      Leo2011.gif
      Големина на фајлот:
      52,7 KB
      Прегледи:
      409
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  5. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Ај со здравје да си ја користите за малечкото. ;)
     
    На Unique.chick му/ѝ се допаѓа ова.
  6. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.049
    Еве ние што земавме
    [​IMG]

    Јас сум задоволна, малечка е, многу лесна, мене ми е совршена. Е сега не се ротира рачката, но не е важно. Се спушта на ниско за лежење, па ја ставам малата да поспива во неа, еднаш дневно.
    Се надевам не сме погрешиле во изборот.
     
    На Annath, girl1985 и Unique.chick им се допаѓа ова.
  7. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    со здравје да си ја користите меу.. преубава е количката :)
     
    На meU му/ѝ се допаѓа ова.
  8. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.194
    И јас сакам ваква, ја видов на улица еднаш и се заљубив ама мнооогу е скапа, околу 700 евра :(
     
  9. Micika80

    Micika80 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    454
    Допаѓања:
    295
  10. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.337
    Допаѓања:
    51.761
    Пол:
    Женски
    Ние ја купивме оваа и сме многу задоволни, нема недостаток и многу лесна за ракување.
     

    Прикачени фајлови:

  11. Micika80

    Micika80 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    454
    Допаѓања:
    295
    http://www.bebeconfort.com/products/pus ... loola.aspx
    http://www.bebeconfort.com/products/car ... isfix.aspx

    Ние од цел град што го прошетавме се одлучивме за оваа количка, заедно со транспортерот во лежечка позиција кој се става на наместо седиштето и се добива мини количка за бебе до 6 месеци. Многу е лесна и многу малку простор фаќа при склопување.
     
  12. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.818
    Допаѓања:
    102.664
    Пол:
    Женски


    Кај нас е околу 1000 евра , ама што знам мене па не ми е баш нешто убава , но секој си има различен вкус :D ;) а вака поголемо дете може ли да седи во неа од 1 година па нагоре баш ме интересира оти не ја гледам многу многу стабилна.. :?:
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Micika80

    Micika80 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    454
    Допаѓања:
    295
    Количката е екстра, а за стабилност нема збор,може на изглед поради висината да делува така, меѓутоа во пракса е многу стабилна и функционална и за деца над една година.
    http://www.stokke.com/en-us/stroller.aspx
    Еве овде ги има сите информации ако некој сака да си ја купи, оригиналната цена за основната верзија е 850 фунти, што значи дека секаде е од прилика 1000 евра, а ако се земат и другите додатоци од истата колекција испаѓа и 1500 евра.
    Може да не ти се допаѓа бидејќи нема класичен изглед на количка како што сме научени да гледаме , меѓутоа за се останато цената си кажува каква класа на количка е, а тие што веќе ја користат ќе ти кажат дека не би ја менувале ни за една друга.
    Јас првенствено мислев дека е поевтина и многу сакав да ја земам за син ми, меѓутоа во разговор со сопругот се договориме да не збеснуваме, и онака треба да купуваме и ново возило за мене, тие пари ќе ни требаат за учество за кола и одбравме друга варијанта, инаку во други околности ќе беше мој прв и единствен избор.
     
  14. MiAmor

    MiAmor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    2.570
    Пол:
    Женски

    Dali ima nekoja razlika pomegju Leo2012 i 2011? i kako ste zadovolni do sega?
     
  15. pepus

    pepus Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    156
    Ние сеуште немаме количка искрено во план сум само летна да купувам ама од 0+зашто само таа ќе ја искорирстиме
     
  16. MiAmor

    MiAmor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    2.570
    Пол:
    Женски
    дали некој има количка чиполино лео 2010 ,ме интересира сакам таква да купам??? вака ми изгледа супер а и не е скапа ..
     
  17. loki.c9

    loki.c9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2012
    Пораки:
    478
    Допаѓања:
    201
    види дали ќе можеш да најдеш од 2010, јас денес бев да купам и земав бертони количка со ташна и прекривка и транспортер за 10.000 ден а таа лео сигурно е 7000ден и рачките не се местат од напред. поздрав
     
  18. MiAmor

    MiAmor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    2.570
    Пол:
    Женски
    ние денеска си купивме количка на бертони -родео,дали некој има ваква количка и колку е задоволен од неа?? многу ми се свиѓа на изглед,не е скапа,тежи 8кг.едвај чекам да почнеме да се возиме со неа :)
     
    На loki.c9 и lepadama им се допаѓа ова.
  19. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    MiAmor izvini sto ne sum ti vratila ama iskreno ne vidov, inaku razlika pomegu Chipolino Leo2012 i 2011 nema voopsto ..nie sme prezadovolni , i da RACKATA SE ROTIRA, so nea ima tasna i zimska prekrivka. Ve molam da ne sirite dezinformacii
     
    На MiAmor и lepadama им се допаѓа ова.
  20. lepadama

    lepadama Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    157
    Со здравје да си ја користите и да се возите со малечкото. :*
     
    На MiAmor му/ѝ се допаѓа ова.