1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку ве разочарале роднините?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Tanjamm, 8 јули 2016.

  1. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    21.136
    Пол:
    Женски
    Многууу!!!! Причина? Стандард- имот.
     
    На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Designer

    Designer Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2018
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    861
    ПРЕМНОГУ! Со братучетка бев премногу блиска,секоја вечер со разговори до касно,правевме планови,се смеевме и плачевме заедно за се.Но,се додека имаше корист од мене излезе работава.Почна да се гледа со мој другар,и додека имаше корист од мене и за излегувања,и за се друго бев најсакана,се нај најј.Прекинаа,и сега не постојам.:x:x:x
     
    На Broken♡ и Scooby Doo им се допаѓа ова.
  3. Slow18184

    Slow18184 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2015
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    916
    Пол:
    Женски
    Многу ама искрено поубав ми е животот откако со одредени личности не разговарам ,си го покажаа нивното вистинско лице.Со некои едноставно не можеш да бидеш во добри односи.Колку си подобар и колку повеќе им угодуваш се повеќе те газат.Опрости еднаш,два пати ама повеќе не.
     
    На hermosa, Ygritte, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  4. newme

    newme Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2012
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Premnogu. A isto taka najmnogu tatko mi i brat mi ...I sekako najdobrata drugarka ...Ostanatite me gi ni komentiram pošto i nekako ne go dostignaa vrvot na bliski ličnosti za da bi možele do maksimum da me razočaraat ..
     
  5. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.640
    Допаѓања:
    116.323
    Пол:
    Женски
    Секој ден! ;( :@
     
    На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Ursi

    Ursi Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2018
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    1.351
    Пол:
    Женски
    Од сопствената баба и тетка сум разочарана затоа што многу ја озборуваат мајка ми.
    Дури и пред мене пробаа да ја оцрнат но јас само ја прашав баба ми едно: Како е можно една мајка толку да не си го сака сопственото дете? Па таа ги родила и растела двете. Таа секогаш повеќе ја сакаше тетка ми и двете одсекогаш озборувале роднини и комшии заедно па исти се. Тоа баш ме разочарува жал ми е за мајка ми но фала богу тука е и вујко ми кој е секогаш тука за неа.
     
  7. Stories

    Stories Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2015
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    1.514
    Пол:
    Женски
    Од тие што ги сметав за поблиски, повеќе сме се дружеле и гледале, се разочарав многу.
    Од тие што и не сме биле многу во контакт, позитивно ме изненадија.
    А уште пробувам да ги оправдам првиве. (facepalm)
     
  8. Kikiccc

    Kikiccc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    1.169
    Допаѓања:
    1.049
    Пол:
    Женски
    Иста ситуација сме само она на 18 год се забремени и кај и да е ќе сс мажи, јбг
     
  9. Ciel

    Ciel Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2019
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    2.128
    Пол:
    Женски
    Камо да можевме да ги бираме роднините. Одам по улица ги поздравувам и ми ја вртат главата сите се прават дека не ме знаат од ко почина татко ми никој од роднините не ме има погледнато барем да прашаат како сте или по улица да ме поздрават но тое е господ им го оставам!
     
    На worrieddd, buba4e89, LanaSGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.529
    Допаѓања:
    7.421
    Пол:
    Женски
    Секаде е така,не се секирај....тоа е животот:(
     
  11. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.495
    Од неколкумина.
    Ама со разочарување до бесконечност.
    Висеа кај нас, мајка ми ги хранеше, животите им ги средивме. Ги воспитуваа моите во отсуство на нивните родители, им даваа пари за школо, заслон кога немале каде да одат, рамо за плачење, храброст, години и години наназад.
    А сега... па сега кога ја заврши некој друг родителската улога им текна да глумат среќно семејство, па еве ни по родендени на деца не канат.
    Да цитирам една моја професорка - ма згази то дур је гњида.
    Во мене се скрши нешто и повеќе сум подготвена да помогнам на непознат него ли на роднини. Никогаш. Повеќе. Нема.
     
    На Justicija, cresa-jagoda, worrieddd и 7 други им се допаѓа ова.
  12. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.529
    Допаѓања:
    7.421
    Пол:
    Женски
    Кај нас викаат,подбутниги го ако се дави
     
    На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
  13. LanaSGirl

    LanaSGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Веќе ги заборавив како изгледаат..Воошто не ме интересираат. Како мали се дружевме ама повеќе не зашо почнаа да се прават дека не ме познаваат и јас де оддалечив од нив. И подобро ми е без нив.
     
  14. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    21.136
    Пол:
    Женски
    Исто, градеа они кариери.. деца мајка ми им исчува. И внуците им ги чуваше, ги криеше од закани...
    Префлија што дале помош(како доктори). Грабнаа имот за кој додека беа старите живи ни плунка немаа фрлено. Мајка ми и сметки плаќаше и одржување, даноци.. ама они реновирале и нивно е..
    Уште лути што не ги викнав на свадба, откако ме избркаа од свое.
    Толку...
    Ме заболе за нив, ме болат зборовите дека помагале за брат ми.
    А се се смени откако останавме сами ја и мајка ми.
     
  15. Shalitra

    Shalitra Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2018
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    1.965
    Пол:
    Женски
    Не можат толку да ме разочараат,колку што можам јас да им простам.Тоа е паднатата природна на човекот,острастена душа,повеќе што се бори за материјалните добра отколку духовните.Семејството да ми е живо и здраво,другите како си мислат нека прават,секој ќе си даде одговор еден ден ;)
    Во принцип сите биле испочитувани од наша страна,и со сите си имаме коректен однос.
     
    На Heartagram и worrieddd им се допаѓа ова.
  16. The_boy

    The_boy Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2019
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    412
    Пол:
    Машки
    Нека се живи и здрави.
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Bonbonçe31

    Bonbonçe31 Активен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2018
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Женски
    Премногу од сите. Поготово од татко ми долги години се нема јавено да праша дали сум жива. Не се јавил ни за празник ни за роденден. Одав во своја куќа се осеќам како на трња да сум.
    А за другите роднини ни да коментирам не вреди. Додека сите се правеа светци и светици во наводници јас грешев. Им ги укажав нивните грешки не прават муабет.. ајт у к*рац сама сум толку години сум успеала и постигнала многу не ми требате сега.
     
  18. Leala

    Leala Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    12
    Од роден брат сум се разочаралане па од роднини
     
  19. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    4.743
    Окако се вратив од Гевгелија од кај вујко ми, после прилично долги разговори со вујна ми сега кога ми ѕвонат на мобилен некои роднинчиња не им ни кревам. Кога ќе ме видат низ град ми викаат абе Вере те баравме... Знам за пари или за преспивање и си заќутуваат. Немаат ниту храброст да порекнат. Вујна ми имаше здравстени проблеми замислете никој жив од толкави фамилии не се јави ниту еднаш ниту преку некој да прати поздрав а сите знаеја. Сега и нас ни дојде памет. За нив е касно за нас е потамански. Важно е дека ни дошол паметот.
     
  20. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Супер фунционираме фамилијарно, што знам дека е ептен ретко на денешницата.
    Никогаш сме немале конфликти, поготово не за материјално, што е главниот причинител за ваквите неслагања и кавги, се си е поделено на време и еднакво, без плетки и делби согласно машко-женско.
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.