1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку внимавате на изгледот и облеката кога сте дома?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 6 јануари 2011.

  1. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.029
    Допаѓања:
    26.540
    Ептен лежерно фустанче,пиџами или некоја блуза што не ме стега и крај :D
     
  2. Najubava09

    Najubava09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2014
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    108
    Не се дотерувам многу за по дома..Најчесто носам некои тренерки..Косата исчешлана обавезно,некогаш пуштена,некогаш врзана во коњско опавче..Шминка и онака многу ретко користам така да дома не..Тоа е :D
     
  3. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    Никакво дотерување. Тренерки или пижами. Тоа е :)
     
  4. love11111

    love11111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2014
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    148
    Пол:
    Женски
    Тренерки, пижами ретко фармерки а косата најчесто собрана. :)
     
  5. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    ААААААААА не многу турски серии и јас како нив. Фризурче, штиклица. костимче, шминка ма се на ред па и вработена шеничка кај мене да ме служи. Лажам бе пиџамка или тренерка и нежна шминка оти нели ќе треба до кооперација да се појде.
     
  6. seasopraime

    seasopraime Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2013
    Пораки:
    347
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    косата пуштена,хеланки и некоја блуза а ако ми е ладно и палтенце :D
     
    На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Кога сум дома не се замарам со тоа како изгледам. Најчесто сум во пижами или пак тренерки, косата ми е најчесто пуштена, понекогаш ја врзувам.
     
  8. septemberinparis

    septemberinparis Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    56
  9. Pipaa

    Pipaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    88
    Пол:
    Женски
    Не внимавам многу, гледам да ми е чисто испрано и да ми е комотно тоа што го носам. Косата најчесто собрана за да не ми смета.
     
    На Devoj4eto_12 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  10. Lile_05

    Lile_05 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2015
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    86
    Пол:
    Женски
    По дома и внимавам и не внимавам на изледот кој ќе ме види по дома како сум облечена освен моите.Носам тренерки,хеланки некои пошироки маички барем кога сум дома во парчињата облека сакам да се чувствувам одобно и комотно
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Колаче123

    Колаче123 Активен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2015
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Внимавам.Но,знам некогаш да не се замарам со тоа како изгледам дома,бидејќи моите ме знаат каква принцеза сум.хахах :inlove::D:lol::lol:
     
    На soncicko му/ѝ се допаѓа ова.
  12. girl.09

    girl.09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2013
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    54
    Хелaнчињa некoјa ширoчкa мaичкa нa рaкaвчињa, штo мoже и дo прoдaвницa ептен нaјмaлa и јaс сум жртвaтa и нa -0° и нa +30° мoрaм дa oдaм, пижaмчињa знaм дa се oпуштaм чaс-двa пред спиење зaтoa штo ми викaaт не се мaзи вo пижaми спиеш сo нив:|:^)(n)
     
  13. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Опуштено, широки шорцеви кои не стегаат и маичка по прерамки обично, но кога е претопло и сум сама дома по маичка и гаќички си седам :lol::lol::rofl::rofl:
     
    На Devoj4eto_12 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Кога сум сама по пижами или лежерно фустанче.
    Кога имам гости нешто ново или некое фустанче, ќе се спастрам ко чоек.
     
    На Devoj4eto_12 и natemila им се допаѓа ова.
  15. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.369
    Допаѓања:
    9.304
    Пол:
    Женски
    Јас си сум дотерана сепак :D:D:D :inlove: и не носам пижами на лето фустанче на зима хеланки некој убај :D
     
    На Devoj4eto_12 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Devoj4eto_12

    Devoj4eto_12 Активен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2015
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    За дома не се замарам многу, што ке ми дојде при рака тоа си облекувам дали фустанче, или шорцеви и маичка...Косата ми е секогаш фатена зашто ми е долга и ми смета:D
     
    На Mina_Z и Petar80 им се допаѓа ова.
  17. Mina_Z

    Mina_Z Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2015
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    308
    Пол:
    Женски
    Штом дојдам дома веднаш ја собирам косата со шнола или во репче. За облека зависи -хеланки, тренерки, сега на лето шорцеви и маички кои можат да се носат без прслук , фустанче.
     
  18. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Со оглед на тоа што не излегувам често значи скоро секој ден сум во пижами :D
    или некои ептен кратки панталончиња и маичка на рамки.
    Е сеа гости ко ќе дојдат или дечко ми ко е тука знам да се потсредам фустанче некое или хеланки инекоја убава маичка.
    Додуша претходно знаев и пред дечко ми да си седам во пижами :lol: ама мајка ми ме караше, срамота било бла бла бла ]:) па се одвикнав.

    Косата ја чешлам и ја врзувам во репче или пунџа и тоа е тоа
     
  19. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.149
    Искрено не внимавам многу исто ко пепелашка по парталчиња си се шетам:rofl::lol:Најчесто носам пантолони нјаобични долги или преку лето кратки и блузичка, често најголемиот дел од денот го поминувам во тренерки, некогаш кога е ладно се наоѓа на мене и некој стар изветвен џемпер од мајка ми или баба ми и нормално кога работам во двор на нозете ги носам лопатарките на татко ми:wasntme: пошто моите папучи не смеат да се валкаат, косата ми е сплетена, немам ни грам шминка на мене и да по пижами скоро никогаш не сум по дома а ако евентуално така го минувам денот ќе бидам премија облечена пошто ми се секси и убави пижамите.:) Кога ми идат гости ме гледаат во вакво издание,со исклучок на дечко и освен ако нема некој повод па да се дотерам малку повеќе, е сеа дали им пречи или не незнам ама затоа кога идам ја нагости, или кога искачам во град си се дотерувам па Боже мој денес 8 часа некогаш и повеќе си стегнат во костими, во панталони, кошули па барем дома кога сум си порелаксирано да си бидам облечена :)
     
  20. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.166
    Допаѓања:
    105.726
    Пол:
    Женски
    Ние сме сами со мм и децата, па од аспект свекор/свекрва нема и можам да си дозволам да се шетам и по долен веш дома. Сепак гледам да ми биде удобно, да не сум со некаква храна по мене хехе зошто сум со мали деца и цел ден или готвам или ги хранам или нешто собирам низ дома, по цел ден сум сама со нив, а кога е мм тука или кога сме заедно сеедно дали дома или на шетање сакам да сум средена пред се за да се чувствувам убаво за себе и со самодоверба нели пред него. Заедно сме од деца, сме поминале секакви периоди, сме седеле по пижами двајцата, сепак сакам да му покажам дека сакам да се потрудам за поубаво издание пред него, не само за некаде пред други луѓе, па најчесто дома носам хеланки со блуза или маичка зависно сезоната, ем ми е пријатно ем знам дека мм таква ме смета за секси. Ем вкусно за пред децата, ем како шо најмногу ме бендисува мм. Шминка ретко носам за било каде, а косата или ми е пуштена или спрелена, или некоја пунџа со штипка, нешто обично и секој ден различно. Сеедно дали дома или надвор салам дс изгледам средена но со природен изглед без да сум како би рекла како со саати да се имам спремано.
     
    На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.