1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку внимавате на изгледот и облеката кога сте дома?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 6 јануари 2011.

  1. LejlaD

    LejlaD Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2018
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    193.597
    Пол:
    Женски
    Внимавам како не,тренерките да ми се во тон со чорапчињата,а и влечките или топлинките
     
    На Dadusicka, cavalli, mal.ecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    1.214
    Пол:
    Женски
    Кога ќе ми текне дека порано цел ден дома седев дотерана, во неудобна облека и сеееекогаш нашминкана,ми иде вака да си направам :headbang:.
    Дојде време, па се опаметив :D
    Сега дома си носам пижами,удобни тренерки или хеланки. Шминка и средена коса за по дома чат-пат, зависи од расположение и зависи на која нога ќе станам. :smirk:
     
  3. Alishan30

    Alishan30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јуни 2018
    Пораки:
    7.002
    Допаѓања:
    118.146
    Пол:
    Женски
    Ич.едни пижами за по цел ден, едни за спиење и така се' се облекувам. Гости кога ми доаѓаат облекувам тренерки само
     
    На Srckata28, ElProfesore, Lolipop23 и 3 други им се допаѓа ова.
  4. Peperutce1115

    Peperutce1115 Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    2.488
    Допаѓања:
    22.683
    Јас по дома секогаш сум во тренерки или хеланки и дуксер, или обична блуза. Гледам да ми е удобно мене. Имам и денови кога целиот ден го поминувам во пижами, но ретко е тоа. Сакам да сум средена. :D
     
    На cresa-jagoda, joy1 и Alishan30 им се допаѓа ова.
  5. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    За по дома важно ми е само да е чиста облеката. :)
     
    На Alishan30 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Poppins

    Poppins Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    2.647
    Допаѓања:
    5.591
    Пол:
    Женски
    По дома некогаш како од поплава избацена сум :tmi:
     
    На ElProfesore, cavalli и Feminka22 им се допаѓа ова.
  7. malerozna

    malerozna Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    2.856
    Допаѓања:
    75.510
    Пол:
    Женски
    Пиџами, скоро секогаш.
    Само ако се најават гости облекувам пристојни алишта, инаку да можам и на работа во пиџами ќе одам
     
  8. Monella

    Monella Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2013
    Пораки:
    2.086
    Допаѓања:
    31.965
    По дома сум секогаш удобно облечена.
    Тренерки, хеланки или пиџами, не сакам ништо да ме стега.
    Ако сум расположена и имам време може и да се зачешлам :D ако не кокот е неизбежен ;)

    За пред народ е друга прича.
     
  9. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Во последно време сум како од центрифуга извадена.....и баш ме брига:rofl:
     
  10. KittyAgnes

    KittyAgnes Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2021
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    1.197
    Пол:
    Женски
    ми треба помош, дали сум само јас.... Дома поминувам 99 посто од времето, работам од дома. И да кажам благо речено, на ништо не личам. Не знам како да бидам средена по дома. Маж ми ме гледа како од поплава избацена 99 посто од времето. Вика дека не му смета ама некад му фали да сум средена (како порано, кога дејтавме) и искрено јас мнг им завидувам и имам голема почит кон жени кои си се цакум пакум средени кроз целиот ден. Дали дома, дали до продавница, секогаш пристојни, едноставни а уредни и педантни. Како да бидам таква и јас? дали е дисциплина во прашање? На пример ке бидам средена по дома 2 дена и после ме фаќа мрза и престанувам... Де со искинати маици, дека умацана седам... Лично, мене ми е гајле што мислам другите и како ме гледаат надвор а ако сум дома сама, не би се замарала ич...АМА....ете...пред некој ден искочив од дома и се видов низ излозиве и искрено...не се препознав и се исплашив како сум можела вака да искочам од дома...
     
    На FairyRedForest му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    И јас работам од дома и за да не се доведувам во таква ситуација станувам порано, си ставам кафе и се спремам како за денско кафе. Тоа треба да си го ставиш како ритуал и задача. Реално ќе ти оздеме половина час, а цел ден ќе се чувствуваш поубаво и ќе зрачиш поинаква енергија. И прво што треба да направиш е да ги исфрлиш маиците, хеланките и сл што ти се "за по дома". Купи си два пара убави тренерки, фармерки, некои обични блузи/ролки и толку треба. Секој има половина час да издвои во денот за да се среди, а верувај ми и ти ќе се чувствуваш подобро а и тие околу тебе поинаку ќе те гледаат.
     
    На Mother of 2boys, Anyshka и KittyAgnes им се допаѓа ова.
  12. KittyAgnes

    KittyAgnes Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2021
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    1.197
    Пол:
    Женски
    фала за советов, еве одма се фаќам за работа, се што не чини и ми за по дома ќе исфрлам. Имам доста облека што ми е за дотерување ама ништо што е пристојно за секој ден. Фала ептен
     
    На Miss666 и Elence93 им се допаѓа ова.
  13. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.961
    Допаѓања:
    8.693
    Пол:
    Женски
    Секогаш гледај да си средена, прво за себе е добро. Не ти треба којзнае каква облека, доволно е да имаш два-три пара убави парчиња. Од дома можеш да си дозволиш и вежбање, по 30 минути насабајле баш добро ќе ти дојде. Тука барем има и теми за фитнес мотивација и многу корисни видеа се споделуваат. Кога ќе вежбаш и ќе се облекуваш убаво и те како ќе се чувствуваш пријатно.
     
    На KittyAgnes, Anyshka, INNERBEAUTY и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.642
    Допаѓања:
    116.348
    Пол:
    Женски
    Не внимавам.
    Ко исфрлена од поплава сум. :D
    Некогаш сум таква и надвор. Ако не ми е погоден денот или ако ме мрзи. :rofl:
     
    На Srckata28 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Mrs. right

    Mrs. right Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2022
    Пораки:
    2.200
    Допаѓања:
    8.208
    Пол:
    Женски
    И ја не внимавам дома, една сум дома, друга надвор кога станува збор за облекување. Ко две различни личности.
    За по дома неам стил, не пребирам, прав клошар сум по дома.:rofl:

    Дома сакам строго оверсајзд, комотно, развлечено и широчко, удобно 100% да ми е, додека за надвор не можам да се замислам вака да искочам. :shake:

    Кога ќе дојдам дома одма гледам да се раскомотам, не знам како порано у фармерки тесни сум седела по дома, сега се знае, пресоблекување најбрзо што можам.

    Дома си, не сфаќам како може стегнати да дремат по дома па уште и нашминкани, дотерани, треба полабаво во домашна атмосфера.
    Дај ако не и со чизми и штикли нека шетаат. :?:
     
    На st-el, Anyshka, nextredstyle и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.593
    Допаѓања:
    36.818
    Пол:
    Машки
    Строго пижами. Ама сега имам нови, такви, карирани, новогодишни. Така да, ем пижама, ем со стил. :lol::D
     
    На nextredstyle и Anyshka им се допаѓа ова.
  17. Marymay

    Marymay Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2023
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    239
    Пижами или распар тренерки.
     
    На nextredstyle и Anyshka им се допаѓа ова.
  18. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    4.021
    Допаѓања:
    10.576
    Пол:
    Женски
    Премногу, јас не можам ни да спијам ако не сум во убава облека облечена.. Дури и во пижами сакам да изгледам убаво.. Имам облека таква стара, мислам изнесена, и ја носам само кога чистам дома во недела по неколку часа, после тоа си се туширам и пак на старо се враќам..
     
    На Mother of 2boys, KittyAgnes и Anyshka им се допаѓа ова.
  19. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.472
    Допаѓања:
    39.692
    Пол:
    Женски
    Периоди можеби?
    Мојот период ваков траеше многу долго.
    Почнав од некои промени, на пример нова гардероба, нова фризура, закажав нокти и сл.
    За дома гледам да не сум во пижами, туку во некои удобни тренерки или слично, без шминка претежно или со минимална шминка колку да си заличам.
    Подобро се осеќам, не ради моментот другите како ме гледаат веќе не можев сама да се трпам
     
    На Mother of 2boys, KittyAgnes и Anyshka им се допаѓа ова.
  20. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    4.678
    Допаѓања:
    20.868
    Пол:
    Женски
    Најкомотно ми е во пижами, ама имам убави и не изгледам како од поплава хаха, како што пиша со стил, ама кога не ми е денот, инаку додека пијам кафе се средувам, сега не со тон шминка, ама минимално. Кога сум средена и одам во маркет никого нема да сретнам, некогаш така набрзина излегувам како од поплава до најблискиот маркет 100 души ќе сретнам, гајле ми е што мислат, ама ете кога сум средена лично јас се чувствувам поубаво. Некогаш кога ми е ќеиф си се дотерувам и за по дома.
    Е и јас неможам по дома во фармерки да ме стегаат, прво штом доаѓам дома соблекувам фармерки и облекувам хеланки или долни пижами, нагоре може нема да се пресоблечам, ама надоле обавезно.
    Па и почесто носам туники џемпери, покомотни ми се од фармерки.
     
    На nextredstyle, Mrs. right, eliesaab и 1 друга личност им се допаѓа ова.