1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку вреди жената...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од peperutkaa, 22 август 2010.

  1. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    ^Ниту ние се цениме самите себе.

    Прво и основно колку пати чисто ради реда сме си дале една на друга погрди имиња. Зошто? -Епа ете бе, така ни се сака.
    Не сум експерт за да кажам, да, така е сигурно, ама од она искуство што го имам и те како сум во право.
    Второ, зошто толку се осврнувате на неценењето од машкиот род? А што сме ние толку совршени и мили што треба да бараме друг нас да не цени? Вреднувајте си се самите себе, а другите ќе го прават тоа ако има потреба.
    Не сме ниту полоши како род од машките, ниту подобри. Секој си е посебна индивидуа за себе, а место за жртвени јариња нема.
    Со барањето почит од машките добивате спротивен резултат, се претставува полот како послаб, нестабилен и беспомошен.
     
  2. Lady.Rose

    Lady.Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    51
    Јас мислам дека текстов е убав и се, но сепак сум против ваква генерализација на работите и сметам дека ова е карактер на силна личност, а не на жена. Не се сите жени исти. Секој си е различен на свој начин. Зарем машките не се силни и не се борат за она во што веруваат? Зарем машките не се смешкаат кога им е најтешко? Затоа мое мислење е дека се е до личноста, а не до полот на кој припаѓаме.
     
  3. mira56

    mira56 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    28
    Од моја гледна точка вредноста на жената не може да се измери, секој пат е таа која се жртвува дали се работи за деца, за мажот, за родителите, едноставно за се. Порано и царства се рушеле за жена.
    в-лиијателна
    р-аботлива
    е-легантн
    д-оверлива
    н-ежна
    о-бична
    с-латка
    т-ажна
     
  4. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Секој си ја поставува цената и никој немозе да ми ја симне круната од глава,ако вредам како личност ке ме вреднуваат а јас сум таа сто се поставува во околината и лугјето ке ме вреднуваат според тоа сто го приказувам,џабе и лице да правис вистинското лице излегува кат тад. е сега дали зената вреди повеке од мазот не би сакала да одговорам на тоа прасање немозе така да се класифицираат вредностите,ако си човек чесен,вредис а ако си хипокрит и на неморален начин ги добивас нестата или друг случај ти си факултетски образован ја не,ти си од град јас од село ме прави то помалку вредна од тебе?(само да казам дека никому не му се обратив онака опсто написав)
     
  5. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    жената вреди колку што ке се покаже колку има сопствено јас и самодоверба
     
  6. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Една кеса сол, две крави, една овца и неколку гајби патлиџан. Ајт со здравме момата. :^)
     
  7. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Жената е суштината на постоењето на секое човеко битие што лази и гази на земјата! Ете толку вреди!
     
  8. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Многу повеќе од што е ценета од спотивниот пол, а и од самата себе!
     
  9. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Леле ме засрами текстов, толку многу комплименти одеднаш не сум добила никогаш... :$
    Али чисто за да не тежи вагата само на едната страна, да ставам нешто и на другиот тег...
    Жената...
    Заради материјални добра спремна е да си го продаде своето тело, чест и достоинство...
    Заради љубомора, завист и лични комплекси знае да уништи неколку животи, вклучувајќи го и својот...
    Солзите често ги користи само за манипулација...
    Заради сопствена слабост, или сопствено добро, спремна е да го напушти сопственото дете...
     
  10. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    одличен и целосно точен текст
     
  11. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Ми се допадна текстот, не е лош, но малку е преувеличено. Тоа колку вреди една личност, нема врска со полот, има други квалитети кои треба да ги цениме, без разлика дали станува збор за женскиот или за машкиот пол.
     
  12. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    пред се ние жените не се цениме самите, па како очекуваме да не ценат другите.. и да, секогаш заборава ме колку вреди ме..
     
  13. swetty

    swetty Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    25
    жената секогаш има една мана...ЗАБОРАВА КОЛКУ ВРЕДИИ...!!!! жената вреди многу за онај што знае да ја процени нејзината вредност..!!!
     
  14. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Колку што ќе понуди и колку што се цени самата себе си.
    Него како ми падна у раче случајно,само што го видов насловот на темава.
    http://www.youtube.com/watch?v=imFb2Bsd ... re=related

    Мња за филмчето и све тоа.
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  15. EVA19

    EVA19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    37
    ИНТЕРЕСЕН ФИЛМ Малена ....вредноста на жените е различна не се сите исти :) Јас лично можам да казам мајка ми е вредната жена(не мислам само за работа) значи непроценливо богатство ми е ;)
     
  16. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Вредиме и тоа како!
     
  17. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Прекрасен текст :)
     
  18. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    прекрасен текест немам зборови :clap: :clap: :clap: :clap: :up: :up: :up: :up: :up:
     
  19. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Текстот не дека нешто посебно ме одушеви ама ова цитираново ми боде очи :)
    Жените и те како знаат колку вредат :wasntme: не од нарцисоидни и феминистички причини туку поради фактот дека го вртат светот на малото прсте :$
     
    На mima83 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. BeLLaDona23

    BeLLaDona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    837
    Допаѓања:
    1.893
    Пол:
    Женски
    Секој вреди онолку колку што мисли дека вреди, како во сопствените очи, така и во очите на другите. Без разлика дали е маж или жена.