1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку вреди човечкиот живот?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ana-milo, 22 февруари 2016.

 1. ana-milo

  ana-milo Активен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2016
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  202
  Пол:
  Женски
  Денес сфатив дека мојот живот вреди 25 еур, замислете!
  Шокантно животот имал парична цена!

  25 еур!

  Колку вредат вашите животи?
  Не можам да пишувам се тресам.

  Колега од работа бил болен и не ни кажа, тој не возеше.
  На патот кон_______________ , (срека ) удри во карпата од десна страна.
  Срека што баш кај карпа му излета колата. Инаку тој пат има бездни и .... не сакам да размислувам повеке.

  Го прашавме да не си болен рече, еее не да сум болен!
  За тој транспорт тој добива 100 еур со негово возило.
  Бидејки е лидер на тимот, тој одлучува кој ке вози, останати молчат.
  Во тек на возење пред ударот му се случија неколку занесување, излегување од линија на автопатот од десна страна и плус не можеше да ги фака убаво кривините.

  Ни се чудиме , гледаме, и ништо.
  За 100 еур си направи илјадници евра штета на колата.
  Срека никој не е повреден Слава на Бога , по молитвите на Пресвета Владичица.

  Можеше едноставно да каже , ако толку му требаа тие 100 еур ке соберевме
  ке му ги дадевме, а не да доведува животи во опасност.

  Што би правеле вие во оваа ситуација?
  Дали би го дале на суд?
  Има ли основа за суд воопшто?

  p.s.
  не знаев дека стресот може да биде толку силен
  ми се исклучи телефонот и заборави која ми беше шифрата,
  амнезија да не фатила, леле ,... Бог да чува
   
  Последна измена: 22 февруари 2016