1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку време и е потребна на една оса да се загуши во едно шише?

Дискусија во 'Канта' започната од кралица97, 23 септември 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. кралица97

  кралица97 Нов член

  Се зачлени на:
  12 септември 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво, знам дека оваа тема не е баш најдобра но имам проект по биологија, и треба да фатам една оса, да ја затворам во шише и да набјудувам за колку време ке се загуши, но јас сум алергична и неможам да фатам ни една оса а тој проект ми е многу важен ве молам помогнете ми.:|:(
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.