1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку време?

Дискусија во 'Канта' започната од bubuu, 10 декември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. bubuu

  bubuu Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  4
  Сакам да прашам конкретно за Германија , колку време може да се седи ? ако -
  1.ако одиме на посета на роднина или родител кој работи таму , а ние сме полнолетни?
  2. ако одиме на работа ?
  Ми рекоа дека можело да се седи само 3 месеци и после тоа МОРА да се вратите назад , навистина ли ? или може да се седи повеке? колку е максимумот?
  ви благодарам однапред
   
 2. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Темата е заклучена бидејќи не поттикнува дискусија. Прашањето може да биде поставено во соодветната тема „ Сакам да прашам “.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.