Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Колку ги миете забите?

Дискусија во 'Лице' започната од magic, 10 декември 2009.

 1. lebarka

  lebarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  26
  Јас ги мијам забите обавезно 2 пати на ден со електрична четка. Навечер користам конец и течност за плакнење. Кога сум во можност и после секое јадење ги мијам, само тогаш пократко. Ако не можам да ги измијам (пр сум на работа) тогаш џвакам мастика.
   
 2. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.340
  Пол:
  Женски
  Забите ги мијам 2 пати на ден обавезно, а ако имам време си ги мијам и по секој оброк, ги мијам по 2-3 минути и плус користам течност за плакнење и секако неизбежните мастики, без мастики од дома не излегувам :D
   
 3. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  563
  2 пати на ден задолжително...а останато по потреба
   
 4. emzzi

  emzzi Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  2-3 pati vo denot po 4-5 minuti..a za 8-te minuti prv pat slusham..majka mi e stomatolog i taa mi veli po povekje pati da gi mijam vo denot po 3-4 minuti..a za 8min. ne sum slushnala..:D
   
 5. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  Плус ако имам потреба пред излегување да ги измијам.
   
 6. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  333
  јас ги мијам забите два пати наутро и навечер ама пред да излезам а посебно со дечко ми имам плус миење....така да повеќе пати во ден можеби оклу 2-3 мин...а за 8-мин ми е смешно,можеби е правилно ама со добра техника,битен е и начинот на кој ги миеш забите така да и 2-3 мин се доволни :yawn:
   
 7. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  659
  5 минути, три пати во денот.
   
 8. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.789
  Допаѓања:
  3.255
  Пол:
  Женски
  2-3 пати во денот (наутро, навечер и по ручек). Обично ги мијам 3-5 минути. Danke* :*
   
 9. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  67
  сабајле и пред легнуванје обавезно некогас и во текот на денот кога сум во мозност ако не орбитот е тука :)
   
 10. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.844
  Сабајле и навечер пред легнување обавезно по 3-4 минути
   
 11. anastasija85

  anastasija85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.023
  после секое јадење како што е ред,а кога заборавам под казна уште два пати се казнувам :rofl:
   
 12. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  266
  Најчесто после секое јадење,ретко пропуштам,но се случува,а кога сум надвор од дома,користам конец за заби.
   
 13. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  620
  2 пати минимум! задолжително наутро и навечер пред спиење, тоа ми е навика која уште од мала си ја имам стекнато! настојувам да ги мијам и после секој оброк, се разбира кога имам услови за тоа!
   
 14. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.822
  Допаѓања:
  17.204
  Пол:
  Женски
  Двапати во денот обавезно,
  кога сум во можност и по секој оброк,
  а и пред излегување исто обавезно :)
   
 15. maleckaa

  maleckaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  15
  пред излегуванје обавезнооо,ако имам можност,мислам ако сум дома по секое јадење ;)
   
 16. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  Сабајле и пред легнување. Иначе читав дека не е убаво да се мијат забите повеќе од 2 пати дневно поради тоа што се уништува глеѓта од пречесто миење.
   
 17. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.877
  ги мијам 1 во денот,навечер повеке ги плакнам со течност,за миење заби уште имам трауми од бременоста :D
   
 18. Dinche

  Dinche Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  2 пати во денот и обавезно секогаш пред да излезам :)
   
 19. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  1.033
  Допаѓања:
  1.600
  Пол:
  Женски
  Сабајле обавезно меѓутоа и пред излегување за било каде макар за до кај другарка,е сега тоа не е длабинско миење како сабајле,ама ете навика се чувствувам поубаво ако ги измијам пред да излезам негде.
   
 20. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.294
  Пол:
  Женски
  Два пати во денот,и секогаш пред излегување... ;)