Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Колку ги миете забите?

Дискусија во 'Лице' започната од magic, 10 декември 2009.

 1. suzan-33

  suzan-33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2010
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  11
  Nautro i navecer gi cistam so konec i potoa gi mijam i sekogas koga izleguvam nekade. :)

  [mod-kirilica:2jh0pi2t][/mod-kirilica:2jh0pi2t]
   
 2. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  271
  Пол:
  Женски
  Јас ги мијам забите 2 до 3 пати дневно претежно 2 пати насабајле кога ке станам и пред спиење а ако мегувремено излагам тоа обавезно неам навика да ги мијам после ручека треба да си створам и тогас навика да ги мијам и обично ги мијам од 3-5 мин.
   
 3. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  728
  Ги мијам два пати дневно - наутро и навечер :)

  И пред да излезам некаде ги мијам,иако сега е распуст па не излегувам никаде :D
   
 4. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.421
  Допаѓања:
  2.447
  Ги мијам наутро и навечер, а и пред излегување (како што рече батерфлај) :)
  Подобро е квалитет, отколку квантитет т.е. подобро е забите да се мијат двапати дневно за време од 3 минути, отколку да се мијат 4,5,6пати за време од 1-1.5 минути :)
   
 5. Biggie

  Biggie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  62
  Наутро и навечер обавезно ги мијам, а некогаш и по некој оброк. Ми се случува некогаш да ги измијам 5-6 пати, ама не секогаш. Околу 2-3 минути ми трае миењето. А ова со 8-те минути .. ќе умрам јас толку :D , пола саат заби да мијам :D .
   
 6. Stam

  Stam Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  175
  Забите ги мијам обавезно два пати на ден на утро и на вечер околу 5 минути :lol:, ги мијам исто и пред излагање освен ако не ми се брза многу за некаде па купувам мастики успат
   
 7. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.285
  Допаѓања:
  1.809
  Пол:
  Женски
  Сабајле, после ручек, (или ако сум 2ра смена кога ќе се вратам дома) , и пред спиење.
  И пред ислегување негде, обавезно. Едноставно осеќам дека нешто ми фали кога нема да ги измијам забите, неможам така да излегувам..
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.680
  Допаѓања:
  43.779
  Ги мијам кога треба на забар да одам :D
  Обично два пати на ден, ама ако осетам дека нешто не ми штима исто ги мијам. Тоа исто како со рацете миење, ако почувствувам дека ми се прљави ги мијам. Иако можеби веќе сум ги измила.
   
 9. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.672
  Порано претерував со миењето. Ги миев по секој оброк. Но, матичниот заболекар за малку ќе ме натепаше поради оваа моја навика. И морав да се одвикнам.
  Сега ги мијам веднаш после првата испуштена мокрача :D и навечер пред спиење (сепак не секоја вечер, да речеме преку една вечер).
  Кога треба да излегувам некаде на поважно место-обавезно миење.
  Пред одење на заболекар-миење.
  По орален-миење.
  По јадење на некоја храна која предизвикува лош здив (скара особено)-миење.
   
 10. i.am.me

  i.am.me Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  126
  Наутро, по секое јадење доколку сум во можност, ако сум излезена пред да излезам и кога ќе се вратам, и навечер. :)

  Ме интересира за конецот, од каде го набави и како се снаоѓаш со него? :)
   
 11. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.672
  На i.am.me му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Lady-PinkHeart

  Lady-PinkHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  134
  Забите ги мијам секој ден по 2-3 пати дневно, обично ги четкам 2-3 минути..
  А ова 8 минути миење заби прв пат слушам т.е. читам... Моите заби не би издржале толку долга тортура :rofl:
   
 13. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  290
  2 -3 пати дневно
   
 14. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.542
  2 пати сневно :!:
   
 15. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  285
  Па отсабајле обавезно. А навечер кога како.
   
 16. Iceberg

  Iceberg Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  48
  Насабајле и навечер гледам бар 2,3минути да бидат па додека ги мијам си бројам во себе :lol:
  Стоматологот ми рече дека ако сакам можам и саат да ги мијам, ако не ја научам правилната техника на четкање-џабе,,,,,,ми покажа како с е четка ,па гледам така да практикувам-иако малку потешко :worried:
   
 17. Night.Wish

  Night.Wish Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  33
  Јас 2 пати дневно.. сабајле и навечер.. а после јадење орбит и исто како да сум ги измила. 2 пати дневно по 2-3 мин. се сосема доволни според мене. :)
   
 18. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.703
  2-3 пати дневно. Насабајле и навечер обавезно, и нормално ако излегувам некаде. :)
   
 19. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  2-3 пати дневно.
   
 20. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  670
  2 пати сабајле и вечер, а по потреба и 3 пати и тоа меѓу оброк, после ручек најечсто, но само кога треба да излезам некаде.