1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку дена бевте во болница после породување?

Дискусија во 'Бременост' започната од SilverGirl, 24 декември 2011.

 1. SilverGirl

  SilverGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  7
  Самиот наслов кажува, колку дена бевте во болница одкако се породивте?

  не пронајдов ваква тема, затоа и ја отворив, доколку постои нека оди во канта
   
 2. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.750
  Пол:
  Женски
  Со син ми се породив во сабота попладне и во среда сабајле ме пуштија дома ,а со ќерка ми се породив во петок наутро и во вторник си отидов (со потпис заради протоколот дека мора со втор царски да се остане 5 дена инаку и со мене и со бебето се беше во ред).Е сега се е индивидуално ,но во принцип со нормално породување отпуштаат за 3 ,а со царски за 5 дена во случај кога се е во ред со мајката и бебето.
   
 3. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  Јас останав цела недела. Се породив во вторникот и очекував до четврток да не пуштат дома, најкасно до петок Ама ќерка ми фати жолтица и моравме да останеме додека не се среди жолтицата т.е. додека не биде се` во ред со билирубините. Така што дома си дојдовме тек во понеделникот.
   
 4. Mother86

  Mother86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  11
  Бев 4 дена со првото детенце :inlove: ,а сега ќе видиме за месец дена според терминот !!
   
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.307
  Допаѓања:
  99.758
  Пол:
  Женски
  3 дена, саботата се породив, а понеделник не пуштија, значи нема ни 3 дена :)
   
 6. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.851
  Допаѓања:
  756
  сабота дента се породив со керка ми понеделник сабајле дома бев
   
 7. babymama

  babymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  225
  јас се породив во понеделник, ме пуштија во петок. Но останав толку многу затоа што се породив со царски.
   
 8. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  416
  2-3 дена. Едвај чекав дома да си дојдеме
   
 9. simonice

  simonice Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  99
  со првото дете останав 3 дена,и тоа затоа што имаше мала килажа,инаку и со два може да се помине
   
 10. pepita82

  pepita82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  610
  Допаѓања:
  512
  четврток се породив. сабота не пуштија со керкичката ,одвај чекав да си дојдеме домче .инаку гужва невидена беше ,бебушот малку ми изгледаше жолтеникаво ама докторката ми рече не е проблем да ја изнесувам на сонце со оглед дека август се породив,и се беше ок :) дома си е дома :*
   
 11. CudnaZena

  CudnaZena Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  12
  Во среда се породив со царски, а ме пуштија во понеделник, причично долго отседов :)
   
 12. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.575
  PONEDELNIK SE PORODIV VECERTA VO 23:50 MISLAM DEKA CETVRTOK IZLEGOV SO POTPIS ZOSTO TREBASE DA SEDAM USTE EDEN DEN A KE SE MRDNEV
  GO PRASAV DOKTOROT BEBETO DOBRO E? ODLICNO*
  EPA DAJ PAPIR PRIJATNO!!!!
   
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Петокот се породив во 14:05 а сака уште утре дента да ме пуштат, ама поради слабокрвноста и крварењето што ми се случи ме оставија до недела.
   
 14. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.875
  Пол:
  Женски
  Три дена после породување.
   
 15. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Се породив во сабота, а ме пуштија во понеделник.
   
 16. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Јас се породив во Среда навечер, а во Саботата веќе бев дома :)
   
 17. natemila

  natemila Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.533
  Допаѓања:
  8.439
  Пол:
  Женски
  После три дена бевме домчее :)
   
 18. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.492
  Допаѓања:
  4.544
  Me zadrzaa vo sabota,nedela se porodiv a doma vo sreda
   
 19. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.670
  Допаѓања:
  11.525
  Се породив со царски во петок, во вторник си дојдов дома.
   
 20. sweet.woman

  sweet.woman Популарен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  743
  отидов во петок после 00 00 што значи сабота не фати и во понеделник дома
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.