1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку деца сакате-планирате да имате?

Дискусија во 'Бременост' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. prettygirl

  prettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  38
  Јас би сакала да имам 4 деца , здравје боже :D
   
  На ireta му/ѝ се допаѓа ова.
 2. iwannaU

  iwannaU Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  20
  Ja sakam 3 nisto pomalce. :D :D
   
  На ireta му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ivan4eto

  ivan4eto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  9
  JAS BI SAKALA 2 :D
   
 4. Amelie

  Amelie Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  9
  3 deca ama tolku me plasi bremenost i poragaj a veke vreme mi e :)
   
 5. marti.cookie

  marti.cookie Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  21
  jas sakam 2 dechinja....
   
 6. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  imam edno i mislam deka mi e dovolno ;)
   
 7. kikica

  kikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  jas sakam da imam edno za da mu se posvetam celosno, a toa da ima se vo zivotot, malku sebicno ama ...
   
 8. marfil

  marfil Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  imam dve maski sakam i edno devojce ama ne mozam da se odlucam
   
  На germanikus му/ѝ се допаѓа ова.
 9. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Imam masko sakam uste dve zenski..
  Mazot mi vika deka 3 deca ni se mnogu(so ogled na nasite uslovi)...
  Jas sakam i ponatamu..
  Samo bliznacki za vtoro ke ja spasat rabotata :lol:
   
 10. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.778
  Допаѓања:
  131.216
  Imam dve, masko i zensko, ama sakam uste edno :). Uste da go kandisam soprugot :)
   
 11. marina30

  marina30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  48
  draga Kikica vakvo razmisluvanje nee ,nikako...Neznam zosto no tolku sum protiv bas za ova da mu se posvetam i da mu dadam se vo zivotot nikogas nemozes se da mu dades a sekoe detence si naogja i mesto i se posvetuvas maximalno barem ja taka mislam.I nikogas nesum razmisluvala za edno i imam dve i super mi e so niv nikogas nesum sama .A sega neznam dali imas edno ili taka si planiras za koga treba da imas,imam drugarka koja razmisluva isto edno i da mu dade se u zivotot veruvaj mi tolku mnogu pari dade za drugi raboti so sin i shto ne edno uste tri ke iscuvase...I toa edno nikogas ne i zadovolno so nisto moive se zadovolni i so po edna bonbona..poz
   
  На causevsku777 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  MARINA 30 vo pravo si..ne e ubavo da e samo deteto i da nema brat ili sestra....
  Jas sum edno dete i ic ne e ubavo koga si nemas nikoj svoj ,koj ke ti se najde koga ke ti treba....
  Samo ne se slozuvam deka decata sto se edinci ne se zadovolni so nisto....
  Sekako deka sme po razgaleni ama se zavisi od vospituvanjeto.
  Pozdrav!
   
 13. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Јас имам сестра , 3,5 години сме разлика и неможам да си го замислам животов без нејзе, заедно излегувавме, се сменија многу друштва и другарки ама ние си останавме, кога сме разделени ( на одмор, викенди ) се слушаме по 5 пати на ден, многу сме поврзани како близначки. Кога бевме помали се делевме дури и некој кога ке ми дадеше чоколадце или слично пола и чував обавезно, и сега се делиме, собата, облеката, си помагаме и финансиски една со друга затоа и јас сакам барем две деца да имам, неможам ни да замислам колку би ми било досадно сама.
   
  На malarusinka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Aphrodite

  Aphrodite Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  12
  Многу би сакала 3 дечиња. :)
   
  На gabence му/ѝ се допаѓа ова.
 15. marina30

  marina30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  48
  izvini babyketi ne bese toa so losa namera i ne bukvalno ne se zadovolni so nisto se izvinuvam ne go mislev taka normalno i jas mislam deka tuka sepak vospituvanjeto ja ima najgolemata uloga.I eve da pojdeme od mene nie sme 3 deca i vo takvi uslovi ziveevme morase eden mesec ke ni kupat na eden pa drug mesec na drug po nesto i taka na red a koga si eden neli sekako deka toj red go nema ....AMA super mi e i so sestrami i so brat mi i tolku mnogu se sakame i cenime i vo pola nok ako treba ne se prasuva zosto..poz
   
 16. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  124
  и јас сум едно дете и стварно не е убаво кога ги гледаш сите имаат брат или сестра кои се тука во добро и во зло се чуствуваш многу непријатно.ти си сам на светот и покрај вниманието од родителите се чуствуваш осамено ;(
  иако финансиската состојба во целава држава не е во ред би сакала да имам 2 деца
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Здравје Боже би имала 4, само да сум доволно финансиски способна да ги израснам и школувам :)
   
 18. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  76
  2 или 3. Се надевам некој ден и јас ќе си имам дечиња. Позз*
   
 19. Pipito

  Pipito Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  58
  Malku Sum pomala za ovaa tema.. No bash me interesirashe.. Koga kje treba da imam dechinja, zdravje boze... Sakam da imam mn mn mn dechinja.. So Eden moj bifshi dechko si planiravme kako imame 10 dechinja.. No iskreno posle onie nekoi filmchinja.. Sepak ostanuvam na 10.. Neznam zoshto.. No zelba mi e da imam 10 deca.. Da trchaat po kukjava d apravaat urnebes... Mozebi zvuchi smeshno, chudno, glupo, no sepak toa mi e zelbata...
   
  На germanikus му/ѝ се допаѓа ова.
 20. vekssi-kirevska

  vekssi-kirevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  3
  imam dve maski a sakam uste edno zensko ...strav mi e a i ekonomskata situacija ni e takva :?: