1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку добро ве познаваат луѓето околу вас?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 18 мај 2010.

  1. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.789
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Можам да кажам дека самата себе најдобро се познавам и никој друг така не ме познава, ниту пак ќе ме запознае. Искрено малку сум препредена личност и не се покажувам секогаш таква каква што сум. Не сум многу отворена, и го кажувам само тоа што треба да биде кажано.
     
  2. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Не ме познаваат сите но оној кој треба па ме познава доволно.Сепак не ме познаваат кога стварно ќе ми пукне филмот.На човек не му треба долго време за да ме запознае,уште од првиот разговор и може да заклучи некој впечаток.
    За некој да почне да ги чита постовите ќе познае дека се мои,и се надевам дека нема да се изненади бидејќи каква сум тука на форумов таква сум и во живо.
     
  3. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Дали луѓето околу вас ве знаат во вашето право светло и колку добро ве познаваат? ?
    Најдобро и во вистинско светло ме познаваат, само моите дома, и моите братучеди..И пријателите ме знаеа одприлика доста добро, но ја изгубив довербата во нив, па решив да не им откривам повеќе. Доволно им е тоа..
    Ни тоа не го заслужуваат, сепак не сум злопамтило, ама ако ги претераат и овие граници, ќе ја запознаат мојата темна страна :devil:
    Дали човек лесно може да ве оцени, од неколку разговори на пример, или му треба долго време да ве запознае вистински?
    Па мислам дека може. Ама не толку добро, но со тек на време..ќе ме запознае
    Дали некој некогаш ви кажал каков прв впечаток сте му оставиле?
    Да многупати, ми имаат кажано дека сум срамежлива. Не сум премногу. :D
    Дали би ги изненадило луѓето што ве познаваат доколку би ги прочитале на форумот вашите постови и знаат дека се ваши?
    Некои не, некои да. Зависи.
    И колку вие умеете да ги процените луѓето?
    Многу добро, предобро. И никогаш не грешам.
    Дарба... :rofl:
     
  4. elenamkd

    elenamkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2010
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    9
    Ме познаваат онолку колку што јас ќе им дозволам и не ме познаваат сите исто. Некој кој ме знае 8 години не ме познава колку што ме познава некој друг кој ме знае 10 месеци
     
  5. The.Fame.Monster

    The.Fame.Monster Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    25
    На пр моите дома не ме знаат доволно каква сум во друштво колку сум откачена па знам и да трескам глупости не сум се покажала како таква пред нив.на пр фамилијата ме знае како повлечена мирна секогаш за пример на другите а најмн мислам дека ме знае друштвото бидејки пред нив сум си најслободна без да се плашам да не кажам нешто(во умерени граници се разбира).Лесно човек може да ме процени бидејки ако некого запознаам и ако ми одговара одма се отварам,слободно разговарам и сл.
     
  6. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Не ме познаваат баш многу... Треба многу време да помине за да ме запознае некоја личност. Можеби е така зашто сум поскромна,помалку искажувам чувства или...незнам
     
  7. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Најдобро ме познаваат моите најблиски - семејството, со нив сум најотворена и најслободна, а другите ме знааат доволно - толку колку што треба да ме знаат, дека многупати сум била зафркната и со нож в грб, сега не се отворам така лесно и не верувам слепо никому.
    Многупати ми кажале каков прв впечаток сум оставила, и меѓу другото, секогаш било дека сум срамежлива. И сум, по малку :$
    Луѓето можат донекаде да ме проценат од неколку разговори - главните работи, зашто не се отворам целосно, но за да ме запознаат на вистинскиот начин секако дека е потребно време, а јас можам да ги проценам, можеби не 100% ама можам и не сум се излагала досега
     
  8. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Најдобро ме познаваат дечко ми и мајка ми. Колку и да кријам пред другите кога нешто не ми е погодено или кога сум тажна, пред нив не можам да кријам. Инаку да кажувам за мене на другарки-НЕ. Согледувајќи дека и од најблискиот може да добиеш нож во грб, се помалку се отворам пред луѓето. А и нема потреба. Никогаш не сум била кон некоја другарка 100% отворена. Единствено на дечко ми му кажувам се.
     
  9. santa

    santa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    7
    Само моите дома и дечко ми.Другарките не толку добро бидејќи повеќе пати сум се изгорела и ми е страв да бидам целосно отворена :^)
     
  10. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Сосема истото.
    Прилично сум отворена, но признавам дека вешто манипулирам кога сакам.
    Тоа досега го увидела само една личност и многу ми е мило што барем еден човек успеал да ме прозре. :lol:
     
  11. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    Тие што се со мене ме познаваат исто колку и јас што се познавам самата.
    Но тие што не се со мене никогаш не можат да замислат каква сум :)
     
  12. Marissa24

    Marissa24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    11
    Мене никој не ме знае таква каква што сум, многу сум затворена .
     
  13. maleckaa

    maleckaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    17
    имам слишнато од некој кој не ме знаат дека мислеле дека сум "дигната" нз каква...може така изгледам пошто сум озбилна онака кога испагам...иначе малку луге ме знаат ВИСТИНСКИ каква сум,само пред некој личности сум јас,јас.не можам пред секој да се "глупирам" и да се опуштам како што сум си обично.
    можеби сум затворена личност нз....некој ме мислат дека сум "дигната",други најзабавна,трети срамежлива,па досадна....итн :lol:
     
  14. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Дали луѓето околу вас ве знаат во вашето право светло и колку добро ве познаваат? ?
    Дали човек лесно може да ве оцени, од неколку разговори на пример, или му треба долго време да ве запознае вистински?
    Дали некој некогаш ви кажал каков прв впечаток сте му оставиле?
    Дали би ги изненадило луѓето што ве познаваат доколку би ги прочитале на форумот вашите постови и знаат дека се ваши?
    И колку вие умеете да ги процените луѓето?

    во вистинско светло ме знаат само семејството и блиските пријатели..
    епа, мислам дека 1 разговор е доволен да ме дознае отприлика каква сум..
    ми кажале дека многу сум мила (знам да се милувам) и срамежлива (што навистина сум)...
    мислам дека ако некој ми ги прочита постовите од горе до долу има можност да дознае дека тоа сум јас..и не верувам дека би ги изненадило зашто тоа што го пишувам е реално..
    можам добро да ги проценам луѓето, за некои ми треба повеќе време, ама тоа е ...
     
  15. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Тие што се околу мене и што сакаат да ме запознаат многу брзо можат да го постигнат тоа. Сметам дека не сум некој комплициран карактер, барем не за луѓето околу мене, а за самата себе сум :lol: треба да сменам некои работи.
    Најблиските точно ме знаат која сум, што сум, како функционирам и на кој начин можат да постапуваат со мене :)
     
  16. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Никој не ме знае толку добро како што си се знам самата. И мислам дека никој никогаш нема да ме знае и сфаќа доволно добро :$ . Јас сум често променлива личност со променливо расположение (најчесто сум позитивна, фала богу) со уникатни и несекојдневни карактеристики. Кај мене понекогаш може да се забележи она: „Час плаче, час се смее.“ Затоа не е возможно некој некогаш да ме сфати. :D :lol: :$ :angel:
     
  17. sunshine93

    sunshine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    37
    Па секако никој не не познава подобро од самите себеси, но што се однесува за луѓето околу мене можам да речам дека дечко ми најмногу ме познава затоа што пред него сум најслободна и зборувам се што ми лежи на срце. Му кажувам се и не само затоа што ми е дечко и го сакам туку и затоа што е докажано дека машките се подобри другари и не озборуваат па тоа што им го кажеш можеш да знаеш дека ке остане меѓу вас. :)
     
  18. butterfly.mimi

    butterfly.mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    102
    Многу сум затворена и поради тоа не ме познаваат луѓето околу мене. Единствено од мојата најдобра другарка не можам ништо да сокријам, доволно е да ме погледни и веќе знае што мислам и што чуствувам, без да и кажам ни збор што понекогаш ме нервира ]:) татко ми, ми ги знае желбите, ми го знае карактерот и најмногу ми помага во донесувањето на одлуките. :)
     
  19. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    Има една личност која ме знае најдобро,дури подобро отколку јас самата-мама.Значи потполно сме исти во се..и знае што мислам,како и зошто сум се одлучила за нешто и слично..А за другарки и дечко,па и не баш сепак секој си има некоја маска која не сака да му биде симната . ;)
     
  20. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Луѓето ме познаваат онолку колку што јас ќе им дозволам. Затворена личност сум и не се гордеам со тоа, едноставно така ме научил животот. Имам една другарка која ме познава најдобро, цел живот сме заедно и можам за се да и се доверам. Но понекогаш и неа не и кажувам се. Сакам некои работи да ги задржам само за себе. :|