1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку добро ве познаваат луѓето околу вас?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 18 мај 2010.

  1. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

    rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    4.030
    Пол:
    Женски
    Најдобро си се познавам јас.
    Другите не.
    Ни мајка ми ни татко ми не ме познаваат толку добро а за останатите да не правиме муабет.
     
  2. kate-pp

    kate-pp Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Не ме познаваат добро, ниту доволно.
     
  3. Kikka.C19.20

    Kikka.C19.20 Нов член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    22
    Моте пријатели многу добро ме познаваат мене.Се знаат што,кого мразам,што сакам, кого сакам,кој ми се допаѓа....
    :devil: :P :P
     
  4. loveIan

    loveIan Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2013
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    61
    Од фамилијата мајка ми најдобро ме познава и тетка ми иако не сме многу блиску имаме многу сличности,а останатите ме познават толко колку им дозволувам да видат :)
     
  5. summer-lover

    summer-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Женски
    Моите родители ,моите три најдобри другарки и мојата братучетка знаат се за мене.Посебно другарките,па дури ми го знаат и пасвордот на фејс. :wasntme: Сакам кога луѓето ме познаваат..пособро се чувствувам. :inlove:
     
  6. sweetgirl77

    sweetgirl77 Активен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2014
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    12
    Многу малку ме познаваат каква сум вистински.Сите мислат дека сум многу срекна но малку знаат како се чувствувам, малку знаат што се крие под таа насмевка која постојано ја носам на лицето, дека не се смеам поради тоа што сум срекна туку насмевката ми е навика, се смеам и кога ми е најтешко.Едноставно треба подолго време да бидат со мене за да го запознаат моето вистинско ЈАС....
     
  7. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.552
    Допаѓања:
    21.650
    Пол:
    Женски
    Роднините и поблиските пријателки (кои се неколку 3-4) ме знаат во смисол какви карактеристики имам.Онака другите ме проценуваат по изглед и тоа е нивен прв а и последен впечаток.Сите ми кројат некои приказни зад грб и тоа објаснува дека не ме знаат,воопшто.
     
  8. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Колку добро може другите да не познаваат зависи од нас,колку ќе им дозволиме да навлезат во нашиот живот.Ме познаваат толку колку што јас сакам да ме познаваат.
    Приватноста е моја и сакам да остане така.
     
  9. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Сега ова прашање ми е малку нелогично, колку другугите луге ме познаваат мене?
    А, како тоа може да го знам јас или вие? Како можете да знаете дали и колку лугето знаат за вас?
    Нелогично е прашањето бидејки понекогаш другите луге знаат многу повеќе отколку што вие мислите и повеќе отколку што се гледа од нивните лица и реакции. Но постојат и обратни ситуации кога мислат дека знаат многу повеќе отколку што реално го знаат за вас, т.е она што го знаат се само оговарања и нечии лични фрустрации.
    Јас незнам колку знаат лугето за мене но се гордеам со тоа што има што да знаат, за разллика од некои кои имаат досаден живот и колку и да сакаат другите да знаат за нив едноставно нема што да им понудат. Горда сум на себе што немам што да кријам или од што да се срамам, а тоа дали некому ќе му се допадне што го знае за мене или не, тоа е помалку битно.
    Според мене подобро е да знаат се за мене и да ме прифатат таква, каква што сум, отколку цел живот да стварам лажна слик за мене и да жиевам во страв дали еден ден ќе се дознаат работи кои не би сакала да се дознаат.
     
  10. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Добро ме познаваат само двете најдобри другарки, за другите е така-така. :)
    Искрено и не сакам луѓето да ме знаат многу добро, често знам да изненадувам јас.
     
  11. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.096
    Пол:
    Женски
    Најмногу ме знае мајка ми,но не ме знае 100%,бидејќи и јас се изненадувам од самата себеси понекогаш,дури ни јас не се познавам доволно себеси,не можам да се сфатам.Другарките ме знаат доволно,со нив не зборувам само за домашните работи,нормално.
     
  12. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Пред сите се претставувам таква каква што сум. Па човек одма може да ме процени што карактер имам.
     
  13. eticka

    eticka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    85
    Многу луѓе не можат да ме разберат од неколку причини. Јас со малку зборови, но со набљудување на карактерот на некого можам да навлезам во суштината на нештата. Повеќе сакам да се разберам без многу зборови, што велат еден збор= еден златник.Сакам да се фатам на иста бранова должина без збор со некого. Но малку луѓе има како мене и затоа не можат да ме разберат никако. можеби би било подобро за мене да сум поинаква.
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ех, колку само ме промени овој град. А за жал, ретко кој ја познава онаа Хипица која се моделираше тука. Сите ја паметат онаа која ја фрли црвената капа високо на 8-ми Август 2010.
    Штета.
     
  15. viki-dete

    viki-dete Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    686
    Допаѓања:
    765
    Пол:
    Женски
    Обично луѓето стекнуваат многу погрешно мислење за мене на почетокот. Стекнуваат претстава дека сум арогантна, дека многу се ценам итн. Јас само имам принципи и не дозволувам некој да си поигрува со мене и индиректно да ме навредува. Арогантна сум само спрема личности кои го заслужуваат тоа, кои ми глумат дека се некои и нешто. Личност која што најдобро ме познава е дечко ми.
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  16. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Мојата другарка ме познава најдобро.
     
  17. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.581
    Пол:
    Женски
    Луѓето ме познаваат онолку колку што јас ќе им дозволам да ме запознаат. А често првичниот впечаток им бил еден а потоа друг. Не е лесно да ме прочита човек, барем не така брзо. Како книга...читаш и мислиш дека веќе знаеш што ќе има во наредните неколку страни што следат ама доаѓа до неочекуван пресврт на настаните. Целокупната и вистинската јас... е тоа е сложувалка.
     
  18. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Најблиските ме познаваат многу добро, зашто сум отворена и искрена, со останатите комуницирам од дистанца и ниво кое одговара на типот на комуникацијата.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
  19. Summer16

    Summer16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2018
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    1.358
    Пол:
    Женски
    Маж ми е тој кој ме познава најдобро. За другите не знам, не би рекла.
     
  20. Love 83

    Love 83 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2019
    Пораки:
    1.587
    Допаѓања:
    31.694
    Пол:
    Женски
    Мислам најблиските доволно добро ме познаваат ,сепак сум доста отворена личност (што ми е маана дефинитивно )али не во целост ,сите си имаме по некоја тајна ;)